İş Seyahatlerinizde Valizinizde Bulunması Gereken 6 Eşya

Buradasınız

Yaşa 12 Ekim 2019

 
Yolları, yolculukları ve evden uzaklaşmayı seviyor olsanız bile konu iş seyahati olunca stres seviyesi bir anda yükselebiliyor. Başından sonuna kadar yoğun ve tansiyonlu geçen iş seyahatlerini keyifli ve sorunsuz geçirmek biraz da valizinize aldığınız eşyalara bağlı. Size vakit kazandıracak ve işinizi kolaylaştıracak kritik eşyaları yazdık. İşte, ilk defa iş seyahatine çıkacakların, özellikle de en ufak aksilikte bile panik yapanların valizinde bulunması gereken 6 eşya...

1. Buruşmayacak kıyafetler
 


İş seyahatine giderken yanınıza toplantılarda giyeceğiniz kıyafetler almanız gerekir. Ancak kalacağınız otelde her zaman ütü hizmeti bulamayabilirsiniz. Bu nedenle buruşmayacak kumaşları tercih etmeniz size vakit kazandıracaktır. Bu kıyafetleri ise valinizin en üst kısmına yerleştirmeniz buruşma riskini en aza indirir. Ayrıca yanınıza serbest zamanlarınızda giyebileceğiniz rahat şeyler almayı da unutmayın. 

2. Seyahat ve toplantı bilgilerinizin olduğu dökümanlar
 
Kalacağınız otelin adresi, gideceğiniz toplantının olduğu mekan, toplantıda yapacağınız sunum… Bunların hepsi seyahatinizde yanınızda mutlaka bulunması gereken bilgiler. Özellikle yurt dışına seyahat ediyorsanız valizinize mutlaka bir harita koymayı unutmayın. Bunun yanı sıra pasaport, uçak bileti ve otel konfirmasyon belgeleriniz de yanınıza almayı unutmamanız gereken diğer eşyalar arasında. 

3. Kartvizit
 
Kartvizitler iş dünyasının kimlik kartlarıdır. Network’unuzun genişlemesini ve iş dünyasında tanınmanızı sağlar. İş seyahatine giderken, yanınıza aldığınız kartvizit stokunuzun yeterli olduğundan emin olun. Kiminle nerede karşılaşacağınızı bilemezsiniz, bu nedenle valizinizde bolca kartvizit bulundurun. 

4. Akşam yemeğinde giyebileceğiniz şık bir kıyafet
 
Seyahatlerde toplantılar dışında katılmanız gereken etkinlikler de olabilir. Yeni iş ortağınız ya da anlaşmak üzere olduğunuz bir firmanın yetkilisi sizi akşam yemeğine davet edebilir. Bu nedenle valizinizde akşam yemeği için en az bir tane şık kıyafet ve buna uygun ayakkabı bulundurmanız gerekir. 

5. İşle ilgili ekipmanlar
 
İşiniz; mimari, grafik tasarım ya da yazılım üzerine olabilir. Bu tip işler için ekipmanlarınızı mutlaka yanınızda taşımalısınız. Özellikle dizüstü bilgisayarınız kesinlikle yanınızda olmalı. Aniden ulaşmanız gereken bir belge olabilir ve bunu kendi laptopunuzu kullanarak çok daha rahat sağlayabilirsiniz. Bu nedenle laptopunuzun, not defterinizin ve iş seyahatinde üzerinde çalışacağınız konuların olduğu dosyaların valizinizde bulunmasına dikkat edin. 

6. Şarj cihazları 
 
İş seyahatlerinde valizinizde bulunması gereken bir diğer eşya ise, şarj cihazlarınız. Dizüstü bilgisayarınızın ve telefonunuzun şarj cihazını valizinize koyduğunuzdan emin olmadan yola çıkmamanızda fayda var. Bilgisayarınızda ulaşmanız gereken dosyalar ya da acil olarak gitmeniz gereken bir yer varken telefonunuz için şarj cihazı aramak fazlasıyla can sıkıcı olabilir.

Kaynak:
https://www.thebalancecareers.com/checklist-to-pack-for-a-

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.