2023'te Vizyona Girecek En İyi Yapımlar

Buradasınız

Yaşa 06 Ocak 2023

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım

2023 yılı sonunda geldi çattı. Bu yıl da birçok sinema filmi bizimle beyaz perdede ve dijital platformlarda buluşacak. Kimileri daha önce çekilen ve efsaneleşen kimileri de yepyeni yapımlar olan bu filmler, farklı türleriyle, içerikleriyle, hikayeleriyle hemen her yaştan seyirciye hitap edecek. 2023 yılı boyunca izleyebileceğimiz en iyi yapımlardan bir seçkiyi senin için hazırladık. Şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

A Man Called Otto

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, a man called otto

Türkçeye “Hayata Röveşata Çeken Adam” olarak çevrilen ve başrolünde büyük oyuncu Tom Hanks’in oynadığı film, Fredrik Backman’in aynı isimli romanından uyarlanmış bir yapım. Emekli ve oldukça huysuz bir adamın hayat hikayesini konu eden filmin yönetmen koltuğunda Marc Forster oturuyor. Eşini kaybeden ve gününün büyük kısmını onun mezarı başında geçiren Ove’un hayatını yansıtan film, bu huysuz ihtiyarın yeni komşuları ile farklı bir ilişki kurması üzerine odaklanıyor.

Megan 

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, megan

Gerard Johnstone imzalı ve başrollerinde Allison Williams, Violet McGraw ve Ronny Chieng’in oynadığı Megan, korku-komedi tarzında çekilen bir film. M3gan isimli oyuncak şirketinde çalışan bir robotik mühendisin hikayesini konu alan film, gerilim öğeleri ile öne çıkıyor. Mühendisin yakın zamanda yetim kalan yeğeni için tasarladığı bir robotun kız ile duygusal bağ kurmaya çalışmasına odaklanan yapım, dijitalleşmenin ve robotların yarattığı dünyanın öteki yüzünü de gösteriyor. Filmin senaryosunda ise American Horror Story ve Marvel’s Luke Cage gibi yapımları kaleme alan Akela Cooper'ın imzası var. 

Babylon

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, babylon

Bu yıl vizyona girecek ve sinemaseverlerin merakla beklediği yapımlardan bir diğeri de Babylon. 1920’lerin Hollywood’unda geçen bir dönem filmi olan yapımın başrolünde ünlü ve usta oyuncu Brad Pitt yer alıyor. Margot Robbie ve Tobey Maguire’ın Pitt’e eşlik ettiği yapımda eğlence dünyasının arka planında yaşananlar konu ediliyor. La La Land ve Whiplash’in yapımcılarından çıkan film, sinemaya yeni bir soluk olacak gibi duruyor.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania 

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, antman, wasp

Marvel dünyasının en minik ve sevilen karakterlerinden biri olan Ant-Man’in yeni filmi olan “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” serinin yeni filmi olarak dikkat çekiyor. Yönetmen koltuğunda daha önceki filmleri de çeken Peyton Reed’in oturduğu yapım, bu kez iyice küçülen kahramanların kuantum alemine yaptıkları yolculukları konu ediyor. Yine çok eğlenceli ve fantastik bir yapım sinemaseverleri bekliyor.

The Son 

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, the son

Hugh Jackman, Vanessa Kirby, Laura Dern gibi isimlerin rol aldığı The Son da yılın en dikkat çekici yapımlarından biri olarak öne çıkıyor. Anne babasının boşanmaları ile oldukça çalkantılı bir döneme giren Nicholas’ın hikayesine odaklanan yapım aile ilişkileri ve ergenlik dönemine farklı bir bakış açısı getiriyor. Boşanmanın arkasından sıkıntılı günler geçiren, okulu asan ve kendi içine kapanan Nicholas’ın babasının yanına taşınması ve annesinin yanına dönmesi arasında yaşadığı gelgitler filmi çok daha iyi çekici hale getiriyor.

Creed III

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, creed

Rocky efsanesinin devamı niteliğinde çekilen ve en az onun kadar ilgi gören Creed serisinin üçüncü filmi de büyük yankı uyandıracağa benziyor. Yönetmenliğini Michael B. Jordan’ın üstlendiği yapımda yine Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors gibi isimler rol alıyor. Filmde yine yaşayan en büyük boksörlerden biri olma yolunda ilerleyen oğul Creed’in yeni maçlara ve mücadelelere hazırlanırken görüyoruz.

Women Talking

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, women talking

Kadınlara yönelik şiddet ve baskılara yeni bir bakış açısı getiren Women Talking de yeni yılın en değerli ve önemli yapımlarından biri olacak gibi görünüyor. Kadınların adeta esir gibi tutulduğu ve yaşadığı dindar bir koloniye odaklanan film, inanç ve umudu arasında sıkışmış olan kadınların hayat hikayelerini konu ediyor. Kolonide bulunan erkekler tarafından düzenli olarak şiddete ve cinsel saldırılara hedef olan kadınların kurtulma ve kendilerini ifade etme süreçleri dramatik bir yapıda sunuluyor.

John Wick: Chapter 4

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, john wick

John Wick efsanesinin dördüncü filmi, 2023’ün merakla beklenen yapımları arasında yer alıyor. Köpeğinin öldürülmesi ile efsane olduğu yeraltı dünyasına geri dönen John Wick, burada kaldığı yerden suikastlerine devam ediyor. Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård gibi isimlerin oyunculukları ile izlenesi bir hale alan filmde baş kahraman John Wick yeni maceralara atılıyor ve Baba Yaga efsanesini tekrar yaşatıyor.

The Pope’s Exorcist 

film, vizyon, sinema, 2023, yeni, yapım, pop exorcist

Sırada diğer bir usta oyuncu olan Russell Crowe’un başrolünde oynadığı “The Pope’s Exorcist” var. Vatikan’ın baş şeytan kovucusu olarak görev yapan ve yaşamı boyunca binlerce şeytan çıkarma ayinine eşlik eden Peder Gabriele Amorth’un hikayesinin konu alındığı filmin yönetmenliğini Julius Avery yapıyor. Bir rahibin hayatından kesitler sunan filmde aynı zamanda doğa üstü olaylara da şahitlik eden bir adamın iç dünyasına da yolculuk yapılıyor.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.