Hayata Yeniden Başlayalım!

Buradasınız

Yaşa 28 Haziran 2017

Bazen olaylarla başa çıkamadığımızı, yaşamda hiçbir şeyin tat vermediğini düşünürüz. Yorulmuşuzdur ve sağlıklı düşünemeyiz. Fakat hayat bunlarla zaman kaybedemeyeceğimiz kadar kısa; silkelenip kendimize gelmeliyiz.
Bu gibi zamanlarda öncelikle düşünmeniz gereken hayata yalnızca bir kere geldiğiniz ve ne olursa olsun sizi seven size destek olmaya hazır bir ailenizin ve arkadaş çevrenizin var olduğu. Hayatınızda güzel şeyler olduğu, iyi bir geleceğiniz olabileceği ve bunu siz kurabileceğiniz için şanslısınız.
Hadi hayata yeniden başlayalım. Bu sefer kendimize daha çok dikkat ederek…

hayata yeniden başla

 1. Öncelikle eğer güzel bir hayat istiyorsanız  iyi insanlarla arkadaş olmalısınız. Arkadaş olacağınız kişinin salt iyilik meleği olmasına gerek yok nitekim kimse mükemmel değildir. Ne yaparsanız yapın arkanızda duracağına ve size asla ihanet etmeyeceğine emin olmalısınız.
 2. Enerjinizi düşüren insanlardan kesinlikle uzak durmalısınız.
 3. Aileniz ile bir sorununuz varsa konuşarak çözmeye çalışmalısınız. Eğer sorun gerçekten sizden kaynaklanmıyorsa aranıza mesafe koymanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

 4. Sevgiliniz veya eşinizle sık sık sorun yaşıyorsanız ve artık kırılmaktan başka elinize bir şey kalmıyorsa ilişkinizi gözden geçirmenizde fayda var. Bu hayat sizin. Doğarken onsuz doğduysanız, yaşarken de onsuz yaşayabilirsiniz.
 5. Çevrenizdeki insanlara her daim saygılı olmalısınız. Saygı göremiyor olsanız dahi siz saygı gösterin. Bunu sizden öğrenecek bir insan bile olsa dünyaya bir şey katmışsınız demektir.
 6. Sevmediğiniz işten ve insanlardan uzak durun. Bu stresinizi büyük oranda azaltacaktır.
 7. Sabah erken kalkıp egzersizin ardından duş alıp biraz kitap okumak inanın çok iyi gelecektir. Bunu yaptığınız müddetçe hem sabahlarınızı daha huzurlu geçirmiş hem de sağlığınızı korumuş olursunuz.
 8. Sabah kalkınca 2 bardak su tüketmek hem iç organlarının sağlığı hem de metabolizmanızın hızlanması için faydalı olacaktır. Metabolizmanızın hızlanması ile hem kilo vermek kolaylaşacak hem de kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.
 9. Fırsat bulduğunuz her an hareket edin. Özellikle dans etmek enerjinizi artıracak ve daha mutlu bir insan olmanızı sağlayacaktır.
 10. Sevmekten korkmayın. Daha önce kötü tecrübeler yaşamış olabilirsiniz. Siz istemediğiniz sürece kimse sizi üzemez ve ilişkide karşı taraf bir hata yaptıysa bunun sorumlusu siz değilsiniz, odur. Bu düşünceyle hareket ettiğiniz sürece galip gelen siz olursunuz.
 11. Yardım etmekten çekinmeyin. Unutmayın iyilik eden iyilik bulur.
 12. Sosyal faaliyetlerde bulunun. Konsere, tiyatroya, sinemaya gidin, arkadaşlarınızla vakit geçirin. Mutlaka kitap okuyun. Hangi kitabın size ne katacağını bilemezsiniz. Bu yüzden her türden kitabı okumayı deneyin.
 13. Çocuklarla çocuk olun. Enerjik halleri size iyi gelecektir.
 14. Doğaya önem verin. Doğanın enerjisini içinizde hissedin.
 15. En önemlisi kendinize güvenin ve hayatınıza bir amaç katın. Bu amaç için tüm zorluklarla savaşın. Her şeyi başarabileceğinizin, başarılı ve mutlu olan diğer insanlardan hiçbir farkınız olmadığının farkına varın.

İYİ YAŞAYIN…

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.