The Boys Dizisi Karakterleri Hakkında 5 Gerçek

Buradasınız

Yaşa 19 Nisan 2021

homelander, dizi, amazon prime, seri dizi

The Boys, izleyiciyle buluştuğu tarihten bu yana adından bahsettiren ve izleyicilerinden tam not almış bir Amazon Prime yapımı. Süper kahramanların dünyasına eleştirel komedi tadında yaklaşan, ince göndermeleriyle ağızları açık bırakan The Boys dizisi, kötülerin olamadığı bir dünyada süper kahramanların da olmasına gerek olmayacağını ve kötülerin de süper kahramanlar için yaratıldığını bizlere gösteriyor. Önyargıları yıkan, izlerken düşündüren ve aynı zamanda keyifli seyirler sunan The Boys dizisinin karakterleri hakkında az bilinen 5 gerçeği öğrenmek ister misin?

Çizgi romanda olmayan karakter: Translucent

homelander, dizi, amazon prime, seri dizi

The Boys Garth Ennis ile Darick Robertson'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan,  Eric Kripke tarafından Amazon Prime Video için geliştirilen bir seri yapım. Alex Hassell tarafından canlandırılan, tamamen çıplak olduğunda tamamen görünmez olabilme yeteneğine sahip, meraklı ve röntgenci yapısıyla dikkat çeken Translucent karakteri orijinal çizgi romanda yer almıyordu. Translucent karakteri sadece televizyon için yaratılan bir karakter olarak dikkatleri çekti.

Dizide hangi karakter, normalde hangi süper kahraman?

homelander, dizi, amazon prime, seri dizi

The Boys alışılagelmiş süper kahramanların dünyasına nazaran sunduğu çok farklı hikayeleri, kurgusu ve kahramanlarıyla dikkat çekiyor. Dizi, izlemeye alıştığımız süper kahramanları derinden eleştiriyor. Bu eleştirilerde hangi süper karakterlere göndermeler yapıldığına ve hangi karakterlerden esinlenildiğine birlikte bakalım.

 

The Homelander: Superman ve Captain America

Queen Maeve: Wonder Woman

Black Noir: Batman, Black Bolt ve G.I. Joe’nun Snake-Eyes’ı

The Deep: Aquaman ve The Submariner

A-Train: The Flash ve Quicksilver

Starlight: Dr. Light ve X-Men’nin Jubilee’sinden

Translucent: The Fantastic Four Invisible Woman

“The Boys” ekibi aslında kimlerden oluşuyor?

homelander, dizi, amazon prime, seri dizi

The Boys dizisinde oldukça fazla karakter görsek de asıl ekibi Billy Butcher, Mallory, Mother’s Milk, Female of the Species ve Frenchie oluşturuyor. Ancak Mallory ekibe geri dönmeyecek. Yaşananlar ve CIA ile bağlantısı onun geri dönüşünü engelleyecek.

Bir lider nasıl bencil olabilir? Homelander’ı tanımamışsınız!

homelander, dizi, amazon prime, seri dizi

Homelander karakteri, The Seven’ın yani grubun lideri. Halk onu bir süper kahraman olarak görse de, Homelander kibirli, bencil, sadist ve halkın değil kendi çıkarını gözeten bir karakter. Sadece kendini düşünen bu kahramanımız Superman karakterine benzer güçlere sahip. Homelander karakteri izlerken hayrete düşüren, yeri geldiğinde sinirlendiren ancak dizinin vermek istediği mesajı çok net bir şekilde akıllara kazıyan karakter olarak dizide öne çıkıyor.

Ana karakter değişir mi? The Boys izliyorsan evet!

homelander, dizi, amazon prime, seri dizi

Başta dediğimiz gibi The Boys alışılmışın dışında bir seyir keyfi sunuyor. Bunu gerek eleştirel komedisiyle, gerekse ince dokundurmalarıyla ve her biri başlı başına bir konu olan karakterleriyle yapıyor. Sezonun ortasında ana karakter olan Hughie Campbell, ilerleyen bölümlerde ana karakterden çıkıyor ve dizinin tüm konusu Billy Butcher ve ekibine doğru kaymaya başlıyor. Ancak Butcher, Karl Urban’ın harika oyunculuğuna rağmen çok fazla ilgi çeken bir karakter olamıyor. İlk başta karmaşık duygular hissettirirken, ilerleyen bölümlerde aslında üzücü bir geçmişi olan savunmasız bir karakter olduğu anlaşılıyor. Hughie Campbell karakterini Jack Quaid harika bir şekilde canlandırıyor ancak ilk sezonun ikinci yarısında neredeyse kayboluyor ve arka planda kendi halinde oynamaya devam ediyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.