Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Türkiye'de Temmuz Ayında Denize Girilecek Yerler
Türkiye'de Temmuz Ayında Denize Girilecek Yerler

iyihisset.com

16 Tem 2018

Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kaçınmanın en keyifli yollarından biri de ülkemizin farklı bölgelerinde bulunan ve nefes kesici doğal güzelliklere sahip sahillerinde yüzmektir. Ülkemizin dört bir yanındaki cennet köşelerinde yer alan bu mekanlara gitmek için ise mevsimin ikinci ve en sıcak ayı olan Temmuz biçilmiş kaftan. Gerek bunaltıcı sıcaklardan kaçınmak gerekse keyifli bir tatil yapmak için Temmuz ayında denize girilecek yerleri sizler için sıraladık.

Kaputaş Plajı

Kalkan ile Kaş arasında bulunan ve bir kanyon ağzı plajı olan Kaputaş, her ne kadar ulaşımı zor bir mekan olsa da tatil seçiminiz için ideal. Turkuaz mavisi denizi, kum ve çakıllardan oluşan sahili ile mavinin her tonunun ayrı bir anlam kazandığı Kaputaş Plajı, aynı zamanda Kalkan’a 7 km uzaklıkta. Kaputaş Plajı, Temmuz ayında denize girilecek ve mavinin serinliğini yaşayacağınız en güzel yerlerden birisi.

Tatilinizi yaparken herhangi bir kaza durumuna karşı kendinizi ve ailenizi Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Kaza sonucu hastanede yatarak tedavi görmeniz gerektiği zaman günlük para ödemesi yapan bu sigorta ile size düşen sadece serinlemek olacak.

Ölüdeniz

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Ölüdeniz, yeşil ile mavinin iç içe geçtiği, Temmuz ayında denize girebileceğiniz en güzel tatil alanlarından birisi. Tertemiz denizinin yanında yamaç paraşütü de yapabileceğiniz Ölüdeniz, ailenizle birlikte denize girebileceğiniz en uygun yerlerden biri.

Kaleiçi Mermerli Plajı

Dünya deniz turizminde önemli bir konumda bulunan Antalya’nın en güzel bölgelerinden birisi de Kaleiçi. Kayalık bir zemin üzerine kurulu olan Kaleiçi Mermerli Plajı, sakinliğin ve huzurun mekânı olarak anılıyor. Bir yandan Muratpaşa ilçesinin Kaleiçi bölgesinin tarih kokan sokaklarını dolaşırken, diğer yandan ise fazlasıyla serinleyebileceğiniz güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Temmuz ayında denize girmek için Kaleiçi olmazsa olmazlardan.

Anamur

Diğer tatil mekânlarına göre daha az bir kalabalığa sahip olan ve Mersin’de bulunan Anamur, bozulmamış doğası ile dikkat çekiyor. Berrak ve soğuk suyu ile kum sahillere sahip olan Anamur, aynı zamanda tarihi dokuları ile tatil tercihini Anamur’dan yana yapanları oldukça memnun ediyor. Temmuz ayında hem denize girip hem de huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için Anamur, biçilmiş kaftan niteliğinde.

Sarımsaklı Plajı

Ege’yi Ege yapan bölgelerden birisi de kesinlikle Ayvalık. Temmuz ayında denize girebileceğiniz bir diğer bölge ise Ayvalık bölgesinde yer alan ve bir halk plajı olan Sarımsaklı Plajı, 8 km’lik sahil şeridi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Denizi ve sahil şeridi tamamıyla kumdan oluşan Sarımsaklı Plajı, kumunun yararlarından dolayı da Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen bir yer. Sağlıklı bir tatil için Sarımsaklı, kesinlikle en doğru tercih.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.