Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Okul Alışverişi Kâbusunu Rüyaya Dönüştürme Rehberi
Okul Alışverişi Kâbusunu Rüyaya Dönüştürme Rehberi

iyihisset.com

11 Mar 2016

Çocuğunuzla beraber okul alışverişine çıkmak çok keyiflidir. Sadece tek bir şey bu durumdan şikâyetçi olabilir: Bütçeniz. Merak etmeyin, onu çok mutlu edecek önerilerimiz var:

Okul Alışverişi: Kırtasiyeyi Alsak Olur mu Babacığım?

Birbirinden renkli kalemlerin, kokulu silgilerin ve pek kullanışlı çantaların arasında herhangi birinde karar kılmaktansa hepsini almak isteyen çocukların sağa sola çekiştirdiği ebeveynleri görüyorsanız, okul alışverişi zamanı gelmiş demektir. Ah, siz de mi çekiştiriliyorsunuz minik sevimli afacan tarafından? O zaman bu önerileri mutlaka kafanıza not edin, ev ekonominize çok yardımcı olacaklar:

1 – Liste Yapın, Listeler Alışveriş Çılgınlığını Engeller

Hem çocuğunuza gerekli olan şeyleri hem de öğretmenlerin ekstradan istediği şeyleri yazarak bir liste oluşturun. Bu liste, kırtasiye malzemelerinin bulunduğu reyonların hipnotize edici özelliğinden kurtulmanızı sağlayacak. Alışveriş esnasında listeye bağlı kalın, mümkün olduğunca sağa sola bakmamaya çalışın. J

2 –  Ceplerin Dostu, Paranın Koruyucusu: Ön Araştırma

Çocuğunuzla beraber alışverişe çıkmadan önce çevredeki kırtasiyelere tek başınıza sefere çıkın. En uygun fiyatlarla en kaliteli ürünleri sunan kırtasiye malzemesi satan yeri bulun, çocuğunuzla alışverişe çıktığınızda nereye gideceğini biliyor olursunuz.

3 – Her Marka Kendi Alanında Uzman

Her şeyi aynı yerden almak zorunda değilsiniz. Kimi markalar defter alanında uzmanlaşmıştır, kimi markalar ise kalem konusunda. Üstelik okul zamanı kırtasiye malzemeleri satan yerler kampanyalar düzenlerler. Hepsini karşılaştırıp en hesaplı olanlarını birleştirin.

4 – İnternetteyiz, Farkında Mısınız?

Online alışveriş siteleri o kadar pratikler ki, aldığınız ürünleri evinize kadar getiriyorlar. Eski modaya bağlı değilseniz (Çarşı dediğin ayaklarla gezilir, fareyle değil.) çağa ayak uydurun ve okul alışverişini evinizden yapın.

Teneffüs: Çocuğunuzun Eğitim Hayatını Güvenceye Alın

Yarının yağmurlu olup olmayacağından bile kesin olarak emin olamıyoruz. Hayat bize neler hazırlıyor, kim bilebilir? Mutlu bir gelecek, başarılı bir eğitim hayatıyla doğru orantılı. Başınıza gelebilecek istenmeyen durumlar karşısında dahi çocuğunuzun eğitimine aynı kalitede devam etmesini sağlamak için QNB Sigorta’dan Eğitim Sigortası yaptırın, çocuğunuzun eğitimini güvenceye alın.

5 – Kalitenizden Ödün Vermeyin

Hesaplı alışveriş, ürünlerin en ucuz olanlarını almak değildir. Hesaplı alışveriş, en uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli ürünleri muadilleri arasından en uygun fiyata almaktır, asla unutmayın.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.