Mutlaka İzlemen Gereken Exxen Dizileri

Buradasınız

Yaşa 17 Temmuz 2022

exxen, dijital, platform, dizi

Dünyadaki örneklerinden sonra Türkiye’nin yeni dijital film, dizi ve belgesel platformu olarak açılan ve iddialı içerikleri ile kısa zamanda tüm dünyada popülerleşen Exxen, içerikleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Özellikle dizileri ile çok dikkat çeken yapımlara imza atan Exxen, dram, komedi, macera gibi farklı türlerdeki içerikleri ile her yaştan izleyiciye hitap ediyor. Exxen’in çok ses getiren ve mutlaka izlenmesi gerekenler listesinde yer alan dizilerinden bazılarını senin için derledik.

Gibi

exxen, dijital, platform, dizi, gibi

Son dönemlerin en komik dizilerinden biri olarak kabul edilen ve farklı bir prodüksiyon olarak öne çıkan Gibi, Ömer Sinir’in yönetmen koltuğunda oturduğu bir yapım. Senaristliğini Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi’nin yaptıkları Gibi’nin oyuncu kadrosunu ise Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç ve Ahmet Kürşat Öçalan oluşturuyor. İki yakın arkadaş olan Yılmaz ve İlkkan, hayatın akışı içerisinde karşılarına çıkan hemen her olayda tartışmayı ve didişmeyi ihmal etmiyor ve en basit olayları bile kocaman hale getirmeyi başarıyorlar. Küçük olayları büyük bir ustalıkla büyüten bu ikili, kendilerini her bölümde basit ama inanılmaz olayların içerisinde buluyorlar.

İlginç Bazı Olaylar

exxen, dijital, platform, dizi, ilginç bazı olaylar

Komedyen İbrahim Büyükak’ın hem senaryosunu yazdığı hem de başrolünü oynadığı İlginç Bazı Olaylar, Exxen’in en çok izlenen yapımları arasında yer alıyor. İbrahim Büyükak’ın yanında Zafer Algöz, Füsun Demirel, Özgür Emre Yıldırım, Melis Babadağ, Özgür Turhan, Duygu Karaca, Nursena Yılmaz, Meral Çetinkaya, Cemre Ebüzziya, İdil Sivritepe gibi isimlerin de oynadığı dizi, Bursa’da yaşayan İbo’nun babasının işi ile hayata dair hayalleri arasında yaşadığı ilginç olayları konu ediyor. Ailesinin çizdiği bu yol ile geleceğe dair umutları arasında kalan İbo’nun keyifli hikayesi dizide komik olaylarla aktarılıyor.

Bir Yeraltı Sitcom’u

exxen, dijital, platform, dizi, bir yeraltı sitcomu

Yakın zamanda yıldızı parlayan stand upçı Hasan Can Kaya’nın başrolünü oynadığı bir komedi dizisi olan Bir Yeraltı Sitcom’u, Sultan San ve Nezih Helvacıoğlu yönetmenliğinde ekrana taşınıyor. İstanbul’un Güngören semtinde yaşayan dar gelirli bir ailenin yaşadıklarını konu eden dizide Hasan Can Kaya ile birlikte Günay Karacaoğlu, Tuna Orhan ve Ezgi Gör oynuyor. Dizide bir gün komedyen olarak başarıyı yakalamak isteyen Hasan Can Yaya’nın hikayesi komik bir dille ekrana taşınıyor.

Şeref Bey

exxen, dijital, platform, dizi, şeref bey

Arnavutluk’tan Türkiye’ye göç eden, romantik, hassas bir yapıya sahip, prensipli bir aşçı olan Şeref Bey’in hikayesini konu edinen Şeref Bey, usta oyuncu Haluk Bilginer’i Exxen ekranlarına taşıyor. Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Ertan Saban, Ecem Uzun gibi isimlerin de rol aldığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Onur Ünlü oturuyor. Türkiye’ye geldikten sonra hayatına yeni bir yön vermek isteyen Şeref Bey, yaşamının bu yeni döneminde yeni bir aşka da yelken açıyor.

İşte Bu Benim Masalım

exxen, dijital, platform, dizi, işte bu benim masalım

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki’nin hayat hikayesinden esinlenerek hazırlanan İşte Bu Benim Masalım, güçlü duygulara sahip ve hayalperest bir kızın yıldızlaşmasını ekranlara taşıyor. Aleyna Tilki’nin başrolünü oynadığı dizide ayrıca Cemal Can Canseven, Hasan Denizyaran, Merve Sevin, Ayça Tilki gibi isimler de rol alıyor. 17 yaşındaki bir kızın yükseliş hikayesini konu eden dizinin yönetmenliğini ise Kıvanç Baruönü üstleniyor. Müzikal türündeki yapım, farklı içeriği ile dikkat çekiyor.

Hükümsüz

exxen, dijital, platform, dizi, hükümsüz

Exxen’in yakın zamandaki en güçlü yapımlarından biri olarak öne çıkan Hükümsüz, babasının hukuk bürosunun ikinci patronluğunu yapan Esma’nın öyküsünü ekrana taşıyor. Esma ile yeni avukat adayı Filiz’in aralarındaki ilişkiyi ve bir cinayet ile birleşen yollarını anlatan dizide Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir, Alican Yücesoy, Mehmet Ulay, İsmail Hacıoğlu, Şebnem Doğruer, Pınar Bibin ve Ruhsar Öcal gibi isimler rol alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak oturuyor.

Aşk Kumardır

exxen, dijital, platform, dizi, aşk kumardır

Ecem Erkek ve Barış Yıldız’ın başrollerini üstlendiği Aşk Kumardır da öne çıkan diğer Exxen yapımlarından biri. İkili ilişkilere ve bu ilişkilerden doğan iletişim kazalarına odaklanan dizi, bir grup arkadaşın hayatlarından kesitleri ekrana taşıyor. Yönetmenliğini Nezih Helvacıoğlu’nun yaptığı yapım, arkadaşlık ve kadın-erkek ilişkileri ekseninde hayattan kareler gösteriyor.

Vahşi Şeyler

exxen, dijital, platform, dizi, vahşi şeyler

Usta oyuncular Nurgül Yeşilçay ve Selim Bayraktar’ın başrolünü paylaştığı ve yönetmenliğini Erkan Tunç’un üstlendiği Vahşi Şeyler, bir suça ortak olan ikilinin hikayelerini ekrana taşıyor. Bir yandan evliliğin anatomisini sorgulayan dizi, bir yandan da hem komedi hem de aksiyon özellikleri ile dikkat çekiyor. Usta oyunculara Hazal Türesan ve Aytaç Uşun eşlik ediyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.