Ana içeriğe atla

Gezi Önerileri

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sevgililer Günü için Yurt İçi ve Dünyadan Aşk Durakları
Sevgililer Günü için Yurt İçi ve Dünyadan Aşk Durakları

iyihisset.com

10 Şub 2019

Sevgililer Günü yaklaşırken sizi tatlı bir telaş mı sarıyor? Biliyoruz, sevginizi göstermek için özel günlere ihtiyacınız yok ama sevdiğinizle birlikte geçireceğiniz birkaç günlük kaçamak hiç de fena olmaz. Bu yıl perşembe gününe denk gelen 14 Şubat Sevgililer Günü’nü hafta sonuyla birleştirerek kendinize mini bir tatil yaratabilirsiniz. Henüz Sevgililer Günü tatil programı yapmadıysanız, içeriğimize göz atın...

Neuschwanstein Şatosu, Bavyera, Almanya

Sevgilinizle birlikte kendinizi bir masal diyarının büyülü atmosferine bırakmak istiyorsanız, Sevgililer Günü tatil programı için kesinlikle Almanya’yı düşünebilirsiniz. Bavyera’nın Schwangau Köyü’nde yükselen ve Walt Disney’e ilham kaynağı olan bu şatoyu gezip, yörenin doğal güzellikleri içinde kaybolarak geçireceğiniz birkaç günü hiç unutamayacaksınız.

Prag, Çekya

Aşkınızı 600 yıllık bir kale önünde ölümsüzleştirmeye ne dersiniz? Her tarafı romantizm kokan Prag şehrinde dolaşırken inşa edildiği günden beri milyonlarca aşka tanıklık eden Charles Köprüsü’nün tam dibinde aşkınızı yeniden canlandırabilirsiniz.

Abant, Bolu, Türkiye

Abant’a en çok yakışan mevsimi değerlendirerek beyazlar içinde bir Sevgililer Günü tatil programı yapmaya ne dersiniz? Karla kaplı dağlar arasında kalmış bembeyaz ağaçlar, donmuş göl ve doğa size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Abant’ta geçireceğiniz süre içinde dağ evlerinde şömine keyfi yapabilir, göl başında sucuk ekmek ziyafetine katılabilir, yürüyüşe çıkabilir, sevgilinizle kartopu oynayıp, kızakla kayabilirsiniz.

Dubrovnik, Hırvatistan

Sevgililer Günü tatil programı seçeneklerine Adriyatik’in incisi Dubrovnik’i de ekleyebilirsiniz. Ölümsüz aşıklar Elizabeth Taylor ile Richard Burton’ın aşklarını doyasıya yaşamak için arada kaçtıkları Dubrovnik’te siz de sevgilinizle kısa bir tatil yapabilirsiniz. Kendine özgü minik evleri, eski taş binaları, sıcak kasabası ve insanları ile Dubrovnik sizi çağırıyor.

Marakeş, Fas

Aşkınızı fantastik bir ortamda yaşamak ister misiniz? Kırmızı şehir Marakeş, Sevgililer Günü tatil programı için ideal olabilir. Kışın soğuğunda içinizi ısıtacak renklere sahip Marakeş, sizi gizem dolu dünyasına çağırıyor.

Kars, Türkiye

Sevgililer Günü tatil programı içinde Kars’ı önermezsek olmaz. Giderek popülerleşen Doğu Ekspresi ile yapacağınız romantik yolculuktan sonra kendinizi beyazlar içinde kalmış Kars’ta bulacaksınız. Şehrin eski bölgesinde gezerken kendinizi Doğu Avrupa’da hissetmeniz mümkün. Dilerseniz sevgilinizle birlikte tarihi otellerde kalabilir, buz tutmuş Çıldır Gölü ziyaretinde bulunabilir, destansı Ani Şehri’ni ziyaret edebilir ya da kayak tutkunuzu pekiştirmek için Sarıkamış’a gidebilirsiniz.

Brüj, Belçika

Peri masallarının gerçek olmadığını düşünüyorsanız, Brüj’e kesinlikle gitmelisiniz. Şehrin içinden geçen kanallar, su kenarındaki eski evler, tarihi binalar ile kendinizi Orta Çağ’da hissetmeniz mümkün. Sevgililer Günü tatil programı için hem romantik hem de tarihi bir rota arıyorsanız kış mevsiminde Brüj mükemmel bir seçenek.

Pokut Yaylası, Çamlıhemşin, Türkiye

Uçsuz bucaksız bir yeşillik, kutu kutu sıralanmış minik ahşap evler, kocaman gülen gözler, sizi cesurca selamlayan bulut denizi... Pokut Yaylası’nda, Sevgililer Günü tatil programı dahilinde kalacağınız birkaç gün boyunca dilerseniz çadır kurabilir dilerseniz yayla evlerinde kalabilirsiniz. Huzur, mutluluk, sükunet ve aşk dolu günlere şimdiden merhaba diyebilirsiniz. Tatil boyunca yaşadığınız huzuru hayatınızın tamamına yaymak istiyorsanız, sizin için bir önerimiz var. Sevdiklerinizin ve kendinizin yaşam standartlarını koruma altına alarak ani kazalar sonucunda oluşabilecek olumsuz durumlar için QNB Sigorta’nın sunmuş olduğu Uzun Süreli Hayat Sigortası’na göz atmanızı tavsiye ederiz.

Rovaniemi, Finlandiya

Büyülü kar dünyasının başkenti Rovaniemi, 14 Şubat tarihinde sizi bembeyaz bir şekilde karşılayacak. Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alan Rovaniemi, Santa Claus kasabası, Ren geyikli kızakları, doğal parkları, Noel kartpostallarındaki gibi ışıl ışıl meydanları ile Sevgililer Günü tatil programı için biçilmiş kaftan!

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Gezi Önerileri yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.