İyihisset’te Nasıl Yazar Olabilirim?

Buradasınız

Yaşa 08 Haziran 2017

yazar olmak

İyihisset’in kapıları okuyucularına açılıyor! “Ben de iyi hissettirecek yazılar yazabilirim” diyorsanız, yüz binlerce takipçiye ulaşabileceğiniz blogumuza üye olup yazarımız olabilirsiniz.

Bilgilendirici içerikler takip etmek isteyenler kadar kalemine güvenenler de artık İyihisset’te buluşuyor. Bir anlamda kişisel blogunuz gibi kullanabileceğiniz bu platformda, yazarlık yeteneğinizi göstermek ve kendi okur kitlenizi yaratmak sizin elinizde! Ancak kopyala-yapıştır olmayan, yalnızca özgün içeriklerin kabul edileceğini unutmayın. İlgi alanlarınıza göre hazırladığınız yazıları sisteme yüklemek için aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterli.

Önce Üyelik Oluşturun

Yazılarınızı bizimle paylaşabilmek için öncelikle sitemize üye olmanız gerekiyor. Üyelikle giriş yaptıktan sonra yazınızı eklemek için sağ üstteki “Yazar Ol” butonunu tıklayın.

nasıl yazar olunur

Kategori Seçin

Karşınıza çıkan sayfada doldurulması gereken alanları göreceksiniz. Kategori seçeneğinden yazınızın konusuna uygun bir başlığı seçin. Ardından alt kategori başlığını da seçmeyi unutmayın.

Başlık Yazın

Yazınızın okuyucuya ulaşmasında en etkili araç şüphesiz başlığı olacaktır. Yazınıza maksimum 120 karakter uzunluğunda ve dikkat çekici bir başlık yazın.

Yazının Görselini Yükleyin

Cümlelerinizin güçlü olması kadar birlikte yayınlanacağı görselin de etkileyici olması önemli. Bu yüzden kapak fotoğrafı alanına yazınızla görsel bütünlük sağlayacak bir fotoğraf ekleyin.

Bu, kendi çektiğiniz bir fotoğraf olabileceği gibi linkini kullanacağınız internet ortamındaki bir görsel de olabilir. Her iki durumda da görselin yatay ve yüksek çözünürlükte olmasına özen gösterin.

Yazıyı Ekleyin

Yazılarınızı eklerken önemli kısımlarını öne çıkarmak için kalınlaştırma, altını çizme ya da italik yapma gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yazınıza alt başlıklar da verebilirsiniz.

yazı eklemek

Yazının İçine Görsel ve Video Eklemek İçin…

Hazırladığınız yazının açıklayıcılığını artırmak ya da daha ilgi çekici hale getirmek için metnin içine de görsel ve video ekleyebilirsiniz. Bunun için:

  • Farklı bir siteden görsel alacaksanız, metni girdiğiniz bölümün üstünde yer alan ikonunu tıklayıp URL  kısmına görselin linkini yapıştırabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızdaki bir görseli ekleyecekseniz,  ikonunu tıklayıp açılan pencereden istediğiniz görseli yükleyebilirsiniz.
  • Video ekleyecekseniz,  ikonunu tıklayıp istediğiniz videonun linkini yapıştırın. Daha sonra yazının içinde nerede görünmesin istiyorsanız, videonun yerini değiştirebilirsiniz.
  • Video, GIF veya resim eklemek için, görselin bulunduğu sitedeki paylaş butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan URL’İ kullanmanız gerekmektedir.

Onay Süreci

İyihisset’in güvenilirliğini korumak ve kötü niyetli paylaşımları engelleyebilmek için gönderilen tüm yazılar, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayına alınacaktır ve yazara yayınlanma durumu ile ilgili bilgilendirici bir mail atılacaktır. Yazılarınız yayına alındıktan sonra yazılarınızı daha fazla kişiye ulaştırmak için sosyal medya hesaplarınızda kolayca paylaşabilirsiniz.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.