Normal Doğumu Tercih Eden Dünyaca Ünlü 10 Kadın

Buradasınız

Yaşa 30 Ekim 2016

 

Normal doğumdan çekiniyor musunuz? İşte güzelliğiyle olduğu kadar cesaretiyle de göze çarpan ünlüler.

Adriana Lima

Dünyaca ünlü Victoria’s Secret mankeni Adriana Lima, iki çocuğunu da normal doğum ile dünyaya getirdi. İlk kızı Valentina zamanından 10 gün önce gelmeyi tercih etse de Lima, hamileliğin başından beri istediği şekilde yani normal doğum ile kızını kucağına aldı.

Kim Kardashian

Magazin dünyasını güzelliğiyle sürekli meşgul eden Kim Kardashian da gününden önce doğuma giden isimlerden. Ancak buna rağmen beş hafta erken gelen bebeğini normal doğum ile dünyaya getirdi.

Beyonce

Ünlü çift Beyonce ve Jay-Z, minik kızları Blue doğduktan sonra bir açıklama yapmak zorunda kaldılar çünkü basın Beyonce’un sezaryenle doğum yaptığını duyurmuştu. Oysa kendi tabirleriyle cennetteymiş gibi hissettikleri o an normal doğum ile gerçekleşmişti.

Alyson Hannigan

How I Met Your Mother’ın sempatik oyuncusu Alyson Hannigan, ilk doğumunu son zamanlarda Türkiye’de de yaygınlaşan doula yardımıyla normal yollarla yaptı. Ayrıca hastaneden korktuğu için doğumu evinde yapmayı tercih etti. 

Miranda Kerr

Attığı her adımla ilgi odağı olan ünlü model Miranda Kerr ve eski eşi Orlando Bloom’un oğlu Flynn Christopher da normal doğum ile dünyaya geldi. Miranda Kerr doğumdan sonraki açıklamasında, çok fazla ağrı çekmediğini ve meditasyon yaparak doğuma odaklandığını ve eşsiz bir deneyim yaşadığını söylemişti.

Evangeline Lilly

Lost dizisiyle hayatımıza giren oyuncu Evangeline Lilly, normal doğumu iliklerine kadar hissetmiş bir isim çünkü doğum tam 30 saat sürmüş. Ne olursa olsun bebeğini normal doğum ile ve evde dünyaya getiren oyuncu, baştan beri hastane alternatifini hiç düşünmediğini söyledi.

Gisele Bündchen

Eski Victoria’s Secret modellerinden Gisele Bündchen, normal doğum deneyimini hamileliğin başından beri planlayanlardan. İlk hamileliğinde suda doğum yapan ünlü model, üstelik bunu evinde gerçekleştirdi ve doğuma hazırlanırken yoga, meditasyon gibi kendini rahatlatacak yöntemler uyguladığını söyledi. 

Lucy Lawless

Yıllarca mitolojik karakter Zeyna olarak izlediğimiz ünlü oyuncu Lucy Lawless, daha kolay olacağını düşündüğü için suda normal doğum yapmayı tercih edenlerden.

Jessica Alba

Güzelliği ve fiziğiyle tüm dünyanın beğenisini kazanan ünlü oyuncu, ilk kızı Honor Marie’yi normal doğumla dünyaya getirdi. Dünyada en büyük acının doğumda yaşandığını söyleyenleri aksine Alba, gayet sessiz ve kolay bir doğum yaptığını söyledi. Onun da doğum esnasında yogadan faydalanan bir isim olduğunu belirtelim.

Melissa Joan Hart

Ülkemizin sevimli cadı Sabrina olarak tanıdığı oyuncu Melissa Joan Hart, ilk oğlunun doğumunda fazlasıyla tıbbi müdahaleye maruz kaldığı için ikinci oğlunu ilaçsız ve normal yollarla doğurmak istedi. Doğum sonrasındaysa doğal yöntemin çok daha kolay olduğunu dile getirdi. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.