Bahçenizi ve Evinizi Güzelleştirecek 10 Dekorasyon Önerisi

Buradasınız

Yaşa 02 Temmuz 2017

Yaz geldi. Çiçekler açıyor, gökyüzünü kaplayan bulutlar dağılıyor ve güneş sımsıcak yüzünü daha fazla göstermeye başlıyor. Doğanın huzur dolu hasat zamanı geliyor. Yaşam, doğanın canlanmasıyla yeşil ve mavi başta olmak üzere tüm renklerine kavuşmaya hazırlanıyor… Peki ya siz ve eviniz yaza hazır mısınız? Özellikle de bahçeniz. Bahçeli evin zevki bir başka çıkar yorgun zamanlarda. Ayaklarınızı uzattığınızda huzur dolmanızı sağlayacak bu iki özel alan içinde halen sizi mutlu edecek ufak dokunuşları mı arıyorsunuz? İşte sizin için bir araya getirdiğimiz birkaç dekorasyon önerisi…

Evinizi Renklendirin

Çokça vakit geçirdiğiniz odaları ve diğer yaşam alanlarını farklı renklere boyayarak evinizi ferahlatıcı bir mekana dönüştürmeniz mümkün. Bunun için boyaları satın alabileceğiniz yerlerdeki mimarlardan ya da doğrudan internet üzerinden de ilham alabilirsiniz.

evinizi renklendirin

Bahçenizi Farklı Objelerle Dekore Edin

Eğer eviniz bahçeliyse ya da geniş bir balkona sahipseniz, yaz akşamlarında sevdiklerinizle buralarda vakit geçirmek gibisi yoktur. Bahçenizde yapacağınız küçük dekoratif dokunuşlarla, tasarım harikaları yaratabileceğinizi unutmayın. Evinizde kullandığınız basit eşyalar, dekorasyon için sanatsal birer malzeme olabilirler. 

Yaratıcılığınızı Konuşturun

Kıştan çıkmanın verdiği rahatlıkla terliklerin özgürlüğünü ilan edebilir ve çizmelerinizin güzel görüntüler oluşturmasına izin verebilirsiniz.

yaratıcı olmak

Deniz Kabuklarıyla Doğal Bir Ortam Yaratın

Yaz tatilleriniz sırasında sahilden topladığınız deniz kabukları da hem evinizi hem de bahçenizi süsleyecek birer malzeme olabilir. Her ne kadar denize uzak olsanız da rüzgardan sallanan deniz kabuklarının sesi sizi bambaşka diyarlara götürebilir. 

Renk Kombinleriyle Oynayın

Birçok alanda, mekanda ve üründe yazın ana teması kum, güneş ve denizdir. Beyaz ve mavi sıklıkla karşımıza çıkan renklerdir. Siz de bu fikirden hareketle renklerinizi ve kombinlerinizi, yazın sakin ortamını ve güneşin enerji, canlılık veren etkilerini yansıtacak şekilde seçebilirsiniz.

renk kombinleri

Salıncağın Dayanılmaz Hafifliği

Bahçenizin ortasına kuracağınız bir salıncak, yaz aylarında açık havada kitap okumak ya da müzik dinlemek için birebir. Kendinizi ılık rüzgarın etkisine bırakabileceğiniz bu keyifli ortamda şekerleme yapmak gibisi de olmayacaktır. 

bahçe dekoru

Vazgeçilmez İkili; Yaz ve Bisiklet

Kendinize daha fazla vakit ayırma fırsatı bulduğunuz yaz aylarında fırsat buldukça bisiklete binerek güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Evinizde bulunan eski bisikletinizi de bahçenizi süsleyecek ve çiçekleriniz için güzel bir saksı olacak şekilde kullanabilirsiniz.

yaz ve bisiklet

Evinizde Ferah Alanlar Oluşturun

Biraz daha rahatlamaya, kapalı renklerden uzaklaşmaya hazır olduğunuz bu zamanlarda, kendinize renkli alanlar da yaratabilirsiniz.

ev düzeni

Dekorasyonda Çiçekleri Unutmayın 

Cam fanusun içine koyacağınız yaz bitkileri ve çiçekler, evinize farklı bir hava katabilir. Evinizde küçük bir bahçe havası yaratacak bu fanuslar için önerimiz, küçük-büyük teraryumlardan oluşuyor.

dekorasyon

Yazın güzel ve güneşli günlerinin keyfini en güzel çıkarabileceğiniz ortamların başında eviniz geliyor. Evinizi ve bahçenizi küçük dokunuşlarla güzelleştirirken Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile de güvenliği sağlamayı ihmal etmeyin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.