Ana içeriğe atla

Kariyer

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

İş Yerinde Daha Üretken Olmanız İçin 5 İpucu
İş Yerinde Daha Üretken Olmanız İçin 5 İpucu

iyihisset.com

20 Şub 2019

Stresli iş hayatı, yoğun mesai ve sosyal hayatımızda yaşadığımız tüm sorunlar yaratıcılığımızı ve üretkenliğimizi doğrudan etkiliyor. Günümüzde iş dünyasında çalışma motivasyonumuzu ve verimliliğimizi arttıracak bazı yöntemler mevcut. Dikkatinizi toplamanız ve daha başarılı bir iş insanı olmanız, geleceğinize ve kariyerinize olumlu bir şekilde yansıyor. İş yerinde daha üretken olabilmeniz için ipuçları listesini sizler için derledik ve mutlaka bulunması gereken maddeleri sıraladık.

Uykunuzu iyi alın

Uzmanlar düzensiz uykunun gün içerisinde kişileri motivasyonunu düşürdüğü konusunda hemfikir. Dolayısıyla iş yerinde daha üretken olmak istiyorsanız uyku düzeninizin dengeli olması gerekiyor. Vücudunuzun günde en az 8 saat uykuya ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Sevdiğiniz müzikleri dinleyin

İşyerinize giderken sevdiğinize sizi daha enerjik hissettiren müzikleri dinlemelisiniz. Güne enerjik ve mutlu başlamak motivasyonunuzu ve verimliliğini arttıracaktır. Ayrıca yaptığınız işlerden sizi sıkmaya başladığı zaman hafif bir müzik açabilir, işlerinizi sevdiğiniz müzikler eşliğinde yapabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla sosyal hayatınızda da görüşün

İş yerinde daha üretken olabilmeniz için ipuçları listemizde bir sonraki sırada sosyal hayat geliyor. Mutlu bir iş aynı zamanda sevdiğiniz iş arkadaşlarınızın olması demektir. İş arkadaşlarınıza sadece iş yerinde zaman ayırmayın ve onlarla sosyal hayatınızda da görüşün, paylaşımda bulunun. Bu durum iş yerinde daha üretken olmanızı sağlayacaktır.

Planlı ve programlı çalışın

Zaman yönetiminizi doğru planlamanız, düzenli ve programlı çalışmanız iş yerinde üretken olmanızı sağlayacak bir diğer ipucudur. Bir ajandanızın olması sizlerin iş yoğunluğunu hafifletecek ve sizlere yardımcı olacaktır.

Kendinizi motive edin

İşyerinde sevdiğiniz şeyleri yaparak kendinizi motive edin. Motivasyonunuzun artması iş yaşamınıza olumlu bir biçimde yansıyacak ve iş yerinde üretkenliğinizi arttıracaktır. İşyerindeyken sorumluluklarınızı hafifletecek etkinlikler ile kendinizi daha odaklanmış hissedeceksiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.