Hangi Yüz Şekline Hangi Kahkül Yakışır?

Buradasınız

Yaşa 26 Ekim 2016

Sezon değişikliklerinde siz de kendinizde ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorsunuz değil mi? Ve bu kez kahkül kestirmeyi kafaya koydunuz. Peki ama nasıl bir kahkül? Ünlü isimlerden örneklerle, yüz şeklinize göre size ilham verecek modelleri seçtik.

Kare Yüz Şekline Sahip Olanlar

Emma Stone, köşeli yüz hatlarını yumuşatmak için kahküllerini yana doğru toplamayı tercih etmiş.

Mischa Barton, saçlarına hareket vermek için ince bir kahkül tercih etmiş. Bu modeli kullanmak, kalın kahküllere göre daha da kolay.

Bob modelini yakıştırmak kolay değildir! Ama Katie Holmes için pek de zor olmamış gibi. Küt ve kahküllü kesim ona çok yakışmış.

Oval Yüz Şekline Sahip Olanlar

Oval yüzlülerin her türlü kahkül modelini kullanması oldukça kolaydır. Kate Winslet’ınki en klasik kahkül modellerinden biri.

İşte şirin olduğu kadar da çekici bir saç modeli. Bu kahkül, normalden biraz daha kısa olduğu ve atkuyruğuyla desteklendiği için bu etkiyi bırakıyor. Tabii Penelope Cruz etkisi de azımsanamaz :)

Yüzünüz ovalse kahkülünüzün boyunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Anne Hathaway’in tercih ettiği bu model de bunun kanıtı.

Üçgen Yüz Şekline Sahip Olanlar

Rihanna, neredeyse her davete farklı bir saç modeliyle katılan yıldızlardan. Bu dağınık kahküllü model, Rihanna’nın en sade ama şık tercihlerinden biri olmuş.

Kiera Knightley, sivri yüz hatlarıyla uyumlu bu kahkül modeliyle asi bir görünüm elde etmiş.

Zooey Deschanel’in kullandığı bu kalın kahküller, eğlenceli ve sempatik  bir hava veriyor. Saç bandıyla kullanıldığında ise nostaljik bir tarzı oluyor.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Olanlar

Kısa saçın en çok yakıştığı ünlülerden Michelle Willams, yuvarlak yüzlü kadınlara kahkül kestirmek konusunda örnek oluyor. Bu tarz katlı bir model oldukça da modern bir hava veriyor.

Reese Witherspoon, dalgalı saçlarda yana taranan kahkülün ne kadar hoş durduğunu kanıtlıyor.

İşte cesaret isteyen bir model. Vanessa Hudgend yakıştırmış ama günlük kullanımda hayatı biraz zorlaştırabilir, şimdiden söyleyelim :)

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.