Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Tarihin Canlandığı 5 Antika Pazarı
Tarihin Canlandığı 5 Antika Pazarı

iyihisset.com

10 Ağu 2019


Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte seri üretim ve tüketim hız kazansa da bazılarımız eski sokak tezgahlarını özlemiyor değil. Ama merak etmeyin, hafta sonu için hâlâ plan yapmadıysanız bu özleminizi dindirecek bazı önerilerimiz var! İstanbul’un en güzel antika pazarlarını gezerken zamanda minik bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

 

1. Kadıköy Antika Pazarı

Kadıköy’ün birçok yerinde antika ya da ikinci el eşyalar satan dükkanlara rastlayabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere Antikacılar Sokağı, bu açıdan bir hayli zengin. Bunun yanı sıra, her hafta cumartesi günü Kadıköy Bit Pazarı’nı gezebilirsiniz. Avrupa Yakası’nın pazarlarını aratmayan bu pazar, Selamiçeşme Özgürlük parkının hemen girişine kuruluyor. Uygun fiyata antika ürünler bulabileceğiniz bu pazarda ayda bir kez değerli parçalar açık artırma usulüyle satılıyor.

 

2. Dolapdere Bit Pazarı

Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Dolapdere Bit Pazarı, sabahın erken saatlerinde Feylosof Sokağı’nda kuruluyor. Pazar günleri ziyaret edebileceğiniz bu renkli pazarda ikinci el mutfak eşyalarından antika tablolara dek her şeyi bulmanız mümkün. Ayrıca kıyafet açısından da bol çeşit bulunduran bir yer olduğunu söyleyelim. Hazır Dolapdere’ye kadar gitmişken burada yer alan Panayia Evangelistria Rum Kilisesi’ni görmeden dönmemenizi öneririz.

 

3. Bomonti Antika Pazarı

Yıllardır antika severlerin bir numaralı pazarı olan Bomonti Antika Pazarı, her pazar günü ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Eski plaklardan antika kılıçlara, eski teleskoplardan antika saatlere… Bu pazarda tabiri caizse yok yok! Dönem kıyafetlerine ve takılarına da rastlayabileceğiniz bu bit pazarında hem günlük kullanım hem de koleksiyon için alabileceğiniz eşsiz parçalara rastlayabilirsiniz.

 

4. Üsküdar Antikacılar Çarşısı

Diğer antika pazarlarına ve çarşılarına göre daha az bilinen Üsküdar Antikacılar Çarşısı’nda her hafta farklı antikacıların tezgahını görebilirsiniz. Fiyatların benzerlerine kıyasla daha uygun olduğu bu çarşı, üç katlı bir binada yer alıyor. Sıra sıra dizilmiş dükkanları gezerken eski fotoğraflara, kartpostallara ve pul koleksiyonlarına rastlayabilirsiniz. Ayrıca burada antika ürünlerinizin tamiri hakkında da destek almanız mümkün.

 

5. Horhor Antikacılar Çarşısı

Horhor Antikacılar Çarşısı, her gün ziyaret edebileceğiniz, 200’den fazla tezgah ve dükkan bulunduran bir çarşı. Dizi ve filmlerde kullanılan dönem eşyalarından antika ev eşyalarına kadar, bu çarşıda aradığınız her şeyi bulmanız mümkün! Fatih’te, yedi katlı bir binada bulunan bu çarşıda her bütçeye uygun ürün mevcut.

 

Kaynak:

https://www.themagger.com/istanbul-bit-pazarlari-semt-pazarlari/

https://listelist.com/istanbul-antika-pazarlari/

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.