Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler

Buradasınız

Yaşa 22 Eylül 2021

türk, lira, para, türkiye

Türk lirasının gelişmiş ülkelerin para birimleri ile arasındaki makasın giderek açılması ve kur farkının yurt dışı seyahatlerinde cep yakması yeni yerler keşfetmeyi seven insanların kabusu olmuş durumda. Ancak Türk lirasının değerli olduğu ülkeler de bulunuyor. Türk lirasının değerli olduğu 5 ülkeyi senin için sıraladık. 

Ukrayna 

türk, lira, para, değerli, ukrayna

Avrupa kıtasında yer almasına rağmen vizesiz gidebileceğin ülkelerin başında Ukrayna geliyor. Ukrayna; UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren tarihi eserleri, kendine özgü mutfağı ve eğlence mekanları ile dikkat çekiyor. Türk lirası, Ukrayna’nın para birimi olan Grivnaya oranla yaklaşık olarak 3 kat daha değerli. Şu anda 1 Grivna 0.32 TL’ye denk geliyor. 

Tayland 

türk, lira, para, değerli, tayland

Doğal güzellikleri, büyüleyici tapınakları, mutfağı, mimarisi, plajları ve eğlence mekanlarıyla dikkat çeken Tayland, Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Günümüzde 1 Tayland Bahtı 0.25 TL’ye tekabül ediyor. 

Çekya

türk, lira, para, değerli, çekya

Çekya, Orta Avrupa’da yükselen Gotik mimarinin yeryüzündeki en büyüleyici temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl binlerce turist ağırlayan Çekya’da da Türk lirası değerli para birimleri arasında yer alıyor. Günümüzden 1 Çek Korunası 0.39 TL’ye denk geliyor. 

Sırbistan

türk, lira, para, değerli, sırbistan

Türk tarihi için önemli olan Tuna Nehri’ne sahip olan Sırbistan; tarihi eserleri, savaştan kalma izleri, coğrafi güzellikleri ve eğlence mekanlarıyla dikkat geçiyor. Ayrıca Game of Thrones’in de çekimlerinin büyük bölümü Sırbistan’da yapıldı. Günümüzde 1 TL, 11.77 Sırp dinarına tekabül ediyor. 

Arjantin

türk, lira, para, değerli, arjantin

Güney Amerika kıtasının en gözde ülkelerinden biri olan Arjantin, doğal güzellikleri, tango geceleri ve steak house kültürüyle özdeşleşen mutfağı ile dikkat çekiyor. Şu anda 1 TL, 11.46 Arjantin pesosuna denk geliyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.