Sabah Harika Saçlarla Uyanmanın 10 Sırrı

Buradasınız

Yaşa 22 Kasım 2016

Sabahları harika saçlarla uyanan kadınların sadece dizilerde veya filmlerde olduğunu düşünüyorsunuz değil mi? Size güzel bir haberimiz var; bu konuda yanılıyorsunuz! Çünkü aşağıdaki önerileri uygulayarak kendinizi şampuan reklamı yıldızı gibi hissedebilirsiniz.

Her şeyden önce şu temel kuralları unutmayın:

  • Yatağa asla ıslak veya nemli saçla girmeyin. Çünkü bu yaptığınız saçlarınızın kırılmasına neden oluyor.
  • Saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, ılık veya soğuk ısıda kullanın. Bu, saçlarınızın elektriklenmesini önler.
  • Yatmadan önce saçlarınızı tarayın.
  • Saçlarınızı saç ve yüz yapınıza uygun bir şekilde kestirin. Ve her gün saçlarınıza gereken özeni göstermeyi es geçmeyin.

1) Yatmadan Önce Saçlarınızı Örün

Çarşafların büyük bir kısmı saçların elektriklenmesine sebep olur. Bu nedenle yatarken saçlarınızı örerseniz, elektriklenme riskini azaltırsınız. Ama örmeden önce saçlarınızın tamamen kurumuş olduğundan emin olmalısınız.  Bu arada örgünüzü çok sıkı yapmayın çünkü hoşunuza gitmeyen izler oluşabilir.

2. Birkaç Damla Hindistan Cevizi Yağı Sürün

Yatmadan saçlarınızın uçlarına birkaç damla Hindistan cevizi yağı sürerseniz, çok daha parlak görünmesini sağlarsınız. Aynı zamanda kabarmasını da önlersiniz.

3) İpek ve Saten Yastık Kılıfı Kullanın

İpek ve saten, saçlardaki kırılmayı, kopmayı ve dökülmeyi önler. İster düz ister kıvırcık olsun harika saçlar ile uyanmanızı sağlar. İpek ve satene yapacağınız bu yatırım inanın sizi pişman etmeyecek.

4) Yatmadan Önce Aloe Vera Jel Kullanın

Spreyli bir şişede bir miktar aloe vera jeli, biraz soda ve biraz saç kremini karıştırın ve çalkalayın. Bu karışımı yatmadan hemen önce saça uygulamak, saçları nemlendirirken elektriklenmesini önlüyor.

5) Biraz Vücut Losyonu Sürün

Saçınıza sürdüğünüz bir damla vücut nemlendiricisi, siz uyurken saçlarınızı besler. Nemlendiriciyi elinizle saçlarınıza yayın ve sonra saçınızı tarayın.

6) Topuz Yapın

İşte elektriklenmeyen harika saçlar için bir yol daha. Eğer saçlarınız çok uzunsa yatarken örgü yerine topuz yapabilirsiniz. Topuzun mümkün olduğunca tepede olmasına özen gösterin.

7) Bebek Ürünleri Kullanın

Bebek şampuanları ve kremleri, bizim her zaman kullandığımız ürünlerden daha doğal ve sağlıklı olabiliyor. Bu nedenle saçınızı bir bebek şampuanıyla yıkadıktan sonra, özellikle yatmadan önce bebek yağı sürerseniz bebek gibi saçlarla uyanabilirsiniz!

8) Muhteşem Dalgalarla Uyanmak için Talk Pudra Sürün

Sabah uyandığınızda saçlarınızın o güzel buklelerini kaybetmek istemiyorsanız biraz bebe pudrası uygulayın. Ardından tarayın ve örün. Sabah uyandığınızda Hollywood starlarını aratmayan dalgalarınız olacak.

9) Saçlarınıza Naylon Çorapla Bone Yapın

Saçlarınızı tarayın ve yukarıdan topuz yapın. Üzerine de naylon çorabı bone takar gibi yerleştirin. Sabah karşılaşacağınız yumuşacık saçlara inanamayacaksınız.

10) Plastik Tokalar Kullanın

Siz uyurken saçlarınızın şeklini korumasını istiyorsanız plastik tokalar kullanın. Metal tokalar ve firketeler saçlarınıza sandığınızdan çok daha fazla zarar veriyor. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.