Kış Aylarında Sanattan Uzak Kalmayın: Hayran Kalarak Gezeceğiniz 5 Galeri

Buradasınız

Yaşa 02 Ocak 2020

 

Kış aylarının gelmesiyle birlikte sanat galerileri birbirinden güzel sergilerle dolup taştı! Hem ailece hem bireysel hem de arkadaşlarınızla ziyaret edebileceğiniz bu sergiler, keyifli bir hafta sonu aktivitesi olmakla kalmıyor aynı zamanda sanata bakış açınızı da değiştiriyor. Hem yerli hem de yabancı sanatçıların eserlerini sergileyip yepyeni dünyaların kapılarını açan birbirinden güzel sanat galerilerini sizler için derledik. İşte her sanat severin mutlaka ziyaret etmesi gereken 5 sanat galerisi…

 

1. Arter

Sanat galerilerinin bol bol bulunduğu İstiklal Caddesi’nde yer alan Arter, muhteşem mimarisiyle bizi büyüleyen galerilerden! Hem modern sanat eserlerinin hem de birbirinden değerli antika eşyaların sergilendiği Arter Galerisi, geniş ve ferah bir alana sahip olmasıyla da sanat severlerin kalbini kazanıyor. Uluslararası alanda da oldukça popüler ve saygın bir galeri olarak kabul edilen Arter, hafta sonuna renk katmak isteyen sanat severleri bekliyor!

 

Adres: Yenişehir Mahallesi, Irmak Caddesi, No:13, Daire No:13, 34435 Beyoğlu/İstanbul

 

2. Akbank Sanat Galerisi

Yine Taksim’in kalbi İstiklal Caddesi’nde yer alan Akbank Sanat Galerisi, çocuğuyla birlikte kaliteli vakit geçirmek isteyenlerin tercihi olmaya devam ediyor. Genç sanatçılara verdiği destekle hepimizin kalbini çalan Akbank Sanat Galerisi, birbirinden farklı sergileriyle İstanbul’un en iyi sanat galerilerinden biri olmaya devam ediyor. Ailecek vakit geçirmek isteyenleri pişman etmeyecek Akbank Sanat Galerisi’nin takvimini internet sitesi üzerinden inceleyebilir, size en uygun etkinliği seçerek keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

 

Adres: İstiklal Cad. No:8, Beyoğlu/İstanbul

 

3. Salt

Açıldığı günden itibaren Beyoğlu’na yepyeni bir hava katan Salt, yerli ve yabancı birçok sanatçının eserlerini inceleme imkanı tanıyor. Hem galerinin hem de Beyoğlu’nun güzelliğine kapılacağınız bir hafta sonu istiyorsanız Salt sizi bekliyor! Ek olarak Salt’ın bulunduğu binanın da başlı başına bir sanat eseri olduğunu söyleyelim… Her yönüyle sizi büyüleyeceğine emin olduğumuz Salt, birbirinden güzel ve ilgi çekici sergileriyle bu kış da ziyaretçilerini bekliyor.

 

Adres: Asmalı Mescit, İstiklal Cd. No:136, 34430 Beyoğlu/İstanbul

 

4. Borusan Contemporary

Pazar günü yapılan güzel bir kahvaltıdan sonra Rumeli Hisarı'na doğru minik bir yürüyüşe ne dersiniz? Cevabınız evetse sizleri Borusan Contemporary’ye doğru alalım! Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan beslenen bu muhteşem galeri; çeşitli sergiler, etkinlikler ve eğitici aktivitelerle ziyaretçilerini büyülüyor. Özellikle medya sanatlarına yoğunlaşan Borusan Contemporary, Borusan Holding’in Perili Köşk İstanbul ofisinde yer alıyor. Ofis içerisinde benzersiz bir müze yaratarak sanat severlerin kalbini çalan galeri, bu kış da ziyaretçilerini bekliyor!

 

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5, Sarıyer/İstanbul

 

5. Dirimart - Dolapdere

Nişantaşı’nda bulunan galerisi sayesinde bizi birbirinden güzel eserlerle tanıştıran Dirimart, ikinci sergi mekanını ise 2016 yılında Dolapdere’de açtı. Galeri, heykel bahçesi ve ofis alanı olarak kullanılan bu lokasyon, New Yorklu ünlü mimarlık ofisi Studio MDA’nın kurucusu Markus Dochantschi tarafından tasarlandı. Anlayacağınız binanın kendisi bile bir sanat eseri olmaya aday! Yerli ve yabancı birçok sanatçıyı aynı çatı altında toplayan Dirimart, düşünce dünyasına yepyeni kapılar açmayı seven sanat severleri bekliyor!

 

Adres: Hacıahmet Mahallesi. Irmak Cad. 1-9, Dolapdere, 34440, İstanbul 

 

Kaynak:

https://blog.perapalace.com/kent-kulturu-ve-tarihi/istanbulda-yer-alan-10-sanat-galerisi/

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.