İyi Günde Alıp Kötü Günde Kullanacağınız 6 Şey

Buradasınız

Yaşa 25 Kasım 2016

Modern insanın ihtiyaçları sınırsız! Ama bazıları var ki, ihtiyaçtan öte hayat kurtarıcı! İşte iyi günde alıp kötü günde kullanacağımız 6 şey.

Yedek Anahtar

Dünyanın bin bir türlü hali var. Ev anahtarınızı kaybedebilirsiniz veya bir yerde unutabilirsiniz. Bu gibi durumlarda önceden yedek bir anahtar yaptırıp güvendiğiniz bir komşunuza veya yakınlarda oturan bir arkadaşınıza bırakmış olmak, sizi çilingir peşinde koşma derdinden kurtarır.

İlkyardım Çantası

Evde, ofiste, okulda, kısacası tüm yaşam alanlarınızda basit de olsa bir ilkyardım çantası bulundurmak, küçük kazalara hemen müdahale etme şansı verir. Yeri gelmişken bir ilkyardım çantasının içinde bulunması gerekenleri de sıralayalım: Suni solunum maskesi, büyük sargı bezi, steril hidrofil gaz bezi, üçgen sargı bezi, hidrofil pamuk, flaster, çengelli iğne, makas, elastik bandaj, yara bandı, tıbbi eldiven, açık renk plastik örtü, cımbız, alüminyum yanık örtüsü.

El Feneri veya Mum

Beklenmedik anlarda kesilen elektrik, çok can sıkıcı olabilir. Hele de evde fener veya mum gibi aydınlatma sağlayacak bir şeyiniz yoksa... İyi günde marketten alacağınız bir mum istemeden de olsa romantik bir akşam yaşamanızı da sağlayacaktır :)

Maddi Yatırım

Gayrimenkul, arsa, döviz, bireysel emeklilik... Bugünden yapacağınız yatırım ileride rahat etmenizi sağlayacaktır. Bütçenize göre nasıl bir yatırım yapacağınız ise size kalmış.

Kriko, Zincir, Kaza Tutanağı

Özellikle şehir hayatında otomobil kullananlar, hayatlarının önemli bir kısmını trafikte geçiriyor. Umulmadık yerde patlayan bir lastik, aniden bastıran kar ya da maddi hasarlı bir kaza, hepimizin başına gelebilir. Hal böyle olunca otomobilde bulundurulması gerekenleri ihmal etmemek gerek.

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortaları, başınıza gelmesini hiç istemediğiniz fakat olması halinde hayat standartlarınızı etkileyecek kazalar karşısında siz ve aileniz için maddi güvence oluşturur. Böylece bir kaza sonucu tedavi görmenizi gerektiren durumlarda oluşabilecek gelir kaybınızı güvence altına alabilirsiniz. Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası, Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası, Işıldayan Gözler Ferdi Kaza Sigortası , Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası veya Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası’nın ayrıntılarını incelemenizde fayda var.

Bonus:

Bir Kutu Çikolata

Ah ayrılık, yaman ayrılık! Gönül ister ki hiç yaşanmasın ama o anlarda en iyi imdat freni olur çikolata. Sadece ayrılık acısında değil çoğu zaman özellikle kadınların modunu değiştirebilmek için bir parça çikolata yeterlidir. Hele ki bitter çikolatanın kan dolaşımını artırma, felç riskini azaltma gibi faydaları olduğunu düşünürsek iyi günde de kötü günde de çikolata yemek için her fırsatı değerlendirebiliriz! 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.