Ana içeriğe atla

Kariyer

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kariyerinizi Şekillendirirken Mutlaka Gözden Geçirmeniz Gereken 5 İş İmkanı
Kariyerinizi Şekillendirirken Mutlaka Gözden Geçirmeniz Gereken 5 İş İmkanı

iyihisset.com

08 Tem 2019

 
Dünya sürekli değişip gelişiyor, yaşadığımız teknoloji çağı ise pek çok yeni iş imkanı sunuyor. Çağın dışında kalan bazı meslekler etkinliğini kaybederken, bunların yerine ise teknolojinin getirdiği yeniliklere bağlı olarak yeni meslekler oluşuyor. Kariyerinizi şekillendirmeden önce mutlaka gözden geçirmeniz gereken 5 iş imkanını sizler için listeledik.

Dijital İçerik Uzmanı
 
Sosyal medyanın iyice yaygınlaşması ve sanal mecranın alternatif medyaya dönüşmesiyle birlikte, yazılı basın da internet ortamına taşındı. Her türlü içeriğin üretildiği internet ortamında reklam kampanyaları hazırlayabilecek, yazılı ya da görsel içerik üretebilecek dijital içerik uzmanları en çok aranan elemanlar arasında yer alıyor. Bu tür bir pozisyon için ise, dijital pazarlama eğitimi almak gerekiyor. 

Artırılmış Gerçeklik Geliştirici
 
Teknolojinin günümüzde en son geldiği noktalardan biri de artırılmış gerçeklik (VR). Bugün oyunlarda ve bazı filmlerde kullanılan VR teknolojisinin yakın gelecekte endüstride de kullanılabileceği öngörülüyor. Bu teknolojinin tasarımı, yazılımı, desteği ve güvenliği için ise yeni elemanlara ihtiyaç duyulacak. Yakın geleceğin mesleklerinden biri olan artırılmış gerçeklik geliştiriciliği, muhakkak gözden geçirmeniz gereken kariyer fırsatlarından biri.

Drone Pilotu
 
Drone’lar, video/film çekimlerinde ve taşımacılıkta kullanılıyor. Hatta acil durumlarda mobil baz istasyonu olarak kullanılacak drone’lar bile tasarlanmış durumda. İlerleyen yıllarda daha fazla alanda aktif olarak kullanılacak drone’lar için pilotlar ve takip sistemlerinin kontrolünü sağlayan uzmanlar gerekiyor. Geleceğin meslekleri arasında sayılan drone pilotluğunu kariyerinizi şekillendirirken göz önünde bulundurabilirsiniz.

3D Baskı Teknisyeni
 
3D yazıcılar yakın zamanda hayatımıza girdi. Endüstriden otomotiv sektörüne, havacılığa ve sağlık sektörüne kadar pek çok alanda 3D yazıcılar kullanılıyor. Hatta bu yazıcılarla yapay organ bile üretiliyor. Yakın gelecekte gündelik hayat içerisinde yer alması muhtemel olan 3D yazıcılar için 3D baskı teknisyenlerine ihtiyaç duyulacak.

Hemşire
 
Sağlık sektörü, insan yaşamı var oldukça devamlılığını sürdürecek temel sektörlerden biri. Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte daha fazla hastane, doktor ve hemşireye ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle, sağlık sektöründeki tüm meslekler her daim tercih edilebilecek meslekler arasında yer alıyor. Hemşirelik de istihdam açığı nedeniyle kariyerinizi şekillendirirken göz önünde bulundurmanız gereken mesleklerden biri. 

Kaynak:
https://www.karliisfikirleri.com/49-sizi-hizla-basariya-goturecek-gelecegin-meslekleri/
https://listelist.com/gelecegin-meslekleri/

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.