Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Yeni Yılda Motivasyonunuzu Artıracak 5 Kişisel Gelişim Kitabı
Yeni Yılda Motivasyonunuzu Artıracak 5 Kişisel Gelişim Kitabı

iyihisset.com

01 Oca 2020

Kişisel gelişim kitaplarının sayısı, her geçen gün artmaya devam ediyor. Durum böyle olunca birçok insan hangi kitaptan başlaması gerektiğine karar veremiyor, seçim yapmakta zorlanıyor. Sizler için gelmiş geçmiş en popüler kişisel gelişim kitaplarını derledik. Yeni yılda ihtiyacınız olan motivasyonu ve enerjiyi kazanmanıza yardımcı olacak bu kitaplara bayılacaksınız!

 

İşte yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapmak isteyenler için en etkili kişisel gelişim kitapları...

 

1. Evrenden Torpilim Var - Aykut Oğut

Kendi yaşadıklarından yola çıkarak oldukça etkileyici bir kişisel gelişim kitabı kaleme alan Aykut Oğut, yeni yılda motivasyona ihtiyacı olanların yardımına koşuyor! Eskiden 150 kilo olan ve hiçbir yabancı dil bilmeden Amerika’ya giden Aykut Oğut, orada yaşadığı tecrübeleri eğlenceli bir dille kaleme alıyor. Zamanla 70 kiloya düşen ve Amerika’da seslendirme işleri yapabilecek kadar iyi İngilizce öğrenen Oğut’un anlattıkları, kaybettiğiniz motivasyonunuzu kazanmanıza yardımcı olacak!

 

2. Duygusal Zeka - Daniel Goleman

Yüksek IQ sahibi insanların hayatın her alanında başarılı olamadığını fark eden Dr. Daniel Goleman, bu durumun altında yatan sebepleri öğrenmek istemiş olacak ki ortaya harika bir kitap çıkarmış! Psikoloji alanında çığır açan bu kitap, duygusal zekamızın ne kadar da önemli olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. Peki özbilinç, azim, dürtülerini frenleme ve empati yapabilme gibi özellikleri içeren duygusal zeka tam olarak ne anlama geliyor, nasıl geliştiriliyor ve hayatımızı nasıl etkiliyor? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız bu kitaba mutlaka bir şans vermelisiniz!

 

3. Beden Dili - Joe Navarro

Emekli bir FBI ajanı olan Joe Navarro’nun 25 yıllık kariyer birikiminin ardından kaleme aldığı bu kitap, beden dili konusunda uzmanlaşmak isteyenler için birebir! Yalın ve akıcı anlatımı sayesinde bir çırpıda bitirebileceğiniz Beden Dili, vücudumuzun ve mimiklerimizin tüm sırrını ortaya çıkarıyor. Kitabı bitirdiğinizde hayata bambaşka bir gözle bakacağınızı da söyleyelim! Beden dili hakkında uzmanlaşmak ve daha önce hiç duymadığınız bilgiler öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre!

 

4. Küçük Şeyler 4 / Eşitler Evi - Üstün Dökmen

Aile, iş yeri ve sosyal hayat gibi diğer insanlarla etkileşime geçtiğimiz alanlarda yaşadığımız baskıları açıklarken bir yandan da daha eşit bir dünya için bizlere düşen sorumlulukları hatırlatan Eşitler Evi, yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapmak isteyenler için birebir! Daha eşit sorumlulukların ve daha eşit yaşamların altını çizen Üstün Dökmen, sorumluluk bilincimizi ele alıyor ve bizlere yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Güncel olaylarla ve çeşitli örneklerle renklenen bu kitaba bayılacaksınız!

 

5. Aklını En İyi Şekilde Kullan - Tony Buzan

Aynı zamanda psikolog, eğitimci ve şair olan başarılı yazar Tony Buzan’a göre beynimiz, adeta uyuyan bir dev gibidir. Bu devi uyandırmaksa tamamen bizim elimizde! Beynimizin sağ ve sol yanını, alt ve üst kısımlarını, hızlı okuma ve not tutma tekniklerini anlatarak bizlere kapsamlı bir kitap sunan Buzan, daha aktif bir zihne ulaşmak isteyenler için eşi benzeri bulunmaz bir kaynak sunuyor. Beynimizin kullanmadığımız kısımlarını harekete geçirerek yepyeni bir zihin haritası sunan bu kitaba mutlaka göz atmanız gerektiğini söyleyelim.

 

Kaynak:

https://paratic.com/en-iyi-kisisel-gelisim-kitaplari/

https://toptalent.co/mutlaka-okunmasi-gereken-15-kisisel-gelisim-kitabi

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.