Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sürpriz Sonu ile Şaşırtan 5 Film
Sürpriz Sonu ile Şaşırtan 5 Film

iyihisset.com

14 Haz 2020

Kuşkusuz birçok filmin final sahneleri belirli ölçülerde beklenmedik ve şaşırtıcıdır. Ancak bazı filmler vardır ki koltuğunuzdan uzun süre kalkamamanızı sağlar. Ters köşe yapan ya da finalleriyle beyinleri yakan 5 filmi sizin için derledik.

Yedi (Se7en)

Başrollerinde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow gibi dev isimlerin yer aldığı ve seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki polis dedektifinin hikayesini anlatan filmin yönetmen koltuğunda bir usta, David Fincher oturuyor. Sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada izlenme rekorları kıran yapım, özellikle sürpriz ve çarpıcı finaliyle listemizin ilk sırasında yer alıyor.

Testere (Saw)

İki adam bir yeraltı tuvaletinde uyanırlar. Mekanın iki ayrı ucundaki borulara ayak bileklerinden zincirlenmişlerdir. Oraya nasıl ya da neden geldiklerini bilmemektedirler. Evet, ilk filminin ardından devam filmleri de çekilen Testere, bu merak uyandıran başlangıç sahnesinin yanı sıra gerilim dolu sahneleri ve ters köşe yapan finaliyle unutulmazlar arasında yer alıyor. 2004 yapımı James Wan imzalı film, bir seri katilin kurbanlarına yaşamın anlamını ve değerini anlatma takıntısına odaklanıyor.

Oyun (The Game)

Karşımızda yine Amerikan sinemasının en önemli yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen David Fincher yönetmenliğinde, finaliyle herkesi şaşırtan bir yapım bulunuyor. Michael Douglas, Sean Penn ve Deborah Kara Unger gibi isimlerin izleyiciyle buluştuğu Oyun, sona doğru giderek artan gerilimi, heyecanı ve ters köşe yapan finaliyle izlenmeye değer.

Olağan Şüpheliler (The Usual Suspects)

Kevin Spacey ve Gabriel Byrne’nın müthiş bir performans sergiledikleri ve sinema tarihinin en zeki filmleri arasında gösterilen yapımın yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturuyor. Kayser Söze isimli Türk karakterin etrafında dönen film, muhteşem senaryosu ve yine muhteşem final sahnesi ile epeyce şaşırmanızı sağlayacak.

Filmlerde her şey ters gidebilir, beklenmedik finalleriyle şaşkına dönebiliriz. Ya gerçek hayatta? Olur da işler yolunda gitmezse sevdikleriniz QNB Sigorta’la güvence altında. Akıllı Hayat Sigortası yaptırarak beklenmedik durumlar karşısında kendinizi ve sevdiklerinizi kolayca güvence altına alabilirsiniz.

Zindan Adası (Shutter Island)

Sıra geldi listemizdeki son filme. Usta yönetmen Martin Scorsese imzalı Zindan Adası, Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo ve Ben Kingsley gibi önemli isimleri buluşturan 2010 yılı yapımı bir film. Filmde, iki polis memurunun, bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede bulunan bir hastaneye soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Sürpriz finaliyle akıllarda iz bırakan yapımda Leonardo DiCaprio performansıyla takdir topluyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.