Yeni Yıl - Yeni Kararlar

Buradasınız

Yaşa 21 Ocak 2016

yeni kararlar

Eski yıl giderken bazı şeyleri de yanında götürse ne de güzel olur; mesela sorunları, hayal kırıklıklarını ve bütün bir yılın oluşturduğu yorgunluğu. Aslında bu eski yılla değil, bizimle alakalıdır, sadece gerçekten isteyin ve yeni yılın ruhuna inanın!

Yeni yılı muştulayan gün için harika planlar yaparız. Ayrıca yeni kararlar almak için mükemmel bir gündür, “Bu yıl kesinlikle zayıflayacağım.”, “Bu yıl sigarayı bırakıyorum.” kararları havada uçuşur. Yeni yıl eskimeye başladıkça da o kararlar yavaşça yere inerler, çoğu hâlâ bir karardır, henüz pratiğe dökülmemişlerdir, peki neden?

Armut Pişmiyor, Ağza da Düşmüyor, Boşu Boşuna Beklemeyin

armut pismiyor

İnsan asla stabil canlı değil, değişimlerden ve hareketten güç alan bir varlık. Bazen şartlar gereği, insan yerinde sabit kalmak zorunda kalır ve değişimin hayalini kurmaya başlar. Sonra bu alışkanlık haline gelir, yılbaşı ve doğum günü gibi özel günler çok daha önemli hale gelir. Sanki dilekleri gerçekleştiren periler gibi görürüz onları. Evet, dilemek bir şeylerin olmasının yarısıdır ama unutmayın sadece dilek yetmez, emek de gerekir.

Ders Programına Uyanlar Her Zaman Daha Başarılı Olurlar

ders programı

Hayaller ancak programlı bir şekilde adım adım hedefe yürüdüğümüzde gerçekleşir. Evren tüm çabaların karşılığını verir, ama ortada bir çaba yoksa dilenen dileğin de bir anlamı kalmaz. Herkes zengin olmaz ister ama sadece bazıları bunun için çabalar.

Bu yıla daha basit, daha gerçekleştirebileceğimiz ve bizi daha iyi biri yapacak yeni kararlarla girelim. Mesela:

Pozitif Olun

pozitif olun

Bu yıl olumlu olmak için elinizden geleni yapın, canınızı hiçbir şeyin sıkmasına izin vermeyin, sizin için en önemli şey gene sizsiniz.

Daha Çok Yazın

daha cok yazın

Hayallerinizi ve hayatınızda olanları kâğıtlara yazın. Bunun için yapılacak en uygun şey, bir günlük tutmak gibi görünüyor. Zihindeki düşünceler bilinçaltına atılabilir ama kâğıttakiler asla silinmez. Elbette siz silmedikçe.

Kendinize İnanın

kendinize inanın

Bu yıl asla pişman olmayacağınıza dair kendinize söz verin. Ne yaptıysanız yanlış yapmadınız, sadece tecrübe ettiniz böylece daha doğru bir şekilde yapmayı öğrendiniz.

Büyük Hedeflere Küçük Adımlarla Gidin

büyük hedefler

Büyük bir resim yapılırken parça parça çalışılır. Küçük parçalar tek başlarına pek bir şey ifade etmezler ama birleştikçe resim yavaş yavaş belirmeye başlar.

Büyük hedefleriniz varsa onları küçük parçalara bölün, gerçekleştirilen her küçük parça sizi daha da motive edecek.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.