Pandemi Günlerinde Online Olarak Gezebileceğin Mekanlar

Buradasınız

Yaşa 29 Mart 2021

kadın, ev, bilgisayar, kulaklık

Online dünya, oturduğumuz yerden adını daha önce hiç duymadığınız yerlere vizesiz, masrafsız sadece bir tıkla ulaşabilme imkanı da sunuyor. Evde kalmanın mecbur olduğu bu dönemde hadi gelin biraz farklı mekanlara açılalım...

Uzaya mı çıksak? Peki nasıl?

astronot, uzay, dünya

Oturduğun yerden kendini bir Nasa çalışanı gibi hissetmek ister misin? Ya da astronotların uzaya çıkmadan önce hangi hazırlıklardan geçtiklerini, nerede eğitim aldıklarını öğrenmek? Cevabınız evet ise sizleri bu linke alalım. Nasa gezimiz başlıyor.

https://www.nasa.gov/glennvirtualtours

Sanata doymak istiyorum diyenlere

sanat, müze, sanal

İspanya’nın Katalonya bölgesinde bulunan The Dali Theatre Museum müzesinde, ünlü ressam Salvador Dali’nin sürrealist eserleri ve Dali’nin hayatını ve kariyerini anlatan pek çok sergi ve odalar bulunuyor. Müze ayrıca Salvador Dali’nin mezarını da içeriyor.

https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/

4K Van Gogh keyfi

vincent van gogh, müze, ressam, resim

Yedi bölümlük bir video serisiyle sanal tur sunan Van Gogh Müzesi, yakın plan detay çekimleri içeren 4K videolarla ziyaretçilere müzeyi canlı geziyormuş gibi keyif veriyor.

Yedi kısımdan oluşan görüntülerde Otoportre galerisi, köy yaşamından sahneleri konu alan Van Gogh eserleri görülebiliyor. Diğer bölümler ise özel başlıkları taşımayan genel turları kapsıyor.

https://360stories.com/amsterdam/story/van-gogh-museum

Çocuğum yerinde durmuyor diyenlere

disney, disney world, eğlence parkı

Amerika’nın Orlando şehrinde bulunan Walt Disney World, Magic Kingdom, Epcot, Animal Kingdom ve Sea World eğlence parkları gibi pek çok alanda çocuğunla birlikte online gezintiye çıkabilirsin.

https://www.visitorlando.com/things-to-do/virtual-tours/walt-disney-world-resort/

Çocuklara sanat müzesi 

çocuk, duvar, müze

New York’ta bulunan ve dünyanın dört bir yanından sanatçıların eserlerinin sergilendiği Çocuk Sanat Müzesi, aynı zamanda çocuklara sunduğu ücretsiz sanat eğitim dolayısıyla etkileşimli müze olarak adını duyurmuş durumda. Çağdaş sanat sergileri ve sanat atölyeleri ile tanınan Çocuk Sanatı Müzesi’nin tadını çıkarmak ise sana ve çocuğuna kalıyor.

https://artsandculture.google.com/partner/childrens-museum-of-the-arts   

 

12 bin yıllık geçmiş

Yaklaşık 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihini değiştiren dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma merkezi sayılan Göbeklitepe’yi en küçük ayrıntısına kadar incelemek sadece bir tık uzağında.

https://www.google.bg/maps/@41.0426794,28.9495356,2a,75y,103.26h,88.12t/data=!3m7!1e1!3m5!1svWVk89vSIWMAAAQvvLyAdA!2e0!3e2!7i13312!8i6656

 

Cumhuriyetin ilk yıllarına yolculuk

1924-1960 yılları arasında TBMM faaliyetlerinin gerçekleştiği, Cumhuriyetin ilk yıllarına ışık tutan bu müze, tarihe şahitlik etme şansı sunuyor. Müzeyi çocuklarınızla birlikte gezerek cumhuriyetin ilk dönemleri hakkında bilgiler almanız mümkün.

https://sanalmuze.gov.tr/TR-259958/cumhuriyet-muzesi---ankara.html

 

Efes Müzesi - İzmir

Efes kazı alanındaki eserlere ev sahipliği yapan Efes Müzesi’nde müzede birbirinden güzel heykellere hayran kalacaksınız. Ayrıca ünlü eser Artemis Heykeli’ni de bu müzede görme şansınız bulunuyor.

https://sanalmuze.gov.tr/TR-259959/efes-muzesi---izmir.html

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 18 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.