Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Yılbaşının En Güzel Kutlandığı 10 Yer Önerisi
Yılbaşının En Güzel Kutlandığı 10 Yer Önerisi

iyihisset.com

13 Ara 2018

Aralık ayının gelmesiyle yılbaşı tatili programları da yapılmaya başlandı. Bu yıl biraz daha farklı bir program yapmak; şehir dışına, hatta ülke dışına çıkıp yeni yılı karşılamak istiyorsanız bu içerik tam size göre. İşte yeni yılın en güzel kutlandığı şehirler!

Uludağ

İster sıkı bir kayakçı olun ister hayatınızda ayağınıza bir kez bile kayak geçirmemiş olun hiç fark etmez... Uludağ’ın temiz havasına ve eşsiz doğasına bayılacaksınız. Küçüklü büyüklü birçok otelin bulunduğu Uludağ’da dilerseniz minik bir otelde şömine başında huzurlu ve sakin bir yılbaşı gecesi geçirebilir, dilerseniz de sınırsız eğlencenin olduğu gece kulüplerinde sabahın ilk saatlerine kadar vakit geçirebilirsiniz. Bembeyaz kar manzarasına uyanacağınız bu yılbaşı tatili için tek ihtiyacınız olan şey arabanıza atlayıp yaklaşıp 2.5 saatte Bursa’ya varmak. Yılbaşı trafiğinden ve uzun yollardan korkmanıza da gerek yok çünkü QNB Sigorta’nın Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası ile yolculuğunuz koruma altında.

Ayder Yaylası

Karadeniz’in büyülü doğasını bir de karlar altında görmeye hazır mısınız? Ayder Yaylası’nın halkıyla iç içe, samimi, doğal ve otantik bir yılbaşı tatili fikri kulağınıza hoş geliyorsa rotanızı Çamlıhemşin’e çevirmelisiniz. Mangal partileri, Karadeniz müzikleri ve elbette horon ile bu yeni yıla farklı bir giriş yapabilirsiniz.

Edinburgh

Üç gün üç gecelik bir yılbaşı kutlamasına ne dersiniz? Edinburgh’da her sene düzenlenen Hogmanay Festivali, size unutulmaz bir yılbaşı tatili vadediyor. Dilerseniz gün içinde şehrin şatoları andıran binaları arasında gezintiye çıkabilir, geceleri karnaval havasına bürünen sokak partilerine katılabilir, görkemli havai fişek gösterilerini izleyebilirsiniz.

New York

Dünyanın en görkemli Noel ağacını görmek istiyorsanız kesinlikle New York’a gitmelisiniz. Rockefeller Meydanı’nda 1933’ten beri kurulan Noel ağacını görmekle kalmayacaksınız aynı zamanda ünlü simaların da arasında bulunduğu yüzlerce kişiyle birlikte şahane bir sokak partisinde eğlencenin tadına varacaksınız. Ayrıca Times Meydanı’nın tepesinden saat tam 23.59’da beliren kristal yılbaşı topunun inişini de görülmeye değer.

Londra

Saat 24.00’ü gösterdiğinde Big Ben’in çanlarını çalması ve Trafalgar Meydanı’nı dolduran kalabalığın coşkuyla yeni yılı kutlaması, Londra’nın yıllardır süren geleneklerinden biri. Londra’da geçireceğiniz bu yılbaşı tatili için Thames Nehri kenarında da bulunmayı sakın unutmayın çünkü meşhur havai fişekler buradan çok güzel gözüküyor.

Paris

Yılbaşı tatili için Paris’i seçecekseniz Champs Elysées’de şampanya eşliğinde geçireceğiniz sokak partisine mutlaka katılmalısınız. Adeta bir açık hava müzesi olan Paris’te Eyfel Kulesi’nin mükemmel ışıklandırmasıyla gözleriniz kamaştıktan ve unutulmaz bir gece yaşadıktan sonra gündüz Paris’in tarihi güzellikleri arasında kaybolabilirsiniz.

Berlin

Görüp görebileceğiniz en büyük yılbaşı açık hava partisine Berlin’de tanık olabilirsiniz. Bir milyona yakın kişinin sokaklara döküldüğü partide ünlü DJ’ler eşliğinde sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Meşhur Brandenburg Kapısı’nın önündeki bu sınırsız eğlence, unutulmaz bir yılbaşı tatili vadediyor.

Rio De Janeiro

Brezilya’nın meşhur Rio Karnavalı ile yarışan yeni yıl kutlamasını kaçırmak istemiyorsanız, bu sene yılbaşı tatili için Rio De Janeiro’nun Copacabana sahillerini tercih edebilirsiniz. Işık gösterilerinin havai fişeklerle havada buluştuğu bu özel gecede kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmeniz mümkün. Dansın kraliçesi sambanın coşkusuyla sabahlara kadar sokaklarda eğlenmek size mükemmel bir deneyim yaşatabilir.

St. Petersburg

Kışın St. Petersburg’un karanlık olduğuna bakmayın. Yılbaşı döneminde şehrin neredeyse bütün binalarında bulunan ışıklar adeta kışın ortasında beyaz geceler yaşatıyor. Hermitage Meydanı’nda sabahın ilk saatine kadar süren sokak partileri, havai fişek gösterileri, masallardan fırlamış gibi duran buz tutmuş nehirler, buz pateni yapan çiftler ve çok daha fazlası, yılbaşı tatili rotanızı Rusya’ya çevirmeniz için yeterli sebepler değil mi?

Prag

Unutulmaz bir yılbaşı tatili geçirmeye var mısınız? Prag bütün romantizmi, görkemli binaları ve sokak festivalleriyle sizi çağırıyor. Tarih kokan sokaklarda günümüz eğlencelerini yaşarken kendinizi kaybedebilir, Charles Köprüsü’nden atılan havai fişekler karşısında büyülenebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.