Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Youtube’daki En İyi Makyaj Kanalları
Youtube’daki En İyi Makyaj Kanalları

iyihisset.com

24 Şub 2018

Youtube makyaj kanalları sayesinde “Taylor Swift gibi eyeliner çekmek” ya da “Kim Kardashian gibi kontür uygulamak” artık çok kolay! Çünkü Youtube kanalları makyaj tekniklerini anlatan harika fenomenlerle dolu! Aralarından en iyilerini bir araya getirdik...

Nikkie de Jager

Bu ismi daha önce duymamış olma ihtimaliniz yüksek ama kendisi Forbes’un 2017 yılında seçtiği En Etkili 10 Influencer listesinin başındaki isim. Güler yüzlü ve ışıl ışıl olmak Nikkie’nin mottosu gibi. Henüz 23 yaşında olan fenomenin an itibarıyla Youtube kanalında 8.6 milyon abonesi ve 9.1 milyon Instagram takipçisi var.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Wayne Goss

İngiliz makyaj sanatçısı Wayne Goss, listedeki belki de en yaşlı isim ama dijital dünyayı nasıl kullanacağını en az Y Kuşağı üyeleri kadar iyi biliyor. Kim Kardashian gibi kontür ve highlight uygulama tekniklerini anlattığı, 2012 tarihli videosuyla güzellik dünyasında şöhret olan sanatçı, kendine ait makyaj fırçası koleksiyonuna da sahip.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Manny Gutierrez

Son birkaç yıldır özellikle moda dünyasında cinsiyetler arası sınır inceldi. Bu durumun güzellik dünyasındaki yansımasıysa, mükemmel teknikleriyle kendilerine makyaj yapan erkek fenomenler oldu. Manny de sınırları yok edenlerden biri! Birçok markayla iş birliği içinde ve milyonlarca takipçisi var.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Kandee Johnson

Uzun zamandır makyaj sanatçılığı yapan Kandee, 2008 yılından beri de Youtube kanalına video yüklüyor. Güzellik okuluna giderken saç yapmaktan hoşlanmadığını fark ederek makyaja yönelen Kandee, özellikle Halloween fikirleri ve ünlülerin makyajını taklit ettiği videolarıyla ünlü.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Jeffree Star

MySpace günlerinden beri Jeffree internet dünyasında ve var olduğu günden beri de herkesi etkilemeyi başarıyor. Çünkü bir makyaj vlogger’ından çok gerçek bir fenomen! Model, şarkıcı, tasarımcı ve tabii ki makyaj sanatçısı. 2006’da MySpace’in en ünlü ismiydi. 2017’deyse Youtube’un en iyilerinden biri oldu. En eğlenceli makyaj videoları da kesinlikle ona ait.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Duygu Özaslan

Youtube makyaj kanalları listemize yerli isimlerle devam ediyoruz… Her ne kadar çoğu zaman güzelliğe dair içerikler üretse de Duygu Özaslan’ın Youtube kanalı, lifestyle ve aksesuar konularında da arayışta olanlara cevap verebilecek cinsten. Türkiye’nin en ünlü makyaj vlogger’ı olan Duygu’dan sadece makyaj değil stil önerisi de alabilirsiniz.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Merve Özkaynak

Daha önce profesyonel hayatında moda ve stil danışmanlığı yapan ve ardından sektördeki deneyimini kendi Youtube kanalı için kullanmaya başlayan Merve, makyaj yapmak kadar teknolojiyi takip etmeyi de seviyor. Dolayısıyla dijital dünyayı güzellikle buluşturan en yetenekli fenomenlerden biri.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Görkem Karman

Ailesi, kedileri ve makyaj ürünleriyle ilgili yaptığı samimi yorumlarla Youtube’un en sevilen fenomenlerinden biri olan Görkem, sadece makyaja dair videolar paylaşmıyor. Kimi zaman sosyal medyadan nasıl para kazanılabileceğini, kimi zaman da bebeğiyle ilgili bir gelişmeyi paylaşıyor. Ama yorumlarının samimiyeti nedeniyle önerdiği ürünler sık sık tükeniyor.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Danla Biliç

Dijital dünyada devrim etkisi yaratan videolarıyla sadece kadınlara değil erkeklere de makyaj videosu izletmeyi başaran Danla, internet dünyasının favori fenomenlerinden. Bir tema belirleyip onun üzerinden makyaj yapan Danla’nın tekniği kadar muhabbetinin eğlenceli oluşu da videolarının rakiplerinden sıyrılmasını sağlıyor.

Kanalına ulaşmak için tıklayın.

Alp Kavasoğlu

Türk makyaj sanatçıları arasında belki de en eğlenceli ve dijital dünyada en aktif olan isim Alp. Bir kadının nasıl güzel görüneceğini bilmiyor, adeta hissediyor. İlk videosunu beş ay önce yüklemiş olmasına rağmen kısa sürede 47 bin aboneye ulaşan makyöz, ünlü isimlerle olan çalışmalarını da kanalında paylaşıyor.

 
Rıfat Yüzüak

Türkiye’nin en ünlü ve en yetenekli makyaj sanatçılarından biri olan Rıfat, her ne kadar Youtube makyaj kanalları arasında en aktif olanlardan olmasa da elini değdirdiği her işte kendisini hissettirecek kadar “imza” bir stile sahip. Öyle ki Youtube kanalında ne kadar az ürünle nasıl harikalar yarattığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.
 
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.