Dijital Eğitimlerin Sunduğu 5 Fırsat

Buradasınız

Yaşa 04 Eylül 2020

Son dönemin en popüler gündem maddelerinden biri de dijital eğitimler. Son yıllarda hayatımızda giderek daha fazla yer almaya başlayan dijitalleşme sürecinin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkan bu eğitimler, başta okullar olmak üzere iş hayatında sıkça tercih edilmeye başlandı. Birçok avantaj sunan, alması, uygulaması, tekrarı ve çeşitleri oldukça bol olan dijital eğitimler gelecekte çok daha farklı alanlarda da karşımıza çıkacak. Bu eğitimlerin sunduğu ve bireylerin kişisel gelişimini desteklediği fırsatlardan bazılarını sizler için derledik. 

Her zaman, her yerde eğitim

Dijital hayat denilince akla gelen ilk unsurlardan biri de mekandan ve zamandan bağımsız olması. İstediğiniz bir ortamda ve size uyan zaman dilimlerinde alabileceğiniz dijital eğitimler, bu yönüyle tamamen kişiselleştirilmiş bir yapıyı da beraberinde getiriyor. İstediğiniz alanda bir eğitimi, tamamen size uyan bir zamanda, sizin şartlarınıza uyacak şekilde almanız mümkün.

Çocukların geleceği için sınırsız bir dünya sunuyor

Dijital ortamda alınan eğitimlerin sunduğu avantajlardan biri de internet aleminin bizlere getirdiği sonsuz alanlar dünyasına erişim sağlaması. Birçok farklı web sitesi, portal, blog, uygulama ya da sosyal medya platformu üzerinden istediğiniz bir alanda, ücretli ya da ücretsiz olarak eğitim almanız mümkün. Özellikle hem akademik hem de kişisel gelişim olarak kendisini dünyaya hazırlayan çocuklar için bu dünya biçilmiş kaftan gibi. Onların gelecekleri için kendilerine yaptıkları katkı için sınırsız bir dünya sunan dijital eğitimler, çok farklı konularda, her zaman ulaşılabilir durumda. Doğru yönlendirmeler ile çocukların kendi kişisel gelişimlerini tam anlamıyla bu eğitimlerle tamamlaması mümkün.

Siz de çocuğunuzu dijital dünyanın getirdiği bu engin deniz içerisinde doğru alana yönlendirirken bir yandan da onun geleceği için bir adım atabilirsiniz. QNB Sigorta’nın sunduğu Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası ile bugünden eğitim hayatını güvence altına alabilir ve risklerin gerçekleşmesi durumunda eğitimi için toplu para ödemesi alabilirsiniz.

Eğitim maliyetlerini azaltıyor

Özellikle pandemi süreci ile birlikte iş dünyasında başlayan değişimin somut olarak hayat bulduğu alanlardan biri de şirketlerin eğitim faaliyetleri oldu. Eskiden yüz yüze, farklı mekanlarda ve belirli sayıda kişiyle gerçekleştirilebilen bu eğitimler, şimdi dijital dünyanın sunduğu avantajlarla çok farklı bir noktaya geldi. Birçok şirket, daha fazla sayıda çalışanına, daha farklı ve bazen kendi alanı dışında da eğitimler vererek onların kişisel gelişimlerini desteklemeyi tercih ediyor. Özellikle mali açıdan şirketlere büyük avantajlar sunan bu yapı, verimliliği de beraberinde getiriyor.

Tekrarı çok daha kolay

Dijital eğitimlerin sunduğu en büyük avantajlardan biri de istenilen zamanda tekrar edilebilmesi. Rahatlıkla kaydedilen ve farklı platformlarda izleme, dinleme ve uygulama imkanı sunan bu eğitimler, hem şirketler hem de öğrenciler için uzun vadede tekrar etme olanağı sunarak bilgilerin daha kalıcı olarak yerleşmesine imkan sağlıyor. Fiziksel olarak bir araya gelinen eğitimlerde, kısıtlı bir zaman diliminde ve çoğu kez bir kere ulaşılabilen bilgiler, dijital dünya ile sınırsız erişime açılıyor.  

Farklı uygulamalarla destekleniyor 

Dijital eğitimlerde kullanılan ve eğitim sürecini destekleyen çok sayıda farklı uygulama mevcut. Bunun yanında online olarak gerçekleştirilen bu eğitimler, internetin sunduğu hemen her avantajı da yanında taşıyor. Eğitim anında farklı birçok uygulama ile süreç desteklenebiliyor, pratik olarak aynı anda tekrar etme ve deneme şansı sunulabiliyor. Konuyla ilgili internet üzerindeki farklı kaynaklara erişim sağlanarak, fiziksel eğitimlere nazaran bütüncül bir yapı sunuluyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.