Yemek Yemeyi Görsel Şölene Çeviren 12 Restoran

Buradasınız

Yaşa 20 Şubat 2016

yemek yemeyi

Hayata bir kez geliniyor, o yüzden bu fırsatı olabildiğince iyi kullanmak gerekiyor. Küçük dertlerle ruhunuzu yıpratmak yerine, yeryüzünün ve harika insanların bize sunduğu güzellikleri görmek daha iyi bir fikir değil mi? Mesela manzaralarıyla açlığınızı unutturan restoranları:

Grotta Palazzese – Bari – İtalya

grotte

Kaynak

Doğa ananın inşa ettiği mağaralarda, dalgaların sesini dinlerken İtalyan mutfağının seçkin yemeklerini tatmak istiyorsanız, gitmeniz gereken yer burası.

Restaurant Le Panoramic – Chamonix – Fransa

le panoramic

Tam 3.000 metre yükseklikte, dağa inşa edilmiş bir restoranda Alplerin muhteşem manzarasını izlerken yerel Fransız lezzetlerini tatmak, unutamayacağınız bir deneyim olacak.

Ithaa Undersea Restaurant – Maldivler

ıthaa

Kaynak

270 derecelik açıyla okyanusu izleme fırsatı sunan Ithaa Denizaltı Restoranı, yemeklerinden çok manzaranın büyüsüne kapılan insanları ile kendine çekiyor. Maldivlere yolunuz düşerse bir öğününüzü kesinlikle buraya ayırın.

Ali Barbour’s Cave Restaurant – Diani Sahili – Kenya

aki barbour

Kaynak

Kenya’nın en ünlü yerlerinden biri olan Ali Barbour’ın Mağara Restoranı, romantik yemekler için adeta biçilmiş kaftan. Mağaranın tavanı açık, böylece asla kapalı alan sendromuna yakalanmıyorsunuz. Ali Barbour işini biliyor, mağarayı mumlarla ışıklandırmış.

The Sierra Mar Restaurant – Kaliforniya – ABD

the sierra

Kaynak

Kaliforniya’nın en büyüleyici gün batımı manzaralarını izleyebileceğiniz restoran, Pasifik Okyanusu’nun hemen yanı başında, bir tepenin üstünde. Gitmeyi planlıyorsanız rezervasyon yaptırmayı unutmayın ve yanınıza fotoğraf makinenizi alın.

The River Cafe –  New York – ABD

reiver cafe

Kaynak

Dünya kültür başkentinin en popüler restoranlarından biri burası. Hudson Nehri’nin sakinleştirici manzarasını dev gökdelenlerin kışkırtıcı manzarasına katık etmek için gün batımından sonra ziyaret edilmeli.

The Samaya Villas – Bali – Endonezya

samaya

Kaynak

Altın rengindeki sahilleriyle Bali, tatilcilerin her zaman gözdesi olmuştur. Tatilinizi orada mı geçiyorsunuz? Size bir sır verelim, Bali’nin en lezzetli yemekleri the Samaya’da yapılıyor. Manzara mı? O da bildiğiniz gibi, fantastik.

Le Jules Verne – Paris –Fransa

le jules

Kaynak

Guy de Maupassant, “Burası Paris’te çirkin kulenin görülmediği tek yer.” der ve yemeklerini burada yermiş. Siz de ünlü yazara katılıyorsanız, nefis Fransız lezzetleri eşliğinde Eyfel Kulesi’nin olmadığı Paris manzarasının tadını bir tek burada çıkartabilirsiniz.

Skyline’s Stratosfare Restaurant – Queenstown – Yeni Zelanda

skyline

Kaynak

Queenstown, ekstrem sporların merkezi olarak biliniyor ve tüm maceraperestleri kendine çekiyor. Eh, adrenalin tutkunlarının favori restoranı da tabii ki başka türlü olamazdı. Yükseklik korkunuz varsa, korkunuzun üstüne enfes Yeni Zelanda yemekleriyle gidin J.

Delaria Graff Restaurant – Stellenbosch – Güney Africa

delaire

Kaynak

Simonsberg Dağı’nın etkileyici manzarası eşliğinde, gastronominin bize kazandırdığı yeniliklerle Afrika mutfağının gelenekselliğini harmanlayabileceğiniz şık bir restoran: Delaria Graff.

Ngorongoro Crater Lodge – Ngorongoro – Tanzania

ngorongoro

Hem safari yapıp hem de yemek yiyebileceğiniz başka bir yer yok. Ngorongoro Krateri’nde yaklaşık 25.000 tane hayvan olduğu düşünülmekte, dürbününüzü yanınıza almayı unutmayın.

The Signature Room at the 95th – Chicago – ABD

signature

Kaynak

The Signature Room sadece bir restoran değil, aynı zamanda Chicago’nun olağanüstü manzaraları eşliğinde ünlü simalarla karşılaşabileceğiniz bir kulüp. Rezervasyonsuz alınmıyorsunuz, aklınızda bulunsun.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.