Disney Plus’ta Mutlaka İzlenmesi Gerekenler

Buradasınız

Yaşa 14 Haziran 2022

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel

Uzun zamandır merakla beklenen ve dijital içerik platformları arasına iddialı bir giriş yapan Disney Plus artık Türkiye’de de yayın hayatına başladı. Sinema ve televizyon sektörünün en büyük yapımlarına imza atan Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures gibi stüdyolara da ev sahipliği yapacak olan platform; binlerce film, belgesel ve dizi ile izleyicilere kapılarını açtı. Orijinal Disney+ yapımlarının yanında çok sayıda farklı içeriği de barındıran dijital platformda mutlaka izlemen gerekenleri senin için hazırladık.

Mandalorian

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, mandalorian

Disney Plus’ın en iddialı yapımlarından biri olarak kabul edilen Mandalorian, Jon Favreau tarafından yaratılan ve Pedro Pascal’ın başrolünü oynadığı, Yıldız Savaşları (Star Wars) fanlarının merakla takip ettiği bir dizi. 2019 yılında Disney+’ta yayınlanmaya başlayan dizi Yıldız Savaşları evreninde geçiyor ve Jedi’ın Dönüşü filminden 5 yıl sonrasını konu ediyor. Dizide Yeni Cumhuriyet’in ulaşamayacağı bölgelerde yaşayan Mandalorianlı bir ödül avcısının hikayesi konu ediliyor.

Kaçış

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, kaçış

Disney+’ın bir diğer iddialı olduğu yapım da Engin Akyürek’in başrolünü oynadığı Kaçış. Araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne giden savaş fotoğrafçısı Mehmet ile değişik ülkelerden bir araya gelen gazeteci ve fotoğrafçıların hikayesini konu eden yapım, dijital platformdaki Türk dizileri içinde en popüler olanlardan. Akyürek’in yanında İrem Helvacıoğlu ve Aziz Çapkurt’un da rol aldığı dizi, gazetecilerin terör örgütü ile amansız mücadelesini ekranlara yansıtacak.

The Simpsons

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, simpssons

17 Aralık 1989 yılından bu yana izleyici ile buluşan efsane çizgi dizi The Simpsons, tüm sezonlarıyla Disney+’ta yer alıyor. Karakterleri ve gelecekle ilgili kehanetleriyle sık sık gündeme gelmeyi başaran dizi, bugüne kadar toplamda 33 sezon ve 700’ün üzerinde bölümle izleyici ile kavuştu. The Simpsons; Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin parodisi. Matt Groening’in yaratıcısı olduğu çizgi dizi Disney+’ın en öne çıkan serileri arasında yer alıyor.

How I Met Your Mother

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, how I met your father

Disney Plus’ın öne çıkan bir diğer yapımı da How I Met Your Mother. İlk kez 19 Eylül 2005’te yayınlanan ve 31 Mart 2014’e kadar yayın hayatını sürdüren dizi, tüm dünyada önemli bir izleyici kitlesine sahip. Başrollerini Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan’ın üstlendiği durum komedisi Disney +’ta izleyiciler ile buluşmaya devam edecek. Eğer sen de How I Met Your Mother fanıysan dizinin spin-off dizisi How I Met Your Father da Disney+’ta seni bekleyen içerikler arasında olacak. Bu dizide ise birbirine çok sıkı bağlı olan arkadaş grubumuzu bu kez dijital flört uygulamaları özelinde hayattan neler bekledikleri ve aşk yolculukları ile izleyeceğiz.

Toy Story

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, toy story

Animasyon dünyasının mihenk taşlarından biri sayılan Toy Story, Disney +’ta izleyiciler ile buluşacak olan bir diğer önemli yapım. 1995 yılında vizyona giren Pixar yapımı animasyon, Türkiye’de ise ilk defa 19 Nisan 1996’da vizyona girmişti. Yönetmenliğini John Lasseter’in üstlendiği yapımında Tom Hanks, Nathan Lane ve Laurie Metcalf gibi önemli oyuncular sesleriyle karakterlere can verdi. Toy Story serisinin tüm filmleri Disney +’ta yer alıyor. Sadece çocukların değil çocuk kalan büyüklerin de çok seveceği seri, ailecek film keyfi yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan.

Marvel Evreni

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, marvel

Disney Plus’ın izleyici ile buluşmadan önce bu kadar heyecanla beklenmesinin ve ses getirmesinin başlıca nedenleri arasında Marvel evreni yer alıyor. Shang-Chi ve On Halka Efsanesi, Eternals, Avengers: Endgame, Captain Marvel, Black Widow, Hawkeye, Ms.Marvel, Loki ve Wanda Vision gibi 80’den fazla Marvel filmi ve dizisi Disney +’ta izleyiciler ile buluşuyor. Disney Plus, bu noktada Marvel hayranlarının vazgeçilmezi haline gelecek gibi duruyor.

Gordon Ramsay ile Rota Dışı 

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, gordon ramsey

Disney+’ın en çok ses getirecek yapımları arasında belgeseller de olacak. Platform, burada National Geographic’in içeriklerinden faydalanacak. En çok izlenmesi beklenen yapımlardan biri de Gordon Ramsay ile Rota Dışı. Ramsay’in dünyanın farklı coğrafyalarında yeni kültürler, yemekler ve lezzetleri tanımak için çıktığı zorlu görevleri anlatan belgesel, Teksas, Portekiz, Hırvatistan, Porto Riko, İzlanda, Meksika gibi farklı bölgelere uzanıyor.

The Dropout

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, dropout

Bir diğer iddialı dizi olan The Dropout’da Elizabeth Meriwether imzası taşıyor. Başrollerini Amanda Seyfried, Naveen Andrews ve Utkarsh Ambudkar’ın paylaştığı dizi, daha 19 yaşındayken Stanford Üniversitesi’ni bırakan ve kendi şirketi Theranos’u kuran Elizabeth Holmes’in hayat hikayesini konu ediyor. Hayat hikayesi ve kariyeri Steve Jobs’a benzetilen Holmes’in kendi malvarlığıyla milyarder olan kadınlar listesinde ilk sıraya yerleşmesi, yükselişi ve ardından da düşüşü ekranlara geliyor.

Obi-Wan Kenobi

disney plus, dijital, platform, dizi, film, belgesel, obi wan kenobi

Disney+’ın orijinal yapımlarından biri olan ve tüm dünyada çok severek izlenen Obi-Wan Kenobi de Disney Plus’ın izlenmesi gereken içerikleri arasında. Platformda yayınlandığı andan bugüne kadar en çok izlenen dizi olma unvanını da elinde bulunduran Obi-Wan Kenobi’de Ewan McGregor, Moses Ingram, Vivien Lyra Blair gibi isimleri izleyeceğiz. Star Wars: Obi-Wan Kenobi, Star Wars: Revenge of the Sith'te yaşananlardan on yıl sonrasını konu eden bir yapım. Jedi ustası Obi-Wan Kenobi’nin en yakın dostu ve öğrencisi Skywalker’ın karanlık tarafa geçişi ve ardından yaşananlar konu ediliyor.

Birçok iddialı yapımla Türkiye’ye merhaba diyen Disney Plus, bugüne kadar çizgi film ve animasyon dünyasına yön veren birçok filmi de bünyesinde barındırıyor. Eğer sen de animasyon filmleri seviyorsan ve daha birçok farklı film ve dizi izlemek istiyorsan doğru adres Disney Plus olabilir. İyi seyirler.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.