Evde Sanatçı Olmak İster Misin? Yeni Başlayabileceğin Sanat Dalları

Buradasınız

Yaşa 15 Temmuz 2021

ev, sanatçı, usta, çırak, öğrenme, gitar, müzik

Bir yandan aşılamalar sürüp, bir yandan da yasaklar ve kısıtlamalar çoğaladursun, pandeminin etkileri son hızla devam ediyor ve hepimiz sosyal izolasyonu korumak için evlerimizde kalmaya devam ediyoruz. Yaz aylarında bulunduğumuz bu sıcak günlerde de tatil haricinde evlerimizde bulunmaya ve mümkün olduğu kadar dışarıya çıkmamaya gayret ediyoruz. Bugünlerde evde geçirdiğimiz süreyi daha iyi değerlendirmenin ve kapalı olduğumuz bu dönemde bir şeyler öğrenmenin en güzel yollarından biri de yeni bir sanat dalına adım atmak. Birçok sanat dalını, usta-çırak ilişkisi halinde yüz yüze öğrenmen gerekirken bazılarına da online olarak, evde başlayabilirsin. Haydi gel bir sanatçı olmak için evinde neler yapabileceğine birlikte bakalım?

Müzikle işe başlayabilirsin

ev, sanatçı, usta, çırak, öğrenme, klavye, müzik, org

Online olarak evde kolayca öğrenebileceğin ve yeteneğin de varsa kısa sürede ilerleyebileceğin sanat dallarının başında müzik geliyor. Farklı ve sevdiğin bir enstrüman seçerek online olarak, üstelik de ücretsiz birçok kurstan faydalanabilirsin. Bu konuda hiçbir bilgin olmasa bile özellikle video olarak hazırlanan birçok kurs sana hem teorik hem de pratik olarak  bir müzisyen olmanın yolunu açabilir. Gitar, keman, org, saz, flüt gibi çok değişik ve senin tarzına, zevkine uygun  bir müzik aleti ile işe başlayabilirsin.

Resme merakın varsa tam vakti

ev, sanatçı, usta, çırak, öğrenme, resim, çizim

Evinde kolayca başlayabileceğin ve kısa zaman içerisinde, biraz da özveri ile ustalaşabileceğin sanat dallarından bir diğeri de resimdir. Bunun için önerimiz, başlangıçta ücretsiz olan ve kendi kendine öğrenmeni sağlayacak kurslar ya da videolardan ziyade, bu işin gerçekten ustası olan ve ders veren kişilerden destek alman. Belki ilk aşamada biraz harcama yapman gerekebilir ancak resmin inceliklerini ilk aşamada kendi kendine öğrenmen çok daha zor olacaktır. Bunun için biraz araştırma yapabilir ve ressamlardan dersler alabilirsin.

Dans etmeye ne dersin?

ev, sanatçı, usta, çırak, öğrenme, dans, kadın, online

Evde yapabileceğin, hem keyif alıp hem de sağlıklı olma yolunda güzel adımlar atabileceğin bir diğer sanat dalı da danstır. Birçok farklı dans türünden, üstelik yerli ya da yabancı danslardan biri seçebilir ve bu yolda bir sanatçı olmak yola koyulabilirsin. Gün içerisinde hareket de etmeni sağlayacak bu sanat dalı için internette bulabileceğin kaynaklar neredeyse sınırsız. İşin temellerini öğrendikten sonra pratikle kendini geliştirmen ve bir dans üstadı olman çok olası.

Yoksa sen bir yazar mısın?

ev, sanatçı, usta, çırak, öğrenme, yazar, online, kalem, defter

Evinde, online olarak ve dışarıya çıkmadan öğrenebileceğin bir diğer sanat dalı da yazarlıktır. Her ne kadar birçok kişi tarafından bir sanat olarak kabul edilmese de sen de evinde geçirdiğin vakti daha değerli geçirebilmek için yazarlık yeteneklerini geliştirebilirsin. Bunun için başvurabileceğin ve bu işin inceliklerini sana gösterecek çok sayıda ücretli ya da ücretsiz kursu bulunuyor. Ayrıca bu içi duayenleri tarafından çekilen ve yazarlık yolunda yapılması gerekenleri anlatan videoları da izleyebilirsin. Evinde bol bol pratik yapmak ve usta bir kalem olmak için harcayabileceğin çok vaktin olacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.