Her Burç İnsanının Terk Edilirken Verdiği Şahsına Münhasır 12 Tepki

Buradasınız

Yaşa 17 Eylül 2016

Çoğunlukla ilgilenmediğimiz ama ortamlarda “ya bu burç mevzuları bence çok şey… ama bazıları tutuyor, evet” diyerek konuya dahil olduğumuz astroloji kültürü, öyle ya da böyle hayatımızın bir parçası. “Burçlara inanmıyorum ama bir Susan Miller var.” diyen de, “bana böyle saçma şeylerle gelmeyin” şeklinde söylenen adam da, “abicim şimdi sen iki aydır maaş alamıyorsun ya, hani sevgilin seni aldatıyormuş ya, üstüne bir de ev sahibin seni kapıya koymaya kalkmış ya…heh işte bunlar hep Merkür Retrosu yüzünden…” dediğinizde “ha tamam o zaman” diyerek sakinleşebiliyor. Hal böyle olunca; öğrenilen astroloji kaynaklı bir takım benzerlikler de insanı oldukça şaşırtıyor. O benzerliklerden biri de aynı burç insanlarından duyabileceğiniz ayrılık demeçleri. İşte sizin için her burç insanının terkedilirken verdiği şahsına münhasır 12 tepkiyi derledik:

1. Koç: “Ben terkedilmem, size öyle gelmiştir.”

koccc
Bir Koç burcunu terk etmeye mi kalktınız? Challenge accepted! Ne yapıp edip, sizi barışmaya, ilişkiye yeniden başlamaya ikna edecektir. Yeni başlangıcınızda bir ay kadar pamuk gibi bir insana dönüşecek olan Koç, en ummadığınız anda ayrılmak istediğini söyleyecek, kendi kendiyle girdiği iddiayı kazanarak rahatlamak isteyecektir. Bu bir ay içinde de kendine B planı yapmayı ihmal etmeyen Koçlar, asla yalnız kalmazlar.

2. Boğa: “O önündeki pideyi yemeyeceksen, alabilir miyim?”

Wall_Street_Boga_Heykeli_Amerika_Borsa_Simgesi


Boğalar ve aşık oldukları insanlar arasındaki bağ, koalalar ve okaliptüs bitkisi arasındaki bağ ile aynıdır. Sizi sevmekle kalmaz, tüm hayatını sizin üzerinize kurar. Dolayısıyla terk etmeye kalktığınızda dünyası alt üst olur. Sizinle birlikte yaptığı ileri tarihlerdeki planları ise bozmaz. Çünkü 10 yıl da geçse bir gün ona döneceğinizi düşüp, içten içe hep sizi bekler. Hatta döneceğiniz gün size söyleyeceği tirat bile hazırdır. Normal şartlarda da boğazlarına düşkün olan Boğalar, ayrılık acısının hırsını da yine yemekten çıkarırlar. Her ayrılık , Boğalar için en az 7 kilo fazlalık demektir.

3. İkizler: “O zaman akşam Berkcanlar’la o partiye gidebilirim, ohh!”

ikizler-parti
Kendi kendini en hızlı teselli ve tedavi edebilen burç İkizlerdir. Sizi ve o ayrılık anını beyninden kazımak için elinden geleni yapacaktır. Bunu da bardağın dolu tarafını görmeye odaklanarak halledecektir. Beraber yaşanılan güzel anılar, romantik geceler yerine beyninde sadece sizin kötü taraflarınız, aslında onu tiksindiren huylarınız dönmeye başlayacaktır. Zaten çok dışa dönük insanlar olan İkizler burçları, hayatın sizsiz daha güzel olduğuna sizi bile ikna edebilir.

4. Yengeç: “Söndürün kalbimi, gidiyor gönlümün efendisi, çocuklarımın müstakbel babası/anası…” (2 hafta çıktılar.)

yengec-kapak-1
Kadını da erkeği de son derece anaç olan Yengeç burçları, sizi sevgililiğinizin 3. günü kardeşiyle, 7. günü annesiyle tanıştıracağı için terk edilme acısını da aile boyu çeker. Sizinle sevgili olmadan önce, içinden “hımmm bundan iyi eş olabilir” onayı verdiği için terk edişiniz onun için bir şok, hiç olmadık bir durumdur. Önemli nokta ise şudur; yengeçler mağduru oynamayı iyi bilir. Bu sebeple gelip size barışalım demeyecek, sizin gelip barışmak için yalvarmanızı sağlayacaktır.

5. Aslan: “Burada terk etme, git ötede terk et.”

aslaaan
Aslan burçları için terk edilmek hiçbir şeydir, imaj ise her şey! Ayrılığın onun için şiddeti ne olursa olsun hem sizin yanınızda hem de başkalarının yanında durumu önemsemez görünecektir. Zira korumak zorunda olduğu bir imajı vardır ve onu sarsmaya kimsenin gücü yetmez. Ama hırs yapmaktan da kendini alıkoyamaz. Gezer, tozar, gecelere akar ve çok kısa bir süre içinde yeni birini bulur ve bu yeni birine sizi nasıl terk ettiğini uzun uzun anlatır. He sizi hiç mi düşünmez? Düşünür. Kendisinin zaten size birkaç beden büyük olduğunu, onu taşıyamadığınız için ayrılmak istediğinizi sık sık düşünür.

6. Başak: “Seni çöpe atacağım poşete yazık. Bir de o poşet su damlatmış biraz, orayı bir sileyim ben…”

sosis-bacak-basak-tarlasinda
Terk edilen Başak ilişkide neyin yanlış gittiğini enine boyuna analiz edecektir. Bu analiz sırasında önce evi silip süpürecek, dağlar gibi birikmiş ütüleri sıfırlayacak, banyo fayanslarını parlatacak, perdeleri yıkayacak, camları silecek, gerekirse evi yıkıp baştan inşa edecek; bu sırada ona sizi hatırlatan ne kadar eşya, hediye vs varsa dinamitle patlatacaktır. Terkedilmenin ardından hayatında yeterli hijyene kavuşan Başak, aslında bu ilişkide de diğerlerinde olduğu gibi yine yıpranan, hakkı yenen, emeğinin karşılığını alamayan, bütün kavgalarda mutlak haklı kişinin kendisi olduğuna karar vererek, bünyesini soğumaya bırakır.

7. Terazi: “Yavrum kaldır kollarını, teslim ol etrafın sarılı!”

terazi-burcu2-660x400
“Kendine duygusal” diye tanımlayabileceğimiz teraziler, aşkını da kavgasını da ayrılığını da dibine kadar yaşamayı severler. Asla “ağamıyorum gözüme bir şey kaçtı” tribine girmez, yanınızda da kalabalıkta da rahat rahat göz yaşı dökerler. Bir teraziyi kolay kolay terk edemezsiniz. Muhakkak kendini size bir yerlerden hatırlatır. Ummadık yerden karşınıza çıkar, ummadık anda -ama işle ilgili- maili gelir, “rüyamda gördüm iyi misin?” mesajı atmaz ama “ahahahah ilahi ya ne tatlısın…ay pardon sana atmışım mesajı yanlışlıkla” tuzağına bile bile düşer. Zaten bir teraziyle en az 4 kere ayrılır 8 kere barışırsınız. Sonunda o sizden bıktığında ilişkiye noktayı koyar.

8. Akrep: “Seni kendime sakladım, hepsini ben hesapladım!”

akrep-dovmeleri-23
Sanılanın aksine akrepler delirmiş gibi hayata sadece intikam duygusuyla yaklaşmazlar. Evet intikam onların ilgi alanıdır ama aslında Akrepler sadece “önemsemedikleri” insanlardan intikam alırlar. Zira yaratılışları gereği yüksek egolu varlıklardır ve o kadar da sallamadıkları biri tarafından terkedilmeyi hazmetmekte zorlanırlar. Akrebin en büyük intikam silahı ise hafızasıdır. Asla ama asla hiçbir şeyi unutmaz. Gerçekten sevgi beslediği biri tarafından terk edilen Akrep ise önce içine kapanır, sonra aşırı dışa dönük davranır, en sonunda da bu olay hiç yaşanmamış gibi yoluna devam eder.

9. Yay: “Oha biz çıkıyor muyduk? Neyse; ayrılıyorsak PS4 bende kalabilir mi?”

yayoha
Hayatta çok az şeyi ciddiye alan Yay burçları, terk edilme mevzusunu da çok fazla önemsemeyecektir. Hatta sizin onu terk ettiğiniz o dramatik an esnasında, çok alakasız bir şeyi düşünüyor olma ihtimali bile yüksek. Onu terk edişinizin 2. haftasında tüm kaygısızlığı ile “ya benim yeşil beremi gördün mü?” , “şimdi kesin ayrıldık değil mi?”, “hayır netleştirelim de ona göre eve birileriyle gideceğim” şeklinde mesaj atmasının sebebi budur. Yaylar için net olmak çok önemlidir. Terk ediyorsanız adam gibi terk etmelisiniz; “bir süre yalnız kalıp düşünmek istiyorum” diye gidip, bir ay sonra “hadi ben döndüm” dediğinizde kendinizi aldatılmış olarak bulursunuz.

10. Oğlak: “Suskunluğum asaletimdendir.”

oglakkk
Bir Oğlak burcunu terk etmeye niyetliyseniz, elinizde ciddi doneler olmalı. Gerekirse ayrılık kararınızı Powerpoint sunumu ile açıklamalısınız. Ayrılık kararınızı başta büyük bir olgunlukla karşılayacak olan Oğlaklar, daha sonra uzun süreli sessizliğe bürünecektir. Başkalarının onlar hakkında ne düşündüğünü fazlaca önemseyen Oğlaklar için, “yalnız kalmaya ihtiyacım var”, “artık sevmiyorum” gibi soyut bahaneler içinden çıkılmaz depresyon gecelerine yol açar. Kan kusar, kızılcık şerbeti içtim derler, asla etraflarına bu travmayı belli etmezler. Dünyanın en inat varlıkları olan Oğlaklar bir daha asla sizinle barışmayacaktır, bunu da dikkate almayı unutmayın.

11. Kova: “Lafı ağızımdan aldın, ben de tam onu diyecektim.”

kova-burcu-erkeği_381303
Terkedilmiş gibi değil de, kendisi terk etmiş gibi tepkiler verir. Arkadaş ortamında ayrılığını “oh çok iyi oldu kurtulduğum, zararın neresinden dönersem kardır…” şeklinde anlatır. Oysa eve gidince Baby Tv izlerken bile ağlar. Bütün fotoğrafları, telefon numaranızı, yazışmalarınızı, size ait olan her şeyi siler. Sonra açtığı sahte hesaplarla çaktırmadan takip etmeye çalışır. Onun için sevgiliyken kör, terk ettiğinizde ise badem gözlü olursunuz. Terk edilen Kovalar, başka kollarda moral bulmakta zorlanmazlar. Zaten pek yedeksiz gezmezler.

12. Balık: “Allahım bunlar ne büyük acılar!”

ilginc-baliklar-resim7
Aşk hayatını, bebesini kartal kapan Fatma Girik dramıyla yaşamayı seven Balıkların, ayrılık şokunu yaşamaları da ayrı bir sinema filmidir. Onu terk etmek için sebebiniz ne olursa olsun, Balıklar mevzuyu “zaten başından beri sen beni hiç sevmedin” seviyesine kadar indirgerler. Hazırlıklı olun, bir süre Facebook’ta Özdemir Asaf şiirleri paylaşacak, süzülen gözyaşlarını fotoğraflayıp size gönderecek, gecenin körü, sabahın düdüğü demeden mesajlar atacak, size ulaşamadığı yerde arkadaşlarınıza, komşularınıza, Almanya’daki halanıza dadanacaktır.

Kaynak: Listelist

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.