Gişeleri Alt Üst Eden En İyi Boks Filmleri

Buradasınız

Yaşa 02 Kasım 2016

Gerek kurguları, gerekse büyük boksörlerin hayat hikayelerini konu alan boks filmleri birçoğumuzun ilgisini çekmiştir. Bu listede gişeleri alt üst eden filmleri ele aldık.

Kızgın Boğa (Raging Bull)

Kızgın Boğa orijinal dilinde Raging Bull 1980 yapımı, yönetmenliğini Martin Scorsese'nin yaptığı Boksör Jake LaMotta'nın hayatını anlatan Raging Bull: My Story'den uyarlanmış biyografik film.

Kapışma (Snatch)

Kapışma, Guy Ritchie tarafından senaryosu yazılıp yönetilen 2000 yapımı filmdir. Başrolde Jason Statham ve Brad Pitt oynamaktadır.

Külkedisi Adam (Cinderella Man)

Cinderella Man lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock'un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD'deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadıkları sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesini konu ediniyor.

Rocky Serisi

Rocky, 1976'da çekilen bir ABD filmi. 6 filmden oluşan serinin ilk filmi. Başrolde, senaryosunu da yazan sylvester stallone oynadı.

Milyonluk Bebek (Million Dollar Baby)

Milyon Dolarlık bebek, Clint Eastwood'un yönettiği, Akademi Ödülü almış, 2004 yapımı, Amerikan filmi. Filmin başrol oyuncuları Clint Eastwood, Hilary Swank, ve Morgan Freeman'dır.

Dövüşçü (The Fighter)

Dövüşçü, 2010 yapımı bir ABD filmidir. Başrollerde Christian Bale, Mark Wahlberg ve Amy Adams oynamıştır. film bir biyografi filmidir ve Micky Ward'ın hayatını konu almaktadır.

Creed

Creed Amerikan spor-dram filmi. Ryan Coogler ve Aaron Covington'ın birlikte yazdığı ve sylvester stallone'un yapımcılığını yaptığı, aynı zamanda co-stars tarafından üretilen Rocky film serisinin yedinci filmidir. Bu sefer boksörümüz rocky değil eski dostu ve rakibi Apollo Creed'in oğludu.

Son Şans (Southpaw)

Son Şans, yönetmenliğini Antoine Fuqua'nın, senaristliğini Kurt Sutter'ın üstlendiği 2015 yapımı Amerikan spor drama filmi. Başrollerini Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker ve Rachel McAdams paylaşmaktadır.

Ali

Ali, ABD'li boksör Muhammed Ali'nin hayatını anlattığı 2001 yılı ABD yapımı dram filmi. Muhammed Ali'yi, Will Smith'in başarılı bir şekilde oynadığı filmin yönetmenliğini Michael Mann yapıyor.

Tyson

Mike Tyson'ın 1995 tarihine kadar yaşadığı her şeyi konu alan film. 29 nisan 1995 tarihinde gösterime girmiştir. Tyson'ı Michael Jai White oynamaktadır.

Deliormanlı

“Deliormanlı” lakabıyla bilinen Savaş Türkyılmaz, Avrupa şampiyonluğu olan milli bir boksördür. Eşini kaybettikten sonra ringleri terk eden Deliormanlı, gerçekten sırra kadem basar. Fakat annesinin geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi masrafları kabarmıştır. para bulmak adına ringlere geri dönme kararı alır. Hülya Yiğit ile Deliormanlı'nın arkasındaki hikayeyi merak ederek Savaş'ın peşine düşen bir televizyon gazetecisidir. Deliormanlı büyük final maçına hazırlanırken onun ve Hülya’nın bu yoldaki en büyük engeli ise ünlü menajer ve mafya babası Tahsin Kara’dır.

Kaynak: OfPof

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.