Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

"O İş Sana Göre Değil" Denilen Ama İşinde Çok Başarılı Olan Ünlüler
"O İş Sana Göre Değil" Denilen Ama İşinde Çok Başarılı Olan Ünlüler

iyihisset.com

05 Ara 2015

"O İş Sana Göre Değil" Denilen Ama İşinde Çok Başarılı Olan Ünlüler

Bir düşünün. Şu anda izlemekten çokça keyif aldığımız o film hiç çekilmemiş ya da hayatınızı değiştiren o kitap hiç yazılmamış olabilirdi. Peki neden? Sırf birileri o iş üzerinde çalışan kişiye bunu yakıştıramadığı  veya sıra dışı fikirler konusunda cesur olmadığı için. Neyse ki etraftan yayılan negatif motivasyona kulak asmayıp kendi bildiğini okuyanlar var da, bugün onların şahane eserlerine kavuşabilmişiz.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

http://likehome.co/photos/oprah-winfrey/oprah-winfrey-top-tv-show-wallpaper-body-8ed700a6d0de777200111377efb82f53-big-21008.jpg  

İlk olarak televizyon kanalında gördüğü çirkin davranışlara tepkisini koyan Oprah’ı “Sen bu sektörde fazla tutunamazsın canım.” deyip kapı dışarı etmişler. Ama Oprah bu, durur mu? Hemen kendine yeni bir yol çizmiş. O yolun ucu da medya imparatorluğuna kadar gitmiş.

Stephen King

Stephen King

http://www.blastr.com/sites/blastr/files/Stephen-King.jpg  

Onlarca, yüzlerce defa reddedilen; hikâyeleri, kitapları hiçbir yayınevi tarafından kabul edilmeyen, her ret cevabını duvarına yapıştırıp ibret alan King’in başarısının ardında ne var dersiniz? Bir kadın. Pes edip çöpe attığı “Carrie” romanını bulmasaydı eşi, şimdi bütün o korkunçlu hikâyelerden mahrum kalmış olacaktık.

Michael Jordan

michael jordan

http://i.huffpost.com/gen/980791/images/o-MICHAEL-JORDAN-facebook.jpg  

Elde ettiği başarısının ardında birçok başarısızlığın yattığını dürüstçe ifade eder efsane. Peki, lise basketbol takımından atılmış olmasına ne dersiniz?

Steven Spielberg

Steven Spielberg

http://i.huffpost.com/gen/1521038/images/o-STEVEN-SPIELBERG-1990-facebook.jpg

Spielberg’in kendine inancı olmasaydı ne Jaws’ın ürkütücü dişlerini bilirdik ne dinozorlarla bu kadar içli dışlı olurduk ne de uzaylıları tanırdık. Southern California School of Cinematic Arts’tan defalarca ret yemiş olmasına rağmen bu yeteneği kimse durduramadı.

Harrison Ford

Harrison Ford

http://cdn5.thr.com/sites/default/files/2013/10/harrison_ford_backlot_a_l.jpg

Daha ilk sinema denemesinde, minicik bir role sahip olmasına rağmen yapımcı odasına gelip “Bu işin peşini bırak evlat.” demişti ona. Bu söylenene başını eğseydi, Star Wars ile yakınlığı sanıyoruz ki en fazla sıkı bir koleksiyoner olmaktan geçerdi.

Charlie Chaplin

Charlie Chaplin

http://www.businessblogshub.com/wp-content/uploads/2012/09/Charlie_Chaplin.jpeg

Sinema tarihinden Şarlo’yu çıkarsak pek bir kuru olmaz mı? Bir Hollywood patronu, onu filme almama gerekçesi olarak “Saçma sapan bir şey, satmaz bu.” demişti. Ama Chaplin buna da gereken cevabı vermiş gözüküyor. Hem de kendi “saçma sapan” üslubuyla.

Walt Disney

Walt Disney

http://www.celebrationspress.com/wp-content/uploads/2014/07/walt_disney-co.jpg

Çalıştığı gazetenin editörü tarafından Walt Disney’e konulan tanı “Fikir yoksunu biri. Hayal gücü de yetersiz.” idi. Pardon? Şimdi bu lafı söylese karşılarında milyonları bulur ama galiba hayal gücü yetememiş.

Thomas Edison

edison

TM’ci olacakken FM’ci olan öğrencinin dramındaki gibi az kalsın Edison da yanlış yönlendirmenin kurbanı olacakmış. 1000’den fazla patente, dünyayı değiştiren icatlara sahip olan dehaya, açık açık “Aptal bu çocuk, bir şeye kafası basmıyor.” diyen öğretmene tek bir sorumuz olacak: Sen ne iş?

Sir Isaac Newton

newton

Anası Newton’un tarlada çalışmasını istemişti aslında. Ama hakikaten de o iş Newton’a göre değildi. “E okusun madem.” diyerek başlatılan okul hayatı ise, onun fizik ve matematikte yapacağı devrimlerin önünü açtı.

Albert Einstein

einstein

Einstein’ın gençliğinde pek parlak bir öğrenci olmadığını hepimiz biliyoruz. Konuşmaya geç başladı, okumayı geç söktü, okuldan atıldı, e sosyal da değildi. Peki, akademik başarı? Eh işte. Nobel Ödülü’nü alacak kadar bir şeyler yaptı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.