Kedini Anlamanın Yolları

Buradasınız

Yaşa 02 Ağustos 2021

kedi, açıkhava, gri

Kediler davranışlarıyla, huylarıyla ve absürt hareketleriyle bizi her gün biraz daha fazla şaşırtmaya devam ediyor. Asi ruhlu bu dostlarımız ile aynı evi paylaşıyoruz ya da hayatlarını sürdürmek için su ve mama desteği sağlıyoruz. Peki, kedilerin iletişimi kuvvetli canlılar olduğunu biliyor musun? Kedini anlamanın yollarını senin için sıraladık.

Mırlaması

kedi, kadın, sevgi, sevme, mırlama

Kedilerden bahsedildiğinde hemen hemen her hayvanseverin aklına mırlamaları geliyor. Kediler genellikle mırladıkları zaman sana mutlu olduğunu ifade ediyor. Ancak bunun tam tersi durumlar da yaşanabiliyor. Kimi durumlarda kediler gerdin olduklarını ve korktuklarını belirtmek için de mırlayabiliyor.

Bacaklarına dolanması

kedi, ev, oyun

Kediler zaman zaman önce burunlarını daha sonra ise neredeyse tüm vücudunu sana sürterek bacağına dolanırlar. Bu onların size selam vermesinin bir şeklidir. Eğer kedin sana bu şekilde davranıyorsa bu onun sana olan güvenini de ifade eder.

Gece miyavlamaları

kedi, sevgi, sevme

Kediler doğası gereği gece avlanan canlılardır. Dolayısıyla geceleri aktif bir şekilde hayatlarını sürdürürler. Ancak evcil kediler gece canı sıkıldığı ve ilgilenecek bir şey bulamadığı için miyavlayabilir. Kedin gece miyavlıyorsa kesinlikle senden ilgi bekliyordur.

Patileriyle bir yeri yoğurması

kedi, mavi göz, hayvan

Kedin bir anda üzerine çıkabilir ve patileriyle seni yoğurabilir. Bu hareketin seni germesine izin vermemelisin. Kediler bu hareketi annelerini emdiği dönemde öğrenirler ve huzurlu olduklarını belli ederler. Kedine huzur veriyorsan ondan da mutlaka bu hareketi göreceksin.

Kuyruk sallaması

kedi, mutluluk, oyun, turuncu

Kedi davranışlarını en iyi anlamanın yolu kuyruk hareketlerini takip etmektedir. Kuyruk hareketleri kediler hakkında çok fazla bilgi verir. Kuyruğu dik olan kedi heyecanlı ve eğlenceli bir ruh haline sahip olduğunu ifade eder.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.