Ana içeriğe atla

Kültür & Sanat

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

2018 Yazının Kaçırılmayacak Konserleri
2018 Yazının Kaçırılmayacak Konserleri

iyihisset.com

02 Haz 2018

Müzik ruhun gıdasıdır değil mi? Tıpkı yediğimiz içtiğimiz her şeyi mevsiminde tüketmemiz gerektiği gibi, ruhumuzu da taze taze beslemek için yaz konserlerini dört gözle bekliyoruz. Hava iyice ısındığına göre, sizin de yaz moduna girdiğinizi düşünüyoruz. Şimdi festivallerde giyeceklerinizi ayarlamadan önce, heyecanla beklenen 2018 yaz konserlerini okumaya başlayabilirsiniz.

Big Burn Istanbul, Suma Beach, 20-22 Temmuz

Nevada'nın Black Rock Çölü'nde Burning Man varsa, İstanbul’un da denize karşı Suma Beach’inde Big Burn’ü var! Bu sene 20-21-22 Temmuz’da Suma Beach’e kurulacak beş sahneyle elektronik müziğe doyacağınız festivalde Adam Beyer, Claptone, Dubfire, Seth Troxler ve Tale Of Us gibi isimler yer alıyor. Tabii hâlâ duyurulacak isimler de olduğu için şimdiden efsane bir etkinlik sizi bekliyor diyebiliriz.

Zeytinli Rock Festivali 2018, Balıkesir, 29 Ağustos-2 Eylül

Elektronik değil de rock müziği tercih ediyorsanız, yılların Zeytinli Rock Festivali’nde beş günlük bir şölene dahil olabilirsiniz. Kamp kurarak dahil olabileceğiniz Zeytinli’de gece gündüz demeden etkinliklerle dolu zaman geçirebilirsiniz. Festival alanı Edremit, Akçay Sahili’nde yer alıyor ama dilerseniz gündüzleri Asos, Ayvalık ve Cunda’ya giderek farklı yerler de görebilirsiniz. Festivalde sahne alacak isimler henüz açıklanmadı ama önceki deneyimlerimiz diyor ki rock müziğin öncüleri yine line up’ta yer alacak. Bu kalabalık konserlerde, başınıza gelebilecek görünmez kazalara karşı önlem almak için Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırabilirsiniz.

Angus & Julia Stone, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 11 Temmuz

Big Jet Plane, isimli hitiyle The Edge of Seventeen, Easy A ve Suits gibi yapımlarda ruhumuzu okşayan, Grizzly Bear ile yaz aşklarını hatırlatan Angus & Julia Stone ikilisi, yumuşak sesleriyle romantik şarkılarını bir de Türk dinleyicisine söylemek için 11 Temmuz’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak.  

Massive Attack, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 25 Haziran

Kaynak

Bristollü iki İngiliz’in bir araya gelip ortaya çıkarabileceği en güzel müziği yapan DJ’ler Andrew "Mushroom" Vowles ve Grant "Daddy G" Marshall, 1987 yılında grafiti sanatçısı 3D (Robert del Naja) ile birlikte Massive Attack’i kurdu. Sonradan hem politik tavırları hem de müzikal farklılıklarıyla müzik tarihinin en iyi gruplarından biri olmaya yıllar boyunca devam ettiler. Şimdi de Türk izleyicileriyle yeniden buluşmak için 25 Haziran tarihini bekliyorlar!

Sylvan Esso, Salon İKSV, 29 Mayıs

Sadece yeni bir keşif yapmak için bile Sylvan Esso konserine gidebilirsin. Amelia Meath ve Nick Sanborn ikilisinden oluşan grup, şarkıları, video klipleri ve danslarıyla hem çok tatlı hem de dinlenebilir bir etkiye sahip. Türkiye’ye ilk kez gelecek olan grubu izlemeden önce dinlemek istersen önerilerimiz: Coffee ve Hey Mami isimli şarkıları.

Chill Out Festival Bodrum, Xuma Yalıkavak, 20-21 Temmuz

Bir yaz tatilinin en güzel detayları; deniz, kum ve güneş üçlüsü. Buna bir de harika müzikler eşlik edince yaz tatili unutulmaz bir anıya dönüşebilir. Bu yaz böyle bir etkinliğe dahil olmak isterseniz yılların Chill Out’u yine sizi üç farklı şehirde bekleyecek. Bodrum Xuma Yalıkavak’ta 20-21 Temmuz’da, Çeşme’de 11 Ağustos’ta ve 15-16 Eylül’de ise İstanbul’da Chill Out Festival’e katılabilirsiniz. Chaim, Eli Light, Iorie, Loewenthal, Luca Musto, Lum ve Mimi Love ile başlayan line up, birbirinden harika isimlerle devam ediyor!

Cappadox 2018, Kapadokya, 14-19 Haziran

Türkiye’nin en göz kamaştıran coğrafyasında, sadece müzik değil, gastronomiden çağdaş sanata ve açık hava etkinliklerine kadar birçok alanda programların olduğu Cappadox, 2018 yılında “Sessizlik” temasıyla gerçekleşecek. Kapadokya’da bisiklet sürüp akşam konserlerde mi eğlenmek istersiniz yoksa güne yogayla başlayıp gastronomik keşifler yapmak mı? Seçim sizin! Programınızı belirleyin ve 14-19 Haziran’ı bekleyin.

Diynamic Festival İstanbul 2018, Kafes İstanbul, 4 Ağustos

Solomun’u hiç duymamış olsanız da adı ya da müziği bir şekilde kulağınıza gelmiştir. Ama eğer elektronik müzik tutkunuysanız, zaten Bosna doğumlu bu DJ favorilerinizdendir. Solomun’un projesi olan Diynamic Festival; HOSH, Magdalena, Johannes Brecht, Karmon, Undercatt, Lehar, Musumeci, Andy Bros ve Magit Cacoon gibi birbirinden kaliteli DJ ve müzisyenlerle Kafes sahnesinde olacak.

25. İstanbul Caz Festivali, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 26 Haziran

Geride kalan 24 yılda olduğunu gibi yazın açılışı yine İstanbul Caz Festivali’yle yapılıyor. Bu yıl 25. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali’nin açılış konseri, yıllar içinde gelişen Türkiye cazının geniş yelpazesini anmak adına pek çok müzisyenin katıldığı bir gece olacak. 25. Yılda Nesilden Nesile Türkiye Cazı isimli konser, Ali Perret, Ateş Tezer, Ayşe Gencer, Kerem Görsev, Okay Temiz, Önder Focan, Sibel Köse gibi isimleri dinlemek için kaçırılmaz bir fırsat!

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kültür & Sanat yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.