Ana içeriğe atla

Kariyer

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Koronavirüs Sonrasında İşe Dönmenizi Kolaylaştıracak 6 Öneri
Koronavirüs Sonrasında İşe Dönmenizi Kolaylaştıracak 6 Öneri

iyihisset.com

25 Tem 2020

Koronavirüs ile mücadele kapsamında iş dünyasında yer alan birçok şirket evden çalışma modeline geçti. Ancak vaka sayılarının azalmasına ve normalleşme sürecine bağlı olarak kademeli bir şekilde ofislerimize geri dönüyoruz. Uzun bir sürenin ardından gelen bu yenilik dolayısıyla bizleri bazı noktalarda zorlayacak. Koronavirüs sonrasında işe dönmenizi kolaylaştıracak 6 öneriyi sizlerle paylaşmak istedik.

Güne enerjik başlayın

Koronavirüs sonrası ilk iş gününüze kendinizi hazırlamalısınız ve güne enerjik başlamalısınız. Bu sayede yaşadığınız kısa süreli değişimin yaratacağı zorlukların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Bir güne nasıl başlarsanız tüm günün öyle geçeceğini unutmayın.

Uyku saatlerinizi düzenleyin

İşe başlamadan bir hafta önce uyku saatlerinizi düzene sokmak için çaba harcamalısınız. Aksi takdirde ilk iş gününüzde yorgun düşmeniz kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca düzenli uyku sayesinde dikkat dağınıklığının ve odaklanma probleminin önüne geçeceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

Düzenli beslenin

Koronavirüs döneminde birçok insanın tıpkı uyku düzeni gibi beslenme düzenini de bozuldu. Bu noktada yine işe başlamadan en az bir hafta önce öğün saatlerinizi düzenlemeli ve vücudunuzu bu beslenme biçimine alıştırmalısınız.

Sosyal mesafeyi koruyun

Koronavirüs ve normalleşme süreci ile birlikte birçok şirket ek önemler aldı. Fakat bu önemler kadar sizlerin de dikkat etmesi gereken kurallar olduğunu unutmamalısınız. İşe giderken ve ofisteyken sosyal mesafe kuralına uymalı, bu konuda düzeni bozan iş arkadaşlarınızı da uyarmalısınız.

Masanızı düzenleyin

İlk iş gününüzde henüz işe başlamadan önce masanızı daha efektif kullanacağınız bir biçimde düzenlemeli ve ardından çalışmaya başlamalısınız. Bu durum sizin motivasyonunuza büyük ölçüde katkı sunacaktır.

Yalnız çalışmayın

İlk iş gününüzde sosyal mesafeyi koruyarak sosyalleşmek mümkün. Dolayısıyla iş arkadaşlarınızla iletişim halinde olmaktan kaçınmamalısınız. Aksi takdirde ilk iş gününüzde sıkılabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.