Sıra Dışı Bir Tatil İçin Tematik Oteller

Buradasınız

Yaşa 07 Mayıs 2016

Tatilden anladığınız bütün gün kumlara serilip denize girmek, kamp kurmak ya da barakada kalıp doğa fotoğrafları çekmekten ibaret değilse tematik otellerden mutlaka haberdar olmanız gerek.

İşte daha önceki tatillere benzemeyen, sıra dışı bir tatil için dünyanın en ilginç tematik otelleri:

Tatilini Denizin Dibinde Geçirmek İsteyenler İçin

Kaynak

Florida’da bulunan Jules’ Undersea Lodge, ismini Jules Verne’in Denizler Altında 20 Bin Fersah romanından almış bir sualtı oteli. Girişi 21 fit. derinliğinde olan otele girebilmek için dalış belgenizin olması gerekiyor. Fotoğraftan bile ne kadar benzersiz bir tatil deneyimi geçireceğiniz aşikâr. Araştırma merkezi olarak açılıp otele dönüştürülen bu mekân var olan en eski sualtı oteli. Haliyle burada konaklamak da oldukça tuzlu. Deniz tuzu olan tuzdan bahsetmiyoruz.

Eskimo Kulübesinde Kuzey Işıkları’nı İzleme Keyfi

Kaynak

Kuzey Kutup Dairesi’nin 250 km uzaklığında, Finlandiya’da bulunan Kakslauttanen’de cam tavanlı Eskimo kulübelerinde kalarak Kuzey Işıkları’nı izleyebilir ve unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Merak etmeyin, odalar sıcacık.

Bu Otelde Sizin Dışınızdaki Herkes Robot!

Kaynak

Japonya’nın Nagasaki şehrinde yer alan, ismi “Tuhaf Otel” anlamına gelen beş yıldızlı Henn-na Hotel dünyanın ilk robot oteli. Bavulları taşıyan, otelin temizliğini yapan ve konuklarla zekice sohbetler yapabilen görevlilerin hepsi robot. Otel odaları yüz tanıma teknolojisiyle açılıyor, ihtiyaçlar odadaki tablet aracılığı ile isteniyor, oda sıcaklığı klimayla değil vücut ısısına göre değişen paneller aracılığıyla sağlanıyor ve en ilginci, konaklama fiyatları online açık artırma yöntemiyle belirleniyor. Hoş geldin fütürizm!

Vinç Tepesinde Bir Tatil

Kaynak

Adrenaline sempatiniz varsa ve tatilinizin gerçek anlamda ayaklarınızı yerden kesmesini istiyorsanız Amsterdam’daki Faralda NDSM Crane Hotel’de konaklamalısınız. Yükseklikleri 35 ila 50 metre arasında değişen 3 suit odaya asansörle çıkılıyor. Şehri panoramik bir şekilde tepeden izlemek içinse odaların aşağısında bulunan 15 metre yükseklikteki lobiye iniyorsunuz. Anlat anlat bitmeyecek bir tatil.

Hadi Canım Tatile Gidiyoruz, Kanalizasyon Borularının İçinde Konaklayacağız

Kaynak

Avusturyalı mimar Andreas Strauss tarafından tasarlanan, Almanya’da iki otelle ziyaretçilerine kanalizasyon borularının kapılarını açan Das Park Hotel’de konaklamak gerçekten çılgın işi. Kanalizasyon borusunun otel odası olacağını düşünebilen ve bu fikrini hayata geçiren tasarımcı her odaya iki kişilik yatak ve gece lambası koymuş. Tuvaletin ortak kullanıldığı (elbette o da bir kanalizasyon borusu) otelde konaklamanın belli bir fiyatı yok. Siz ne kadar uygun görürseniz o kadar ödüyorsunuz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.