Sevgiliyle İlk Tatilde Asla Yapılmaması Gerekenler

Buradasınız

Yaşa 18 Eylül 2016

Sevgilinizi tanımanın en iyi yolu, onunla kısa da olsa bir seyahate çıkmak. Muhabbet edebilme kapasiteniz, cebinizde akrep olup olmadığı, kıskançlık düzeyiniz, kısacası tüm gerçekler burada açığa çıkıyor. Sinemaya, yemeğe, partilere birlikte giderken iyi de bakalım sevgiliyle ilk tatil sınavında sizi neler bekliyor?

Balık Baştan Kokar

Her şey aslında tatil planının yapıldığı zaman kendini belli etmeye başlar. Nereye gidilecek? Nerede ve ne kadar zaman kalınacak? Önemli olan tüm bunlara birlikte karar vermek. Taraflardan biri bu işi “Sen karar ver, ben uyarım” deyip diğerinin üstüne yıkıyorsa veya her ayrıntıda kendi tercihlerini diretiyorsa, gerginliğin kokusu da gelmeye başlar. En temizi yolun başındayken iş bölümü yapın. Her adıma ortak karar vermek de gerekmez. Biriniz yer ve otel seçerken, diğeri ulaşım ve alışveriş kısmını halledebilir.

Yazlık Ev, Otel, Pansiyon, Çadır…

Sevgiliyle ilk tatil yanlış bir seçimle heba etmeye gelmez. Örneğin sevgiliniz şehir hayatının karmaşasından yorulduysa, akın akın turistin geldiği kalabalık oteller risk taşıyor. Ama daha fenası kendi yazlığınıza ya da arkadaşınızınkine gitme teklifi! Gelen giden olur, temizlik ve yemek derdi bitmez, daha da kötüsü cimrilikten bu tercihi yaptığınızı düşünülebilir. Hiç tadınız kaçmasın, işinizi garantiye alın. Macera seven bir çift olarak çadır planı yaptıysanız, mümkün olduğunca tedarikli olmakta fayda var. Bunun duş sorunu var, bulaşığı var, sıcağı var J

O Mayonun Orada Ne İşi Var!

Düzenli olmayan bir adamın (veya kadının) foyası tatilde ortaya çıkar. Odanın manasız bir yerinde bırakılmış ıslak mayo, yerlerde ipini koparmış halde dolaşan yiyecek-içecek paketleri, lavaboda bırakılmış saçlar, yatağın davetsiz misafiri kumlar… Ve beyin sinyallerini yollamaya başlar: “Sen bu arkadaşla birlikte olmak istediğine emin misin?”

Unutmayın İkiniz de Tatildesiniz

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu uyarı daha ziyade erkekler için. Kadınların doğuştan gelen anaç halleri, size bir yanılgı yaratmasın. O anneniz değil sevgiliniz, yani denizden çıkınca havlunuzu vermesi ya da kremlerinizi kendi çantasında getirmesi, bunu her zaman yapacağı anlamına gelmez. Hatta hiç yapmayabilir de. Siz onun yedek bikinisini almayı akıl ediyor musunuz mesela? Birkaç kez sizin arkanızı kolladıysa da işin suyunu çıkarırsanız bilin ki dönüşte sevgilinizi biraz değişmiş bulursunuz. İkiniz de iyi vakit geçirmek için oradasınız. Herkes sorumluluklarını bilirse iyi olur.

Eğlence Ayrıntılarda Saklı

Herkes tatili sever ama tatil anlayışlarımız farklıdır. Kimi bütün gün yiyip içip güneşlenmek ister kimi tekne turu, yamaç paraşütü ne varsa yapıp her anı değerlendirmeyi tercih eder. Gece hayatından beklentilerimiz de aynı şekilde değişebilir. Bir masada oturup bir şeyler içmek mi, sabaha kadar dans edip sokaklarda gezmek mi? Eğer tatil programını yaparken bu farklılıkları da göz önünde tutup dengeli bir planlama yapmakta fayda var. Tabii tatil sonunda ayrı dünyaların insanı olduğunuzu da düşünebilirsiniz. Artık orası kader kısmet…

Gelelim Tamamen Duygusal Meselelere

Tamam biliyoruz her şey para değil ama pintilik diye de bir şey var. Sevgiliyle ilk tatil için epey tehlikeli bir kelime pintilik. Sonuçta tatile ayırdığınız bütçe belli, bir de orada tasarruf etmek için her adımda algoritma hesaplarına girmeyin. Bu durum karşınızdakini de aynı psikolojiye sokacaktır. Ayrıca ufak da olsa sevgilinize gittiğiniz yerde bir hediye almanın önemi paha biçilemez. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.