Gezginler İçin En İyi Fotoğraf Makineleri Hangisi?

Buradasınız

Yaşa 22 Haziran 2017

Tatil zamanları yaklaşıyor, yaz geliyor. Şimdiden birçok kişi bu yaz mevsiminde tatilini nerede geçireceği konusunda planlarını yaptı bile. Bir seyahate çıkarken tatil çantası içerisinde mutlaka olması gerekenler vardır. Bir çırpıda mayolar, terlikler, rahat kıyafetler, gerekli olabilecek ilaçlar, kitap, tablet, ayakkabı sayılabilir. Bunlar olmazsa olmazlar tabi ancak sıkı gezginler için en az bunun kadar önemli olan bir şey daha var. Fotoğraf makineleri… Gittikleri her yerde en unutulmaz anları yakalamak ve bu anları ölümsüz kılmak için fotoğraf makinenizin yanınızda olması şart. Özellikle selfie modasının olanca gücüyle devam ettiği bugünlerde bir gezgin için fotoğraf makinesi olmaması düşünülemez. . Peki piyasada bulunan farklı marka ve modeller arasından hangisi sizin için uygun? İşte birkaç ipucu…

fotoğrafçılık

Çok Ağır Olmamalı

Dünyanın neresine gidiyor olursanız olun, otomobiliniz dahi olsa yanınıza alacağınız fotoğraf makinesinin çok ağır olmaması gerekiyor. Eğer profesyonel bir çekim için gitmiyorsanız daha hafif olan modeller arasından bir tanesini sizin işinizi görecektir.

Işık ve Flaş Özellikleri

Birçok fotoğraf makinesinin, kendi çekim özellikleri dışında sonradan monte edilebilen flaşları bulunuyor. Ancak burada da size önerimiz yine profesyonel bir fotoğrafçı, gazeteci, kuş gözlemcisi ya da vahşi doğa fotoğrafçısı değilseniz yanınıza yük yapmamak için ekstra bir aparat almamanız.

kamera özellikleri

Video Özelliği

Dijital fotoğraf makinelerinin birçoğunda artık bu özellik mevcut ancak siz yine de alırken makinenin video özelliği olup olmadığını sorgulayın. Seyahatiniz sırasında bir anda kendinizi kameraman olarak bulabilirsiniz.

Hafıza Kartı

Eğer çok fazla fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ya da video da çeken biriyseniz, fotoğraf makinenizin yüksek kapasiteli bir hafıza kartına sahip olması da önemli. Eğer yanınızda fotoğrafları aktarabileceğiniz bir tablet ya da bilgisayar yoksa bu durum sorun yaratabilir.

Farklı Çekim Özelliklerine Dikkat Edin

Artık fotoğraf makineleri de teknolojinin el verdiği ölçüde çok fazla çekim özelliğini aynı anda barındırıyorlar. Gece-gündüz, yoğun ışık, hareketli gibi özelliklerin yanında efekt verebileceğiniz modeller de mevcut. Makineyi satın alacağınız noktadan bu özellikleri öğrenerek kendinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

fotoğraf çekme özellikleri

Bütçeyi Unutmayın

Dijital dünyanın size sunduğu birçok seçenek arasından fotoğraf makineniz için seçim yaparken bütçenizi de göz önüne almayı ihmal etmeyin. Sizin için en uygun modeli ve markayı seçerken optimum bir bütçe ile hareket ederek kendiniz için en iyi olanını seçebilirsiniz.

Gezmek, dolaşmak, yeni yerler keşfetmek, görmek, duymak ve yerinde tatmak dünyanın en güzel şeyi. Hepimiz dünyanın farklı noktalarına yaptığımız bu seyahatlerimizde kendimizce hazırlık yapmayı ihmal etmiyoruz. Peki ya beklenmeyen durumlar için nasıl bir önlem alıyoruz? Beklenen durumlara karşı önlem alabilirsiniz, ancak beklenmeyen tüm durumlar için Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yanınızda.

fotoğraf makinesi fiyatları

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.