Birikim Yapmanın Yeni Yolu: Blockchain Altyapılı Oyunlar

Buradasınız

Yaşa 10 Aralık 2021

Küresel dijital içerik endüstrisinin amiral gemisi sayılan oyun pazarı her yıl milyarlarca dolarlık gelir elde eden büyük bir sektör. Öte yandan Blockchain teknolojisinin en fazla kullanıldığı alanlardan biri yine dijital oyun pazarı. Oyun oynarken aynı zamanda birikim yapabileceğin Blockchain altyapılı oyunları senin için araştırdık.

Axie Infinity (AXS)

Sade, basit ve düşük grafiklere sahip olan Axie Infinity (AXS), para kazandıran oyunların en bilineni. Özellikle gelişmekte olan ve kur rekabetinde geride olan ülkelerdeki oyuncular tarafından tercih edilen oyun, Etherium ve Blockchain altyapısına sahip.

MIR4

Yüksek grafik kalitesine ve hikaye moduna sahip olan bir açık dünya MMORPG oyunu olan MIR4, Blockchain teknolojisi ile para kazanabileceğin bir başka oyun. Oyun içi item satışlarında Draco Token kullanılıyor. Ayrıca oyuna özel NFT parçaları da bulunuyor. Öte yandan oyun Steam üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor.

Satvival

Battle-royal kategorisinde yer alan Satvival, Bitcoin kazanabileceğin bir hayatta kalma oyunu. Açık dünya oyunu Satvival’da çeşitli görevleri tamamlayarak ve rakiplerinin üstesinden gelerek Bitcoin kazanabilirsin.

Snook

Tarayıcı destekli oyunlar arasında yer alan Snook, Blockchain altyapısına sahip bir diğer oyun. Snake benzeri yapısı ile oyun dünyasının efsanesini hatırlatan Snook’ta, bir yılan sahibi olmak için başlangıçta Opensea üzerinden satın alma yapman gerekiyor. Oyunda bulunan görevleri yerine getirerek kripto para kazanman ise pek zor değil.

Blankos Block Party

Yeni nesil NFT türüne iyi bir örnek olarak gösterilen Blankos Block Party, geçen yıl büyük ilgi uyandıran Fall Guys: Ultimate Knockout’tan esinlenerek tasarlandı. Oyuncuların sahip olduğu karakterler, NFT market alanlarında satışa sunulabiliyor. NFT’nin oldukça popüler olduğu bir dönemde Blankos Block Party ile gelir sağlayabilirsin.

Forest Night

Enjin Blockchain altyapısına yer alan Forest Knight bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Android kullanıcılara sunulan oyun ücretsiz bir şekilde indirilebilir ve galip gelen oyuncular oyunun sunduğu tokeni kazanma fırsatı yakalıyor.

Blockchain, günümüzde her alanda olduğu gibi oyun dünyasında da varlığını giderek artırıyor. Bu teknolojinin kullanıldığı oyunlar hem çeşitleniyor hem de farklı özellikler eklenerek gün geçtikçe daha çok kişi tarafından oynanıyor. Eğer sen de oyun hayranıysan ve bu teknolojileri seviyorsan bunu bir kazanca dönüştürüp para biriktirmen de mümkün. Aşina olunan ve bilinen yollar üzerinden geleceğe daha iyi hazırlanmak istiyorsan QNB Sigorta’nın sunduğu Kolay Emeklilik Planı ile birikimler yaparak gelecek günler için bugünden hazırlanmaya başlayabilirsin. 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.