Online Olarak Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller

Buradasınız

Yaşa 16 Nisan 2021

online, festival, bilgisayar, ev, kadın

CoVID-19 salgınıyla birlikte hayatımızdaki birçok şey değişti, değişmeye de devam ediyor. Yaşanan dönüşümden payını alan etkinliklerin başında ise festivaller geliyor. 2021 yılının ilk yarısına kadar bir çok festival online olarak takipçileriyle buluşuyor. Normalleşmenin devam ettiği günlerde online olarak katılabileceğiniz festivalleri senin için derledik.

Daha iyi yaşamak için "İyi Festival"

online, festival, bilgisayar, ev, kadın

İlk festivalimiz, 2019 yılından itibarıyla dünyayı her anlamda etkisi altına alan salgının etkilerini biraz da olsa hafifletmek, bedenen ve zihnen daha sağlıklı bir toplum için farkındalık yaratabilmek, iyi yaşama dair tüyolar vermek amacıyla online platformda gerçekleşen "İyi Festival". İlki 3-5 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen İyi Festival’e tam 3.500 kişi kayıt oldu. İkincisi düzenlenecek olan İyi Festival için hazırlıklar tamamlandı. Herkesin erişebileceği hayatlarına bir şeyler katacak olan, herkese iyi gelecek İyi Festival’in ikincisi 7-9 Nisan tarihleri arasında online platformda yapılması planlanıyor. İyi Festival, toplumda iyi yaşama dair farkındalık yaratabilmek adına içeriğinde eğitmen, küratör, sporcu, diyetisyen gibi bireyi cesaretlendirip ilham verecek iyi yaşam liderlerini izleyicilerle buluşturuyor. İyi bir yaşam sürebilmek için bireye rehber olabilecek nitelikteki etkinlikleri içeren festivale herkes ücretsiz ve online olarak katılabiliyor.

Social Distancing Festival

online, festival, sahne

Social Distancing Festival, operadan dansa kadar farklı performanslara ev sahipliği yapan ve canlı yayınlanan etkinlikleri festival severlerle buluşturuyor. Social Distancing Festival, sanat performansları ve çeşitli okumalara da yer veriyor. Gün başına düşen etkinlik sayısının şu anda 20'ye yaklaşmış durumda olduğu festival her yaştan katılımcıya online olarak kapılarını açıyor.

We Are One: A Global Film Festival

online, festival, bilgisayar, ev, kadın, kulaklık

CoVID-19 salgını yüzünden iptal edilen birçok prestijli film festivali, ilk kez düzenlenen We Are One: A Global Film Festival çatısı altında Youtube’da bir araya getirildi. 20’den fazla festivalin bulunduğu online etkinlik, yapılacak bağışlarla salgından zarar görenlere destek olmayı amaçlıyor. Festival’de yer alan etkinlikler, festivalin internet sitesinde belirtilen tarihlerde ''We are One'' Youtube kanalından izlenebilecek. Festival planında yer alan filmlerin çoğu festival boyunca erişime açık olabilecekken, bazı filmler yalnızca bir defa izleyiciyle buluşacak.

Uluslararası Belgesel Film Festivali Amsterdam

online, festival, bilgisayar, ev, kadın

1988 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Belgesel Film Festivali (International Documentary Film Festival) Amsterdam -IDFA, pandemi sürecinde online formata dönen festivallerden bir diğeri. Festival, kendi internet sitesinde festivale konuk olmuş belgeselleri ücretsiz olarak kullanıcılara açıyor. Festival, belgesel severler için internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak 308 belgesele erişebilme imkanı sunuyor.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.