Online Staj Programlarına Katılmanın 5 Faydası

Buradasınız

Yaşa 04 Ocak 2022

online, staj, iş hayatı, çalışma

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile birlikte iş dünyası bir gereklilik olarak online uygulamaları benimsemeye başladı. İş dünyasının tüm süreçlerine etki eden bu köklü değişiklik insan kaynakları uzmanlarının staj programlarını da yeniden düzenlemesine zemin hazırladı. Bu da online staj programlarının sayısını ve türlerini hızla artırdı. Senin için online staj programlarına katılmanın 5 faydasını araştırdık.

Uluslararası staj programlarına başvuru imkanı

online, staj, iş hayatı, çalışma, bilgisayar

Online staj programları ile birlikte stajyer adaylarının büyük ölçekli uluslararası şirketlerin hazırladığı staj programlarına başvuru süreçleri oldukça kolaylaştı. Online staj programları ile alanında prestijli şirketler ile kısa sürede iletişime geçmek artık mümkün. Dolayısıyla online staj programlarının bir nevi uluslararası sınırları ortadan kaldırdığı söylenebilir.

Dijital araçlara yönelik hakimiyet

online, staj, iş hayatı, çalışma, kadın, ofis

İş dünyasının online uygulamalarla birlikte yeni nesil dijital aplikasyonları ve programları yaygın bir şekilde kullanmaya başladığı görülüyor. Dolayısıyla online staj programlarına başvuran adayların mesleki becerilerinin yanında dijital becerilerini de geliştirdiği biliniyor.

Esnek çalışma saatleri

online, staj, iş hayatı, çalışma, kadın, ofis

Online staj programlarının insan kaynakları uzmanları tarafından revize edilmesi bu programlara daha fazla esneklik kazandırdı. Adaylar kendi çalışma saatlerini kendileri belirleyerek gün içerisinde en verimli olduğu zaman dilimini iş süreçlerine yansıtıyor. Bu durum ise hem stajyer adayının hem de şirketin genel olarak verimliliğini artırıyor.

Zaman ve mekân tasarrufu

online, staj, iş hayatı, çalışma, erkek, ev

Online staj programlarına katılan adayların online dünyanın sağladığı zaman ve mekân tasarrufundan çok fazla yararlandığı biliniyor. İş süreçlerinin hızlanmasına da katkı sağlayan bu durum hem aday hem de şirket için büyük bir avantaj oluşturuyor.

Disiplin ve otokontrol

online, staj, iş hayatı, çalışma

Online staj programları ile birlikte adayların otokontrol ve disiplin seviyesinin arttığı gözlemleniyor. Ayrıca staj dönemi boyunca mobbing gibi olumsuz durumların da online staj programları ile birlikte önüne geçildiği biliniyor.

 

 
 

 

 
 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.