Yalnız Gezginler İçin Harika Bir Eşlikçi Olacak 6 Yaz Kitabı

Buradasınız

Yaşa 31 Temmuz 2019

 
Yaz tatili bazılarımız için “deniz, kum ve güneş” üçlüsünü hatırlatırken bazılarımız içinse “huzur, sessizlik ve dinlenme” anlamına geliyor. Kalabalık yerlerden sıyrılıp huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler soluğu sakin kasabalarda alırken, şüphesiz yol arkadaşları da kitaplar oluyor. Her okuduğunuzda bambaşka bir dünyanın kapısını aralayan kitaplar, yaz tatilinde de bize eşlik ediyor. Yaz sıcağına ve tatilin huzuruna uygun, okurken sizi farklı diyarlara götürecek 6 yaz kitabını sizler için derledik

1. Sevgili / İnci Aral
 


Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan İnci Aral, “Sevgili” kitabında Türkiye’nin çalkantılı dönemlerinde devrimci bir sanatçıyla bir aktörün yaşadığı aşkı anlatıyor. Bu romanı özel kılan ise, Yeşilçam’ın usta oyuncusu “Çirkin Kral” lakaplı Yılmaz Güney’i anlatması. İnci Aral’ın usta oyuncu Yılmaz Güney’in hayatından esinlenerek kurguladığı bu romanda aşk ve acının düeti başrolde.

2. Kırık Merak: Uzanma Sanatı / Bernd Brunner
 
“Uzanma Sanatı” tam da yaz tatilinde okunacak bir kitap. 2015 yılında yayımlanan bu kitapta Bernd Brunner, bir rahatlama biçimi olan uzanmanın tarihsel ve kültürel boyutunu incelemiş ve uzanmanın farklı biçimlerine odaklanmış. Günümüz toplumunda tembellik olarak değerlendirilen uzanma davranışının varoluşumuza etkisi bu kitapta inceleniyor.

3. Kendini Bulmak / Osho
 
2018 yılında yayınlanan “Kendini Bulmak”, okurken hayatı sorgulayacağınız ve mutlaka bir şeyler öğrenebileceğiniz bir kitap. Huzurlu tatilinizi içsel bir yolculuğa dönüştürecek olan kitapta Osho; bütün yolların, bütün uygulamaların ve bütün birikmiş bilgeliğin ötesine işaret ediyor. 

4. Asla Vazgeçme / Rainbow Rowell
 
2018 yılında yayınlanan Rainbow Rowell imzalı bu kitap, yaz tatilinde fantastik bir dünyanın kapısını aralamak isteyen okurlar için biçilmiş kaftan. İçerisinde polisiye ve aşk unsurlarının da olduğu kitapta sihirbazlık okulunda son senesi olan Simon’un başından geçen maceralar anlatılıyor. 

5. Gör Beni / Azra Kohen
 
Fi,Çi,Pi serisiyle edebiyat dünyasına harika bir giriş yapan Azra Kohen, son kitabı “Gör Beni”de okuyucuya zekice kurgulanmış bir hikayenin arkasından evrene, hayata ve düzene dair sırlar veriyor. 1930’lu yılların Türkiye’sinde geçen kitapta, antik zamanların ve günümüzün benzerlikleri ve din tarihi hakkında çarpıcı detaylar bulunuyor. 

6. Görünmeyen / Paul Auster
 
Paul Auster’ın en iyi romanlarından biri olarak gösterilen “Görünmeyen”, 1967 yılının New York'un da geçiyor. Romanın dört bölümü boyunca Paris’e ve Karayip Adaları'na kadar uzanan karmaşık bir ilişkiler zinciri anlatılıyor. Şair olmak isteyen bir üniversite öğrencisinin ana karakter olduğu romanda bolca gerilim, gizem ve macera var. 

Kaynak:

https://www.dr.com.tr/Kitap/Asla-Vazgecme/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001742036001
https://www.dr.com.tr/Kitap/Kendini-Bulmak/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001779480001?gclid=Cj0KCQjwjrvpBRC0ARIsAFrFuV_N4l1kgJ-QKZpEh_SX3tNoFM674OGTQoXxLm_T0lCwZyDQmk_uq7oaAh1tEALw_wcB
http://begenmeyenokumasin.com/yaz-icin-kitap-onerileri/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.