Snapchat’te Nasıl Fenomen Olunur?

Buradasınız

Yaşa 23 Temmuz 2016

Artık Snapchat’in aktif kullanıcısı sayısı, Twitter’ın aktif kullanıcı sayısını geçti. Hatta markalar bile bu sosyal medya platformunu kullanmaya başladı. Bu trendi yakalayıp, Snapchat’te hızla yükselmek isteyenler için tüyolarımız var.

 

Snapchat’e Giriş

Öncelikle “Snapchat’in alametifarikası nedir?” diyenlere yardımcı olalım. “Sosyal medyada türlü saçmalıklar yapmak istiyorum ama toplum baskısı beni tutuyor” kafasındaysanız, Snapchat tam size göre. Çünkü arkadaşlarınıza gönderdiğiniz snap’ler belli bir zaman sonra siliniyor. Arkadaşlarınızın dönüp dönüp onları izleme imkanı yok. Ancak ekran görüntüsü alırlarsa kaydedebiliyorlar. Ama o durumda da Snatchat size bir uyarı gönderiyor. Herkese açık olarak kaydettiğiniz ve stories kısmında yayınlanan snap’ler ise 24 saat sonra silinmiş oluyor.

 

Kardeş Ben Buraların Yabancısıyım

Snap’lerinizi paylaşmadan önce platformu iyi anladığınızdan ve nasıl kullanacağınızı iyi bildiğinizden emin olun. Hatta ekstradan yazı eklemek, instagram filtresi kullanmak, iki efekti aynı anda kullanmak gibi özellikleri öğrenmek birkaç dakikanızı alacaktır.

 

Biraz Alıştırma Yapalım

Snapchat’in en sevilen özelliği kuşkusuz efektleri. Kamerayı kendinize çevirip ekrana basılı tuttuktan sonra program yüzünüzü tanıyor ve türlü komikliklerin konu mankeni oluyorsunuz. Tabii asıl farklılık yaratan bunların altına yazdıklarınız. Yoksa fenomen yerine sıradan olacağınız kesin.

 

Sıra Geldi Takipçi Sayısını Artırmaya

Asıl iş burada başlıyor. Çünkü fenomen olmak istiyorsanız, ciddi ciddi Snapchat’e zaman ayırmalısınız. İlgi çekecek içerik üretmeli, kimse izlemese de paylaşmaya devam etmelisiniz. Örneğin Babalar Günü’nde paylaştığınız eğlenceli bir snap yüzlerce takipçi olarak size dönebilir.

 

Takibe Takip

Evet sosyal medyanın en eski kurallarından biri burada da geçerli. Mümkün olduğunca çok kişiyi ve markayı takip edin. Sizi fark etsinler ve takibe alsınlar. Bu arada sizi takip edenleri geri takibe almayı unutmayın. Hatta onlarla iletişime geçmekten çekinmeyin. Örneğin “Beni takip ettiğin için teşekkür ederim” snap’i atın.

 

Diğer kanallardan destekleyin

Facebook, Twitter, Instagram gibi diğer hesaplarınızdan artık bir Snapchat kullanıcısı olduğunuzu duyurun. Hatta bu hesaplardaki profillerinize Snapchat isminizi yazın. Örneğin Instagram’da bir kumsal fotoğrafı paylaştınız, o fotoğraf için doğru hashtag’leri kullanarak hiç tanımadığınız kişilerin ilgisini çekebilir ve profilinize bakmalarını sağlayabilirsiniz. Bu da Snapchat’inizi fark etmelerini sağlar.

 

Alışkanlık Kazandırın

Günün belli bir saati de olabilir, haftanın belli bir günü de… Kendinize bir zaman dilimi ve bir konsept seçin. Örneğin her sabah 8’de “günaydın” snap’i atmak gibi. Böylece takipçilerinizde beklenti yaratmış olursunuz.

Etiketler: 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.