Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evinizi Burcunuza Göre Dekore Edin
Evinizi Burcunuza Göre Dekore Edin

iyihisset.com

21 May 2017

Evinizin yeniliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz... Bu konuda bir rehbere ihtiyacınız varsa burcunuz size güzel fikirler verebilir. Çünkü burcunuz, hoşlandığınız renklerden kumaş dokularına kadar birçok kararınızı etkileme özelliğine sahip! İşte burçlara göre dekorasyon önerileri...

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak) 

Oğlak burçları hayatın pek çok alanında olduğu gibi dekorasyonda da klasikten vazgeçemez. Büyükannelerinden kalma eşyalara, özellikle deri koltuklara ve ağır berjerlere bayılır. Ahşap ağırlıklı tasarımlar, Oğlak burcunu cezbeder. Nostalji ruhunu hissetmeyi sevmekle birlikte, haki, nefti yeşil ve kahverengi gibi doğada bulunan renklerle kendilerini iyi hissederler. Dekorasyona biraz renk eklemek için birkaç saksı çiçek ve sanat eseri iyi bir fikir olabilir.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

 

Modern ve fütüristtik tarz konusunda Kova kadını ve erkeğinin üstüne yoktur! Evlerini cam, metal ve grafik parçalarla dekore etmeye bayılırlar. Samimi hissettirmediği ve ofis tasarımlarını andırdığı için pek çok kişi bu tarz evleri pek tercih etmez. Ama bu minimal tasarımlar, Kovalara son derece sanatsal görünür. Sanat demişken, Kovaların duvarlarında sıra dışı eserlerle rastlarsanız şaşırmayın. Hiç olmadı sanatsal duvar kağıtlarıyla evlerine farklı bir hava katacaklardır.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

 

Balıklar dinginlikten zevk alır. Meditasyon yapabilecekleri, müzik dinleyerek dinlenebilecekleri sakin bir ortam isterler. Balık burçları evlerini denizin huzur veren tonları ve doğanın yeşili ile dekore edebilir. Odaya bir Zen şelalesi ve akvaryum ekleyerek suyun ferahlatıcılığı ile sükûnet bulabilirsiniz. Saten ve ipek gibi yumuşak dokulu yastıklarla rahat bir ortam yarattıktan sonra bu rüya gibi ortamın tadını çıkarmaya hazır olacaksınız.

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Ele avuca sığmayan Koç burcu insanının dekorasyon tercihlerini kestirmek de pek kolay değildir. Yine de sıcak ve parlak renklerin Koçlara iyi geleceğini söyleyebiliriz. Arada kalmış renkler yerine bu tarz ana renkler, ruh hallerini ve motivasyonlarını yukarı taşır. Entelektüel Koçlar mutlaka kendilerine ait bir odaya ihtiyaç duyar. Bu, sanatsal yanlarını ortaya koyacakları bir resim stüdyosu ya da sessizce yazılarını yazacakları bir çalışma odası olabilir. Hikayesi olmayan hiçbir dekor, onların ilgisini çekmez.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Dekorasyonda küçük ayrıntılarla Boğa burcunun gönlünü kazanabilirsiniz. El dokuması otantik halılar, antika avizeler, deri koltuklar, şık çerçevelerle duvara asılmış onlarca fotoğraf, dekorasyonda Boğalar için zorunlular listesinde. Boğa burcu kadını da erkeği de, evinin karakterinin ve zevkinin yansıması olduğunu yaptığı her tercihte kanıtlar. Burçlara göre dekorasyon önerileri içinde en karakteristik olanı da Boğalara aittir.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler kadını ve erkeği, çeşitliliği sever ve tekdüzeliğe katlanamaz. Sık sık farklılık yaratmak için bir şeylerin yerini değiştirirse şaşırmayın. Turuncu, eflatun ve sıcak pembe tonları gibi iddialı renkleri evinin farklı köşelerinde çekinmeden kullanabilir. Eğlenceli ama göz yormayan detaylar ekleyerek canlı ortamlar yaratmak denildiğinde İkizler’in eline kimse su dökemez.

Yengeç (21 Haziran– 22 Temmuz)

Ay tarafından yönetilen Yengeçler gümüş rengini ve parlak beyaz tonlarını ev dekorasyonlarında kullanabilirler. Hediyeler, aile albümleri ve fotoğraflar gibi duygusal değeri olan objeler, Yengeç burçları tarafından sıklıkla tercih edilir. Yengeçler yemek yemeyi çok sever, haliyle pişirmeyi de. Bu yüzden mutfak en çok eğlendikleri yerdir. Geniş bir mutfak, kullanımı kolay bir masa ile Yengeç burcundakiler, dünyanın en mutlu insanına dönüşebilirler.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Egzotik ilhamlarını aktarabileceği bir ev, Aslan burcunun arzuladığı yuvadır. Dekorasyonda koyu ya da mat renkler ve doğal ışıklandırma tercih ederler. Altın tonları, koyu kırmızı, turkuaz ve kum kahvesi onların tercihleri olabilir. Vintage dekorlar ve farklı ülkelerden aldıkları tablolarla, evlerinin kral ve kraliçesi olurlar.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Burçlar arasında belki de en mükemmeliyetçi olanı Başak’tır. Zen felsefesini andıran temiz ve düzenli dekorasyonları ile organize ettikleri her şey gibi yaşam stillerinin de mükemmel olacağını gösterirler. Az eşya, minimal tasarımlar ve sakin renkleri tercih ederler. Evdeki en renkli parçalar, salonu süsleyecek çiçeklerdir.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi’nin gezegeni, güzelliğin gezegeni olan Venüs’tür. Güzel objelerle dolduracağı evinde zarafete önem verir ve kendi stilini konuşturur. Burçlar arasında en sanatsal olan Terazi, denge ve koordinasyonu evinde de sağlarsa şaşırmayın. Terazi bir odasını pastel tonlara boyuyorsa, diğerini daha sakin renklerle dekore ederek evine hem denge hem çeşitlilik katabilir.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

İki çeşit akrep vardır. Biri her daim beyazı ve siyah-beyaz ikilisini tercih eder. Diğeri ise turuncu, bordo ve siyah gibi ev içerisinde beklenmeyen renklerle şaşırtır. Ne de olsa Akrep kadınını ve erkeğini anlaması zordur. Ama renk tercihi ne olursa olsun, yüksek kaliteli ve ağırlığını ortaya koyan detayları tercih edecektir. Bu yüzdendir ki, Akrep burcu birine ev hediyesi alacaksanız işiniz pek kolay sayılmaz!

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu evde durmayı seven bir burç değildir. Sosyaldir, gezgindir ve oldukça canlıdır. Bahçeler, çiçekler ve hamaklar onu çağırır. Eğer Yay burcuysanız eminiz ki bahçenize evin içinden daha fazla özen gösteriyorsunuz. Bahçeniz yoksa, evinizin içinde bir iç mekan bahçesi hazırlayabilirsiniz. Mumlarınızın, kokulu kaplarınızın meyve dolu olacağını tahmin etmek pek güç değil. Gezgin bir burç olan Yay, seyahatlerinde topladığı eşyaları evin farklı noktalarına yerleştirmek konusunda bir saniye bile düşünmeyecektir. 

 

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.