Ana içeriğe atla

Teknoloji

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evdeki Elektronik Eşyaları Hijyenik Yapmanın 6 Yolu
Evdeki Elektronik Eşyaları Hijyenik Yapmanın 6 Yolu

iyihisset.com

12 Şub 2021

Evlerimizde bulunan her gün kullandığımız elektronik cihazların temizliği hayati önem taşıyor. Metal yüzeyleri ve ekranları, bakterileri ve virüsleri uzun süre canlı tutabiliyor. Bu sebeple onları hijyenik hale getirmek oldukça önemli bir hal alıyor. Bilgisayar, telefon, televizyon, beyaz eşyalar derken günde birçok defa kullandığımız bu ürünleri sağlığımızı tehdit eder hale getirmeden temizlemek mümkün. 12 Şubat Bilgisayar Temizleme Günü’nde sizlere evde kullandığınız elektronik eşyaları hijyenik hale getirmenin yollarını derledik.

Mikrofiber bez

Anti-bakteriyel olan mikrofiber bezlerde lif miktarı çok fazladır ve statik elektrik yüklü bir dokuma tekniğiyle üretilmiştir. Bu özellikleri sayesinde tozları yere yapışmadan ve havaya karışmadan yakalayabilir. Bu nedenle teknolojik cihazlarınızı mikrofiber bezle temizleyerek tozların yüzeyde kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz sirke ve distile su        

Beyaz sirke birçok temizlik malzemesinin içinde bulunmaktadır ve çok güçlü bir antibakteriyeldir. Temizlik malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Suyla karıştırıp kullandığınız takdirde elektronik eşyalarınız oldukça hijyenik bir duruma gelecektir.

Bir kova suya yarım kapak çamaşır suyu

Bakteriler ve virüslerin en çok tutunma ve yaşama şansları evimizde bulunan beyaz eşyalarda bulunuyor. Beyaz eşyalarınızı temizlerken az miktarda çamaşır suyundan faydalanabilirsiniz. Bir kova suya yarım kapak çamaşır suyu eklediğiniz ve mikrofiber bezle temizlediğiniz takdirde hijyeni sağlayabilirsiniz. Ancak televizyonlarımız bu şekilde temizlenmeye uygun değildir. Onları özel solüsyonlarla temizlemelisiniz.

Düzenli temizlik

Evde bulunan elektronik eşyalar aynı zamanda çok fazla toz tutan aletlerdir. Bu sebeple en az 3 günde bir dezenfekte edilmelidirler.

Detayları atlamayın

Radyoların, bilgisayar hoparlörünün, müzik çalarların temizliği biraz daha zordur. Küçük ve ulaşılması zor alanlar genelde temizlik yaparken atlanıyor ancak buralar aynı zamanda en çok bakteri tutabilme potansiyeline sahip yerlerdir. Kulak çubuklarıyla bu alanların temizliğini çok rahat sağlayabilirsiniz.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.