Para Biriktirmeye Teşvik Edecek 10 Harika Kumbara Tasarımı

Buradasınız

Yaşa 23 Aralık 2015

Bazıları için para biriktirmek “Nasıl yani harcamak varken bir kenara koymak?” cümlesinden ibarettir. Oysaki toplu parayla çok istenilen bir şeyi almanın ya da güzel bir tatile çıkmanın keyfini bir kere tattı mı insan, para biriktirmek onun için hobi hâline gelir. Elbette para biriktirmenin seviye atlamış versiyonları da bulunuyor. Rahat ve huzurlu bir gelecek için Cigna’nın her bütçeye uygun olarak sunduğu Bireysel Emeklilik Planları gibi mesela. 
Para biriktirmekte zorlananlar için bu işi ciddi düşünmeye teşvik edecek 10 harika kumbara tasarımını paylaşalım istedik. Aklınızda bulunsun, zorlandığınız her şeyi eğlenceli ve yaratıcı hâle getirerek zulmü keyfe dönüştürmek elinizde.

1)    Puzzle ve Maket Sevenler İçin

puzzle_ve_maket_sevenler_icin

http://www.trendhunter.com/trends/coordinate-collection-by-praktrik

Kimisi parçaları birleştirmeye, maket yapmaya bayılır. Siz de böyle biriyseniz puzzle kumbaraları masanızın üzerine koyarak, keyifle içine bozuk paralarınızı atabilirsiniz.

2)    Bulut Kumbara

para biriktirme

http://www.yoyoceramics.co.uk/shop/72157627253453821

Ne şekerdir bulut formu! Gökyüzü sevdalıları, uçakla bulutların arasından geçerken her seferinde yeniden hayran olanlar, böyle bir kumbara tam size göre!

3)    Teknoloji Tutkunları İçin

teklonoji_tutkunlari_icin

https://hggershman.wordpress.com/2012/12/17/whats-in-it-for-you/

“Bilgisayarım olmadan yaşayamam.” diyenler için klavye tuşu şeklinde tasarlanan kumbaralar yeni bir teknolojik buluş kadar heyecan verici olabilir. 

4)    Süper Kahramanlar İçin

super_kahramanlar_icin

Herhangi bir şişeyi, sevdiğiniz süper kahramanların logolarıyla kaplayıp kapaklarını delerek kendi zevkinize göre bir kumbara tasarlayabilirsiniz. Süpersiniz!

5)    Rubik Küp Severler İçin

rubik

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41llDKmYdCL._SY300_.jpg

Gerçekten zekice bir para saklama şekli. Savurgan ve rubik küpü sever bir yakınınız varsa muhteşem bir hediye ayrıca. 

6)    Piksel Dostları İçin

piksel_dostlari_icin

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0117/5372/products/ff4monxg_grande.jpg?v=1436232080

Evet, dünya çeşit çeşit insanlarla dolu ve bu çeşitliliğin içinde piksel seven insanlar da var. 90’larda çocuk olanlar için teknoloji, pikselden ibaretti. Hadi şimdi çocukluğumuza inip pikselli günleri hatırlıyoruz ve pikselli bir kumbara alarak para biriktirme alışkanlığı kazanıyoruz. 

7)    Facebook’suz Yaşayamayanlar İçin

facebooksuz_yasayamayanlar_icin

Her para attığınızda “Çok başarılı, çok beğendim, aynen devam.” dercesine sizi cesaretlendiren bu kumara, Facebook’u bir yaşam biçimi edinmişlerin evinde, ofisinde mutlaka bulunmalı. Sosyal medya uzmanları, sizin için mesela.

8)    Çiftler İçin

ciftler_icin

http://freshome.com/2010/10/19/saving-money-as-a-competition-duel-savings

Kumbarada biriktirdikleri parayla tatile çıkmak isteyen çiftlerin “Kim daha çok para atıyor bu kumbaraya?” tartışmasını sonlandıracak bir tasarımla karşınızdayız. İki tane bozuk para girişi var, atılan bozuk paraların yaptığı ağırlık sayesinde ak koyun kim kara koyun kim anlaşılabiliyor.

9)    Aydınlık Günler İçin Para Biriktirenler, Koşun!

aydinlik_gunler_icin_para_biriktirenler_kosun

http://imwm.org/wordpress/wp-content/uploads/2012/09/Creative-money-box-9-8.jpg

Aydınlık bir gelecek için para biriktirmeye kalkanlar aynı zamanda lamba olan kumbaralarla konsepti şık bir şekilde tamamlayabilirler.

 

10)     Hırlıdan Hırsızdan Korkanlar İçin

hirlidan_hirsizdan_korkanlar_icin

http://www.toxel.com/wp-content/uploads/2010/01/bank02.jpg

En azılı hırsızın bile aklına gelmez evdeki saatin aynı zamanda kumbara olabileceği.Hırsızdan korkma bahanesiyle para biriktirme işini erteleyenler, nasıl ama?

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.