Mutlu İnsanların 5 Alışkanlığı

Buradasınız

Yaşa 17 Kasım 2016

Hepimizin hayata karşı isteksiz olduğu zamanlar vardır. Hatta insanoğlu bu tür duygulara çok da yatkındır. Kimi dönemlerde hayat bazı travmalar getirir. Ama bazı insanlar tüm bunlarla çok daha kolay başa çıkar. Peki sıkıntılarla karşılaştıklarında mutlu ve dolayısıyla başarılı olmaya devam etmelerinin sırrı nedir? İşte mutlu insanlar tarafından benimsenen beş davranış şekli.

1. Mutlu insanlar kendilerini çabuk toplarlar

Herkesin dibe vurduğu zamanlar olur ama orada kalmak mutsuzluğu kronikleştirir. Kendinize süre tanıyın; bir gün, bir hafta, bir ay... Sonrasında kalkın, üzerinizdeki tozları temizleyin ve tekrar deneyin.

2. Mutlu insanlar yeniliklere açıktır

Bir yara aldığınızda aynı acıyı tekrar yaşamak istemezsiniz. Ama mutlu bir hayat için yeni fırsatlara açık olmalısınız. Yeni fırsatlar yeni acılar verse bile mutlu insanlar bunları da atlatacağını bilir.

3. Mutlu insanlar üzüntünün geçici bir duygu olduğu bilir

Hiçbir şey sonsuza kadar aynı şekilde sürmez. Her kar fırtınasından sonra gökyüzünde güneşin parladığı bir an vardır. Önemli olan dengeyi kurmaktır. Yin ve Yang’de olduğu gibi... Beyaz veya siyah; hangisini seçerseniz seçin aslında sonuç aynı kapıya çıkar. Çünkü önemli olan sizin içsel mutluluğunuzdur.

4. Mutlu insanlar mutlu olmayı seçerler

İnanın ya da inanmayın mutlu veya mutsuz olmak bir seçimdir. Çok sinirlendiğiniz bir anda, tepki vermeden önce birkaç saniye durun ve nefes alın. Ondan sonra konuşun. Negatif hislerinizi yönlendirmek sizin elinizde. Unutmayın, bu hisler size ve çevrenize zarar veriyor.

5. Mutlu insanlar –miş gibi yapar

Bu tabii ki hislerinizi saklayın demek değil. İletişim kurmak ve paylaşmak mutluluğun en büyük anahtarlarından biri. Mutluymuş gibi yapmak veya enerjikmiş gibi davranmak, günün sonunda mutlu ve enerjik hissetmenizi sağlar. Ve bu bir alışkanlığa dönüşür.

Mutluluğunuzu ve dolayısıyla gülümsemenizi koruma altına almanın yollarından biri de Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası. Cigna’nın bu özel sigortasıyla aylık 15 TL’den başlayan taksitlerle yılda iki kez diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve diş röntgeni hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.