Mutlaka İzlemen Gereken Netflix Türk Dizileri

Buradasınız

Yaşa 05 Mayıs 2022

netflix, türk, dizi

Dünyanın en büyük dijital içerik sağlayıcılarından biri olan Netflix, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yerel yapımlarla birlikte gelişimini ve büyümesini sürdürüyor. Birçok Türk yapımı dizinin de olduğu platform, dünya genelinde popüler olan diğer dizileri de kullanıcılara sunuyor. Mutlaka izlemen gereken Netflix Türk dizilerini senin için sıraladık.

Hakan: Muhafız

netflix, türk, dizi, hakan, muhafız

Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi olan Hakan: Muhafız, İstanbul’un tüm dünyaya tanıtılmasında da önemli bir rol oynadı. İstanbul’u korumakla yükümlü bir grubun üyesi olduğunu öğrenen Hakan’ın fantastik öyküsünü anlatan dizi, ülkemizde ve dünyada büyük ilgi görmeyi başardı. Dizide Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu gibi önemli isimlerin yer aldığı dizinin ilk gösterimi ise 5 Aralık 2018 yılında gerçekleştirildi.

Aşk 101

netflix, türk, dizi, aşk 101

Netflix’in bir başka Türk yapımı dizisi Aşk 101 izleyicilerle buluştuğu günden bu yana izlenme rekorları kırıyor. Bir grup lise öğrencisinin hikayesini anlatan dizide Mert Yazıcıoğlu, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu ve Kubilay Aka gibi önemli isimler rol alıyor. Farklı karakterlerdeki lise öğrencilerinin hayatlarından karelerin anlatıldığı dizini ikinci sezonunda ise bu gençlerin günümüzdeki halleri ile karşılaşıyoruz. 24 Nisan 2020 yılında gösterime çıkan dizi otoriteler tarafından komedi/drama türündeki iyi örneklerden biri olarak gösteriliyor.

Atiye

netflix, türk, dizi, atiye

27 Aralık 2019 tarihinde Netflix’in Türk yapımı ikinci dizisi olarak yayına giren ve 8 bölümlük ilk sezonuyla büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Atiye, Göbeklitepe gibi dünyanın sıfır noktası olarak adlandırılan tarihi mekanları da izleyiciyle buluşturdu. Senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın birlikte kaleme aldığı dizide Beren Saat, Mehmet Günsur, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger gibi isimler rol alıyor.  

Fatma

netflix, türk, dizi, fatma

Sıradan bir temizlikçinin başına gelen olaylar yüzünden bir seri katile dönüşmesini anlatan psikolojik drama dizi Fatma, Netflix’in Türk yapımı bir başka dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 27 Nisan 2021 tarihinde yayına giren dizinin senaryosunu Özgür Önurme kaleme alıyor. Dizinin başrollerinde ise Burcu Biricik ve Uğur Yücel yer alıyor.

Kulüp

netflix, türk, dizi, kulüp

1950’li yıllarda İstanbul Beyoğlu civarında Seferad Yahudisi Matilda ve kızı Raşel’in hayatı çerçevesinde gelişen olayları konu alan Kulüp dizisinin ilk bölümü 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlandı. Seren Yüce ve Zeynep Günay Tan’ın yönetmen koltuğunu paylaştığı dizinin senaryosunu ise Aysin Akbulut, Rana Denizer ve Necati Şahin kaleme alıyor. Dizinin başrollerinde ise Barış Arduç, Gökçe Bahadır, Salih Bademci ve Fırat Tanış gibi isimler yer alıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

netflix, türk, dizi, pera palasta gece yarısı

Netflix’in en yeni Türk yapımı Pera Palas’ta Gece Yarısı 3 Mart 2022 tarihinde gösterime girdi. Kurtuluş dönemi mücadelesinin konu alındığı ve bilim kurgu örgüsüyle dikkatleri üzerine geçen fantastik dizinin yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturuyor. Senaryosunu Elif Usman’ın kaleme aldığı dizide Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı yer alıyor. Geçmişe yolculuk öğesinin işlendiği dizi, tarihi yapısı ışığında dönemin öne çıkan isimlerini de konuk ediyor.

Yakamoz

netflix, türk, dizi, yakamoz

Netflix’in son dönemde öne çıkan Türk dizilerinden biri olan Yakamoz, bilim kurgu türünde bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Ertan Saban gibi isimlerin rol aldığı dizi, yaşanan küresel bir felaket sonrası askeri bir denizaltı içerisinde kalan bir araştırma ekibini konu ediyor. Alman yapımı bu askeri denizaltı, bir yandan hayatta kalan insanlara yardımcı olmaya gayret ederken bir yandan da farklı amaçlara hizmet etmektedir. Dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu olan Arman ise bu olayları çözmeye çalışmaktadır.

Erşan Kuneri

Cem Yılmaz’ın uzun zamandır beklenen dizisi Erşan Kuneri, en sonunda izleyicileri ile kavuştu. Daha önce Cem Yılmaz’ın Gora ve Arif vs 216 filmlerinde kısa süreli olarak karşımıza çıkan Kuneri, bu kez dizi olarak ekranlarda yer alacak. Cem Yılmaz’ın yarattığı bir karakter olan Erşan Kuneri, 80’li yıllarda sinema endüstrisinde yer alan bir karakteri konu ediyor. Bir yönetmen olarak farklı tarzda filmler çekmeyi deneyen Erşan Kuneri’nin hikayesini anlatan dizide Cem Yılmaz haricinde Zafer Algöz, Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Nilperi Şahinkaya, Merve Dizdar, Bülent Şakrak ve Can Yılmaz gibi isimler de rol alıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.