Şapkaları Çıkarmaya Hazır Olun: Süper Çocuklar

Buradasınız

Yaşa 20 Nisan 2016

Bazen genler ortaya muhteşem bir iş çıkartır ve dünyaya deha sahibi insanlar gelir. Kiminin dehası yetişkinlik zamanlarında kendini gösterirken, kiminin dehası daha çocukluğunda belli olur.

İşte karşınızda geçmişten günümüze en süper çocuklar:

Cleopatra Stratan: 3 Yaşında Süperstar Olmak

Kaynak

Moldovya’nın Kisniev kentinde, 6 Ekim 2002’de bir kız bebek doğuran kadın, acaba gelmiş geçmiş en genç süperstar ünvanına sahip olacak kızı dünyaya getirdiğinin farkında mıydı?

Babası Pavel Stratan tarafından eğitilen başarılı şarkıcı, ilk albümünü 3 yaşındayken yaptı ve Romanya’nın en ünlü ismi haline geldi. “Ghita” isimli şarkısı, Japonya’da aylarca bir numara olan minik şarkıcı, ayrıca aynı yıla bir de MTV ödülü sığdırdı. Cleo, Guinness Rekorlar Kitabı’nın en küçük sanatçı unvanını hâlâ koruyor ve kariyerine devam ediyor.

Saul Aaron Kripke 

Kaynak

1940 yılında New York’ta doğan üstün zekâlı Kripke’nin olağandışı bir akademik kariyeri var. Çocukken akranlarına pek uyum sağlayamayan Kripke, kendini bilime adadı. Daha lisedeyken Harvard tarafından fark edilen parlak zekâ, liseyi henüz bitirmemesine rağmen tam burslu olarak Harvard’a çağrıldı fakat annesi liseyi bitirmesini istediği için reddetti. Daha sonra Harvard’a kolaylıkla girdi, Princeton Üniversitesi’nin en huysuz profesörü olarak ün yaptı ve şimdilerde New York Şehir Üniversite’sinde eğitim görevlisi.

Kripke, çağımızın en ünlü filozoflarından olarak görülüyor.

Satrancın Küçük Ustası: Fabiano Luigi Caruana

Kaynak

30 Temmuz 1992 yılında Miami’de doğan Fabiano’nun belki de en büyük şansı, ünlü satranç oyuncusu Bobby Fischer’in komşusu olmasıydı.

3 yaşında Fischer’la maçlar yapmaya başlayan Fabiano, kısa sürede büyük başarı göstererek 5 yaşında ilk satranç şampiyonluğunu kazandı. 12 yaşında dünyanın en genç satranç ustası olma onurunu yaşayan Fabiano, birçok uluslararası yarışmadan ödülle döndü.

Yok Artık Daha Neler Michael Kevin Kearney!

Kaynak

1984 yılında Honolulu’da akademisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Michael, 4 aylıkken konuşmayı, 10 aylıkken de okumayı öğrendi.

10 yaşında Associate of Science’ın jeoloji bölümünü bitirerek dünyanın en genç lisans mezunu olan Kearney, asıl ününü “Entertainment Tonight” yarışmasından 1 milyon dolar ödül kazanarak elde etti. Şimdilerde 32 yaşında olan yürüyen kitaplık Michael, bilgi yarışmalarından kazandığı parayla iyi yatırımlar yaparak dolar milyoneri olmuş.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.