Kariyerine Katkı Sağlayacak Kitap Önerileri

Buradasınız

Yaşa 09 Ağustos 2021

kişisel gelişim, kariyer, kitap, iş dünyası

Kitaplar, farklı konuları, temaları ve içerikleri bilgiler ile kişisel gelişimde oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle iş dünyasında yükselmek isteyen ve kariyer yaparak gelecekte daha iyi noktalarda olmak isteyenler için en büyük ve önemli yol göstericilerinden biri de kitaplar. Sen de ister yeni başlamış istersen de belirli bir noktaya gelmiş ol, kariyerinde yükselmek istiyorsan bu kitap önerilerimize göz atman da fayda var.

“Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” Dale Carnegie

kişisel gelişim, kariyer, kitap, iş dünyası, erkek

Ünlü yazar ve iş insanı Dale Carnegie tarafından kaleme alınmış olan “Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı”, zaman içerisinde denenmiş ve etkisi kanıtlanmış çok sayıda öneriyi içeriyor. İş hayatında çok önemli bir yere sahip olan networking için de oldukça faydalı bilgiler içeren kitap, kariyerinin yanında özel hayatında da daha mutlu ve huzurlu olmak isteyenler için dost kazanma, iletişim ve etkileşim üzerine ipuçları içeriyor.

“Savaş Sanatı” Sun Tzu

kişisel gelişim, kariyer, kitap, iş dünyası, ev

Milattan önce 6. yüzyılda Japonya’da yaşamış olan büyük komutan ve asker Sun Tzu’nun savaş üzerine notlarını içeren ve savaş meydanında başarı kazanmak isteyenler için önemli bilgiler içeren bu kitap, bir muharebe alanı gibi düşünülebilecek iş hayatında da yükselme, kazanma ve başarıya dair detaylar içeriyor. İnsan yönetimi ve iş yaşamı hakkında farklı bilgiler, yönlendirmeler ve özellikle kriz anlarında neler yapılması gerektiğine dair önemli ayrıntılar “Savaş Sanatı”nda seni bekliyor.

“Sınırlarını Zorla” Sheryl Sandberg

kişisel gelişim, kariyer, kitap, iş dünyası, kadın

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Facebook’un üst düzey yöneticilerinden biri olan Sherly Sandberg tarafından kaleme alınmış olan bu kitap, kariyer hayatı boyunca sayısız başarılara imza atmış bir kadının sırlarını gözler önüne seriyor. Sandberg’ün kişisel anları, başarılarına giden yolda yaptıkları, bilimsel araştırmaları, farklı konulardaki istatistikleri gibi çok sayıda bilgiye de ulaşabileceğin bu kitap, kariyerin boyunca üst basamaklara doğru yapacağın yolculukta sana yol gösterecek.

80/20 İlkesi - Richard Koch

kişisel gelişim, kariyer, kitap, iş dünyası

Girişimci ve iş stratejisti Richard Koch tarafından kaleme alınmış bu kitap, sonuçlar ve nedenler arasındaki ilişkinin farklı bir boyutuna değinerek bu yolla iş hayatında elde edilebilecek başarıların sırlarını paylaşıyor. Sonuçların yüzde 80’inin, nedenlerin yüzde 20’sinden kaynaklandığını savunan Koch, bu noktada başarısızlığın yüzde 50-50 eşitlik arayanlar sebebiyle ortaya çıktığını savunuyor. Sen de kariyerinde ilerlemek için bu formülün detaylarını öğrenebilir ve iş yaşamında deneyebilirsin.

Sil Baştan - David H. Hansson, Josan Fried

kişisel gelişim, kariyer, kitap, iş dünyası

İş hayatına yeni adım atmış girişimciler, beyaz yakalılar ve öğrenciler için bir rehber niteliğindeki bu kitabın teması, yol üzerinde başına gelebilecek aksiliklerle nasıl mücadele etmen gerektiği üzerine kurulu. İş yaşamın ve kariyerin boyunca meydana gelebilecek tüm değişimler, sapmalar ve olumsuz gibi gözüken durumlara yönelik nasıl davranman gerektiğine dair ipuçlarını içeren kitap, en çok okunan ve tavsiye edilen iş kitapları arasında bulunuyor.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.